Бізнес, Новини, Поради

Правила бізнесу засновника Nike Філа Найта: «Мрій зухвало. Не бійся падати»

30 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Засновник Nike Філ Найт – живе втілення американської мрії. Бігун-любитель, який почав з продажу японських кросівок з багажника машини, став одним з найщасливіших і багатих виробників спортивного взуття у світі. Його особистий статок оцінюють у $33,4 млрд, а капіталізація компанії Nike наблизилася до  $150 млрд. Ми зібрали головні висловлювання легендарного підприємця і філантропа (Найт витрачає на благодійність мільярди доларів) про життя, бізнесі та спорті.

Про покликання, ризики й невдачі

Життя – це зростання. Ти або ростеш, або помираєш.

Правила бізнесу засновника Nike Філа Найта: «Мрій зухвало. Не бійся падати» - porady, news, businessПравила бізнесу засновника Nike Філа Найта: «Мрій зухвало. Не бійся падати» - porady, news, business

Створюй історію або стань її частиною.

Яка наша мета? Перемога. За будь-яку ціну. Без перемоги ми не виживемо.

Борись НЕ щоб перемагати, а щоб уникнути поразки.

Голіафом бути непогано. Але діяти потрібно як Давид.

Не бійтеся ризикувати  – щоб не зарити свій талант.

Навіть якщо всі назвуть твою ідею божевільною. Просто продовжуй рухатися … Що б не трапилося, не зупиняйся. Світ створили божевільні ідеї.

Не зупиняйся. Просто навіть не думай зупинятися, поки не досягнеш мети. І не треба занадто багато думати, про те, де ж ця мета.

Слідуй своєму покликанню. Тоді стане легше переносити втому, розчарування перетвориться в паливо, а вершини виявляться такими, яких ти ніколи ще не досягав.

Ліки проти будь-якої втоми й знемоги є. Треба просто наполегливіше працювати.

Мрій зухвало. Не бійся падати. Дій невідкладно.

На роботі та в житті існує незмінний конфлікт, постійна боротьба між світом і хаосом. Жоден з них не може перемогти до кінця, але обидва можуть впливати на вас. Те, як ви справляєтеся з цим, – ключ до успіху.

Вас пам’ятають через правила, які ви порушуєте.

Впевненість – ось що потрібно людині. Вона важливіше, ніж власний капітал і ліквідність.

Не дозволяй незначним невдачам похитнути тебе. До речі, майже всі невдачі у світі незначні.

Я сподівався, що якщо зазнаю невдачі, то це станеться швидко, тобто у мене виявиться достатньо часу, щоб реалізувати з працею завойовані уроки. Я ніколи особливо не цікавився постановкою цілей, але саме ця конкретна мета мелькала в моїй голові кожен день, поки не стала моїм кредо: падай швидко.

Про рекламу, спорт та невідомість

Я Філ Найт, і я не вірю в рекламу.

Найважливіше для нас – просування продукту на ринку. Nike – компанія, орієнтована на маркетинг, а продукт – наш найважливіший маркетинговий інструмент.

Неважливо, скільки людей ви зачепите, поки донесете меседж до своїх споживачів. Тим, хто не хоче нікого образити, я завжди кажу: з таким підходом вам буде дуже складно створити хоч скільки-небудь осмислену рекламу.

Люди помиляються, вважаючи спортсменами великих олімпійців. Спортсменом є кожен. Якщо у вас є тіло, ви – спортсмен.

Я все ще дуже нервую, коли виступаю більше ніж перед двома людьми.

Не кажіть людям, як робити речі. Скажіть їм, що робити, і вони здивують вас своєю винахідливістю.

У кожного життя настає момент, коли минуле відступає, а майбутнє відкривається. В цю мить ви повертаєтеся обличчям до невідомого. Одні повертають назад, де все знайоме, інші – крокують вперед, в невизначеність. Я не можу сказати, який шлях вірний, – зате точно знаю, який веселіше.

У розумі новачка таїться безліч можливостей. У розумі знавця – лише кілька.

Єдиний і найпростіший спосіб дізнатися, як ви ставитеся до людини, – попрощатися з нею.

Про бізнес та управлінні компанією

Вся моя робота полягає в тому, щоб вислуховувати ідеї та іноді придумувати свої власні. А ще – приймати рішення, ґрунтуючись на тому, що добре для акціонерів і для компанії.

Ми звикли думати, що все починається в лабораторії. Тепер ми розуміємо, що все виходить від споживача.

Мистецтво конкуренції полягає в умінні забувати. Цю істину я пізнав ще на біговій доріжці. Ти повинен забути про свої повноваження, свої сумніви, біль і минуле.

Я задумався про фразу «це просто бізнес». Але так не буває і ніколи не буде. А якщо коли-небудь і стане «просто бізнесом» – значить, це буде дуже поганий бізнес.

Ті, хто закликає підприємців ніколи не здаватися – шарлатани. Іноді доводиться це робити. І в розумінні того, коли варто здатися і спробувати щось ще, полягає геніальність. Але це не означає зупинку. Ніколи не зупиняйся.

Якщо ви бачите тільки проблеми – ви толком нічого не бачите.

Важка робота має вирішальне значення. Хороша команда необхідна, мізки й рішучість – неоціненні, але саме удача може вирішити результат.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu