Бізнес, Новини

Він заснував компанію в 19 років, а у 26 став мільярдером. Як мислить співзасновник Stripe Джон Коллісон

15 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Засновник платіжного сервісу Stripe Джон Коллісон – один з наймолодших селф-мейд мільярдерів. Коли брати Коллісон у 2014 році заснували свою процесингову компанію, Джону було всього 19. У цьому році Stripe оцінили в $ 22,5 млрд. У 2016 його 12% в компанії коштували вже $ 1,1 млрд і він став наймолодшим селф-мейд мільярдером в рейтингу Forbes. Зараз йому 28, його стан оцінюється в $ 2,1 млрд і в цьому списку його випереджає тільки 21-річна Кайлі Дженнер (спадкоємиця клану Кардашьян-Дженнер, так що в її випадку формула «зробили себе самі» – під питанням). Ми зібрали висловлювання Коллісона про ділові принципи, які допомогли йому стати мільярдером.

Про те, де шукати ідеї, як шукати можливості та звідки черпати рішення

Винахідливість та інноваційність – це вміння правильно застосовувати правильні рішення, прийняті кимось до нас.
Люди приділяють мало уваги історії – зокрема, історії Кремнієвої долини й американського бізнесу – і часто думають, що вони перші, хто зіткнувся з тією чи іншою проблемою.

Він заснував компанію в 19 років, а у 26 став мільярдером. Як мислить співзасновник Stripe Джон Коллісон - news, businessВін заснував компанію в 19 років, а у 26 став мільярдером. Як мислить співзасновник Stripe Джон Коллісон - news, business

Легко змиритися з тим, що всі хороші можливості вже кимось використані.
Я абсолютно впевнений, що це не так. У світі безліч проблем і маса речей працюють не так, як повинні. Можливості треба шукати саме в цьому. Наприклад, навряд чи хоч хтось задоволений своїм мобільним оператором і всі будуть тільки раді, якщо з’явиться провайдер краще.

Один з популярних міфів в підприємництві – що ідеальний продукт з’явиться вам уві сні, а на ранок ви прокинетеся і візьметеся його створювати.
Насправді зазвичай так не буває, це тривалий, ітеративний процес. Але у кодерів у ньому є перевага – дуже короткий цикл зворотного зв’язку. У акселератора Y Combinator є девіз: «Все, що вам потрібно, – це писати код і спілкуватися зі споживачами». Так ось, якщо ви вмієте кодити, то на перших порах можна обійтися без споживачів, – у їх ролі можете виступати ви самі.

Про зростання

Люди часто втрачають важливий принцип масштабування – бізнес-ідея повинна бути простою і дієвою, щоб ви могли створити потрібний продукт, за який відразу почнуть платити. І водночас потрібно, щоб ця ідея включала потенціал зростання.

Ми придумали Stripe, щоб розв’язувати свою проблему, – розробникам, схожим на нас, було неймовірно складно приймати платежі.
Спочатку ми й не підозрювали, що проблема набагато ширша. По-перше, виявилося, що вона може бути застосована у всьому світі. По-друге, вона стосувалася не тільки компаній-початківців, але і гігантів, на кшталт, Salesforce, Walmart і Twitter.

Ставайте глобальними якомога швидше.
Ми, мабуть, занадто довго тягнули з масштабуванням міжнародних операцій. Мережа офісів в Європі, Сінгапурі та Австралії забезпечила значну частину росту – варто було почати розвивати її куди раніше.

Про те, як шукати та організовувати правильних людей

З самого початку ми розширювали команду дуже повільно. У нас пішов рік на те, щоб залучити перших чотирьох співробітників. Важко наймати, коли ви дуже маленька компанія. До того ж ми хотіли бути впевнені, що знайшли людей, дійсно не байдужих до того, що робить Stripe.

Ніхто так сильно не впливає на компанію, як її перші співробітники. Якщо ви створюєте команду для вирішення глобальної проблеми, яка може зайняти роки, не беріть людину, яка не підходить вам ідеально. Ви, можливо, заощадите час зараз, але потім це завадить вам швидко масштабуватися.

Багато хто говорить про свою корпоративну культуру як про Силу з «Зоряних воєн» – ніби це щось містичне, що витає навколо. Наша культура – реальний інструмент. Ми продумали її, докладно описали та роз’яснюємо всім новим співробітникам. Дотримання корпоративної культури враховується при оцінці ефективності, за це реально отримати підвищення.

Про інвесторів і залучення капіталу

Коли ми залучили венчурний капітал, головним почуттям було: «Слава богу, все закінчилося, тепер можна знову працювати». Залучення інвестицій – тривалий, виснажливий і відволікаючий процес.

Найкорисніше в інвесторах – їх експертиза в створенні компаній. Починаючи розвивати бізнес, ви вперше зіткнетеся з величезною кількістю аж ніяк не другорядних проблем. Як виростити ефективний відділ продажів, як створити виробничий підрозділ. Частина інвесторів Stripe виявилися кориснішими інших, оскільки вже масштабували компанії в минулому і допомогли з цими процесами.

Про те, що робити, коли домігся успіху

Здається, що технологічним компаніям, які досягли успіху, легко спочивати на лаврах.
Насправді ви повинні продовжувати заробляти цей успіх рік за роком. Є цитата одного відомого велосипедиста, здається, Грега Лемонда: «Легше не стає, ти просто їдеш швидше». Вона дуже добре описує те, що відбувається з більшістю технологічних компаній.

У матеріалі використані висловлювання Джона Коллісона з інтерв’ю виданням Inc. (Перше, друге),  Business InsiderBloombergWiredTechCentral виступи на Recode і з його твіттера.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu