Бізнес, Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

Facebook або Reddit? Як просувати бізнес через соцмережі, коли ви виходите на світовий ринок

10 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

«Бути в соціальних мережах» означає «бути всюди». На жаль, такої політики дотримуються багато компаній. Вони створюють акаунти на Facebook, на Pinterest і обов’язково в Telegram. Особливо цим грішать великі корпорації та невеличкі компанії.

Заводячи нову соціальну мережу для бізнесу, менеджери можуть залишати її після невдалих місяців – немає продажів і підписників. Порожні соціальні мережі псують імідж бренду найбільше, особливо якщо туди починають сипатися негативні коментарі та відгуки, які ніхто не модерує.

Facebook або Reddit? Як просувати бізнес через соцмережі, коли ви виходите на світовий ринок - social-media, news, online-marketing, businessFacebook або Reddit? Як просувати бізнес через соцмережі, коли ви виходите на світовий ринок - social-media, news, online-marketing, business

Завдання ускладнюється, якщо бізнес хоче рости в кількох країнах одночасно. Тоді до YouTube та Instagram, додаються ще Facebook, Pinterest, Reddit, Snapchat, Tumblr та інші.

Наприклад, в США в першій п’ятірці твердо тримаються Snapchat, Reddit і Pinterest. Найгірше, що можна зробити, – почати викладати туди контент з Facebook, Instagram та інших більш «зрозумілих» соціальних мереж.

Що робити компаніям, щоб розвиватися глобально в соціальних мережах при мінімальних ресурсах?

1. Локалізуйте в останню чергу

Створити сторінку українською, іспанською та італійською ви завжди встигнете. Коли ви виходите на міжнародний ринок, основний відсоток вашої цільової аудиторії, як правило, володіє англійською мовою. Успішно розвиваючи сторінки саме на ній, ви зможете залучити підписників в рази швидше, ніж фокусуючись на точкових мовах.

Кейс – Локалізація

У Facebook ви можете створити єдину сторінку з різними локаціями. Якщо ви натиснете на три точки поруч з кнопкою Share під головним банером сторінки, ви можете «Обрати свій регіон». Зазвичай Facebook автоматично визначає для вас регіон в залежності від мови вашої персональної сторінки і геолокації.

Плюси:

 1. Вам не потрібно створювати десятки різних сторінок – одну для України, іншу для США і так далі. Все знаходиться в одному місці, і контент автоматично пропонується користувачеві потрібною мовою.
 2. Число підписників на сторінках підсумовується. Тобто якщо у вас 800 тисяч в Україні та 10 тисяч в США – не проблема. Користувачеві буде показуватися сума всіх підписників.

Мінуси:

 1. Для кожної сторінки необхідно створювати унікальний контент і постійно його викладати, інакше деякі локації будуть порожніми.
 2. Дублювати контент небажано, оскільки в різних країнах і культурах існують різні звичаї та по-різному ставляться до різних форматів контенту.
 3. Кожну сторінку необхідно модерувати обраною мовою, що збільшує витрати на команду (дизайнера, копірайтера, модератора і так далі).

Бюджет на команду при веденні багатомовної сторінки часто перевищує кількість продажів. Якщо ви не фокусуєтесь на побудові бренду або на конкретній локації, куди багато інвестуєте, така сторінка вам не потрібна.

2. Не женіться за нішевими соціальними мережами

Airbnb роками інвестувало в традиційні канали, такі як Facebook й Instagram, а потім засновники почали розміщувати свої оголошення про вільні квартири та кімнати на Craigslist (інтернет-дошка з оголошеннями в США). Це дало компанії величезний стрибок.

Однак таких історій небагато. У нішевих соціальних мережах дійсно складно створити тренд:

 1. Дуже мало фахівців на ринку, які працюють з ними та знають, який контент створювати і як просувати його.
 2. Не варто чекати миттєвого зростання і вірального ефекту. Щоб злетіти в нішевій соціальній мережі, необхідно багато часу, праці та експериментів.
 3. Рекламні можливості по просуванню груп мінімальні (їх практично немає в тому ж Tumblr або Pinterest) і системи для трекінгу вкрай примітивні.

Так, конкуренція в Facebook і Instagram з кожним днем зростає. Так, платформи обмежують безкоштовне просування для груп і сторінок. Але водночас з’являється більше і більше можливостей для зростання (наприклад, можливість вступати як сторінка в закриті пабліки).

Як отримати максимум

 1. Уважно подумайте про свою цільову аудиторію, перш ніж вибирати соціальні мережі для бізнесу. Наприклад, якщо ви фокусуєтеся на бізнес-професіоналів, вибирайте Facebook або Twitter в Україні, а в Європі та США – LinkedIn або Twitter. Для цієї аудиторії навряд чи підійде Snapchat або TikTok, де аудиторія переважно молодше 25 років.
 2. Будьте обережні зі святами та заходами. Наприклад, підтримувати парад LGBTQA, який проходить в Європі та США, в соціальних мережах не варто. Якщо ви міжнародний бізнес, це може викликати більше негативних відгуків, ніж позитивних. Разом з Blinkist і busuu ми робили подібні креативи, і кожен раз їх доводилося видаляти через величезну кількість негативних коментарів.
 3. Не копіюйте контент з однієї соціальної мережі в іншу. На кожній платформі повинен бути унікальний контент, який працює саме для неї з точки зору формату та дизайну. Також небажано копіювати контент, який працює в США, для України. Як правило, у нас різне розуміння почуття гумору, і те, що принесло мільйони лайків в одній країні, може виявитися абсолютно провальною концепцією в іншій.
 4. Слідкуйте за коментарями та спілкуйтеся з користувачами. Створення і наповнення контентом сторінки бренду – це те, що роблять більшість. Побудова ком’юніті навколо своєї сторінки, де користувачі можуть спілкуватися один з одним і знайти підтримку, – це новий рівень. Багато брендів створюють закриті групи для своїх підписників, де вони можуть спілкуватися та обмінюватися новинами. Як приклад, таку групу зробила компанія Babbel.
 5. Створюйте соціальні медіа з конкретною метою. Багато хто використовує підхід SMART (S – Specific, M – Measurable, A – Achievable, R – Realistic, T – Time-based). Наприклад, збільшити кількість продажів на 100% до кінця року через соціальну мережу Facebook. Не робіть соціальні мережі просто так – завжди ставте конкретну мету для кожної платформи.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu