Життя, Новини

Сходити в магазин або замовити додому? Як безпечніше і етичніше купити їжу під час ізоляції

04 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Перед початком ізоляції далеко не всі закупилися продуктами про запас, і тому зараз вдаваються в питання: що етичніше і безпечніше – йти в магазин або замовляти їжу додому? Видання The Atlantic дізналося думку вчених з цього приводу.

За словами Стівена Морса, епідеміолога з Колумбійського університету, готова їжа навряд чи є великою небезпекою. Навіть якщо кухар хворий, «приготовані продукти навряд чи будуть проблемою, якщо вони не забрудняться пізніше». Він визнав, що «якщо хто-небудь чхне на салат, то він може являти собою деяку небезпеку». Але якщо з їжею поводяться належним чином, то «ризик повинен бути дуже невеликим», додав Морс.

Тим часом небезпека взаємодії з кур’єром залежить від того, як організований процес доставки. Для замовника ризик відносно низький, сказав Морс: «Можливе зараження через забруднені неживі предмети, але ми вважаємо, що найбільш важливим шляхом передачі вірусу є частинки з дихальних шляхів», які поширюються, коли хтось кашляє, чхає чи навіть дихає поблизу. Як і завжди, мийте руки перед їжею. Якщо вас турбує безпека посилок з інтернет-магазинів, то зараження через них вкрай малоймовірно, але після відкриття упаковки теж краще вимити руки.

Кур’єри набагато більше схильні до ризику зараження, тому що щодня стикаються з великою кількістю людей. За словами Морса, обидві сторони процесу будуть захищені краще, якщо сервіси доставки зобов’яжуть співробітників передавати замовлення безконтактним способом. Чайові можна відправити в електронному вигляді або заздалегідь залишити біля дверей.

У поточних умовах замовлення їжі додому може здатися егоїстичним і навіть жорстокою дією, але, на думку Тодда Мея, професора філософії з Університету Клемсона, етична оцінка не так проста. Він каже, що спочатку потрібно задати собі пару питань. Кур’єр поїде один на велосипеді/автомобілі або йому доведеться сісти на громадський транспорт? Вибухове зростання бізнесу з доставки їжі більше допоможе або зашкодить працівникам? «Людина, яка замовляє їжу, бере на себе відповідальність постаратися щосили, щоб проконтролювати це», – вважає Мей.

Крім того, має значення, де ви зробите замовлення. Місцевий ресторан – найкращий вибір, ніж стартап, який відправляє кур’єрів без медичного захисту в переповнені магазини. Кур’єр ресторану взаємодіє з меншою кількістю людей, тому його ризики знижуються, а ваші гроші в підсумку йдуть на порятунок місцевого бізнесу.

Відвідування магазинів зараз в цілому небезпечно. «У магазинах ризик зараження вище просто через кількість людей і щільності їх розміщення в просторі», – пояснив Морс. Для закупівель краще вибирати непопулярні години та невеликі магазини. При цьому ваш ризик заразитися набагато менше, ніж у кур’єра, який займається купівлею і доставкою продуктів весь день.

Багато людей – особливо ті, у кого є можливість замовити багато їжі додому, – не звикли оцінювати ці ризики для себе та інших. «Нас просять думати набагато більш соціально, ніж будь-коли раніше», – зазначає Стівен Бенко, професор релігієзнавства та етики в Коледжі Мередіт в Ролі, Північна Кароліна.

Він додав, що важливо підтримувати життєдіяльність місцевих кафе, оскільки деякі люди не можуть самостійно готувати їжу через стан здоров’я і в період ізоляції розраховують тільки на доставку. При цьому в будь-якій ситуації з обмеженими ресурсами кращий вибір – не брати більше, ніж потрібно, будь то останні чотири упаковки серветок для дезінфекції або час кур’єра, підкреслив Бенко.

Багато людей не замислюються про етичність харчування під час пандемії коронавірусу. Бенко сподівається, що вони почнуть дбати про безпеку кур’єрів так само, як дбають про свою безпеку, і будуть пам’ятати про їх важливість в критичні моменти.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu