Бізнес, Історії, Новини, Стартапи

5 способів занапастити свій стартап: типові помилки підприємців

20 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Наталія Кубай у своїй “саркастичній” статті на Medium.com розповіла, що зробити, щоб ваш стартап обов’язково провалився. Але краще не допускайте перерахованих помилок та дотримуйтесь порад в пункті “Як краще вчинити”.

1. Просто копіюйте чужі ідеї

Не забувайте, всіх цих підприємців тягне до певної категорії бізнесу не просто так. Чому б не зробити чергову гру в жанрі «три в ряд» або додаток для списку справ?

5 способів занапастити свій стартап: типові помилки підприємців - startups, news, story, business5 способів занапастити свій стартап: типові помилки підприємців - startups, news, story, business

В одному тільки Google Play можна знайти 300 таких додатків, а значить, вони затребувані. Кожен з них. Люди хочуть, щоб у них був милий, мінімалістичний список справ в пастельних тонах з можливістю ставити галочки, нагадування, повідомлення та інше, інше. Закрийте очі. Уявіть список справ вашої мрії. Як він буде виглядати? Якими унікальними функціями він володіє? Як щодо можливості відзначати виконані завдання галочками? Так, це точно те, що вам треба. Геніально! Такого точно ніде не було. Так чого ж ви чекаєте? Вам потрібно лише знайти перенасичений нішевий ринок, скопіювати те, що роблять інші, і виїхати на Багами в очікуванні, коли на вас звалиться купа грошей.

Як краще вчинити

Вибір – це добре, але якщо серйозно: скільки додатків для списку справ вам дійсно потрібно? І як сильно вони повинні відрізнятися? Більшість людей напевно користується тільки одним таким додатком, а хтось не використовує їх взагалі. Чим ваш продукт буде відрізнятися від інших? Як він виділяється на тлі конкурентів? Як ви збираєтеся на ньому заробити? Якщо ви спробуєте перевинайти колесо, зайдете на перенасичений ринок, зробите так, щоб при кожному запуску вилітали якісь спливаючі повідомлення, то ваш додаток тут же відправиться в список на видалення.

Що б ви не розробляли, проведіть ретельний аналіз ринку – його попит і пропозицію.

Немає сенсу розраховувати на перенасичений ринок. Краще зверніть увагу на індустрії з дефіцитом і невирішеними проблемами – станьте «першим з кращих» і запропонуйте актуальне рішення, як це було з Uber.

Успіх Uber можна пояснити безліччю факторів, але не варто заперечувати, що це був перший сервіс таксі, який голосно заявив про себе і зміг здобути значний шматок ринку. Якою б не була конкуренція, Uber досі у всіх на устах і про нього згадують при першій же думці про таксі – ось вона впізнаваність на ринку. Також не варто забувати, що Uber зміг вирішити ряд важливих проблем, наприклад, з громадським транспортом, доступністю, можливістю вибору типу оплати поїздки та притягненням до відповідальності водіїв. Але не варто копіювати Uber або інші компанії – будьте собою, будьте унікальні та ви перевернете ситуацію у свою користь.

2. Витратьте весь бюджет на непотрібні речі

Ви нарешті зібрали достатньо грошей, щоб відкрити бізнес – бабуся подарувала вам на Різдво всі свої заощадження, в потрібний момент у вас з’явився бізнес-ангел або ж ви розбили свою скарбничку. У вас на руках є капітал – що ж з ним робити? Що ж, вам потрібен великий офіс, щоб в ньому помістилася вся команда. Він повинен бути комфортним і надихаючим – ви ж не хочете створювати новий Google в гаражі, або щоб ваші потенційні партнери, інвестори та клієнти подумали, що у вас фірма-одноденка. Так що не будьте скромними – орендуйте величезний офіс, прикрасьте його за смаком (не забудьте повісити постери з побитими мотиваційними цитатами), найміть кращих фахівців, придбайте найновіше обладнання, поставте на кухню найкращу кавоварку, зробіть футболки з вашим логотипом, і нехай про вас дізнається весь світ.

Як краще вчинити

Зібрати гроші важко, але ще важче витратити їх розумно.

Зрозуміло, це не означає, що ви повинні працювати в спальні з ноутбуком і не витрачати ні копійки. Робоче місце важливо, але не варто відразу ж знімати величезне і помпезне приміщення. Використовувати останні технології теж не завадить, але можна знайти безкоштовні або недорогі рішення. А щоб скоротити витрати на фахівців, можна звернутися до аутсорсу.

3. Найміть людей, яким байдужа ваша справа

5 способів занапастити свій стартап: типові помилки підприємців - startups, news, story, business

Візьміть будь-якого, хто хоче приєднатися до вашої компанії, адже мало хто бажає працювати в стартапі. Складіть опис потрібної вакансії так, щоб залучити цільову аудиторію – людей без досвіду, які готові працювати з 9 до 5 за низьку зарплату або безкоштовно. Потім знайдіть досвідчену людину, якій наплювати на ваш стартап і його успіх. Переконайтеся, що ваша команда не розуміє і не вірить в вашу ідею. Ніколи не проводите нарад, не витрачайте час на тімбілдинги, не розповідайте співробітникам свої цілі, забудьте про soft skills, моральний дух і бачення компанії – кому потрібна вся ця красива обгортка, якщо ви просто хочете швидше заробити грошей?

Як краще вчинити

Однієї інноваційної ідеї недостатньо, щоб ввести в гру ваш бізнес. Вам ще знадобиться крута команда з хорошими навичками – як професійними, так і «гнучкими». Вам потрібні досвідчені співробітники, які хочуть ділитися своїми знаннями – інакше вони будуть просто марні. Вам також знадобляться працівники, у яких може бути мало досвіду, але багато бажання розвивати ідею вашого стартапу.

Співробітникам без мотивації та інтересу все одно, наскільки задоволені ваші клієнти. Їх не хвилюють витрати та очікуване зростання продажів, і вони не ворухнуть пальцем, щоб додати інновацій в продукти та послуги вашого стартапу.

4. Працюйте без плану і підготовки

Уявіть, що ви опинилися на безлюдному острові. Насувається буря, і вам терміново потрібно знайти укриття. Вам вдалося набрати гілок, пальмового листя і бруду, щоб зліпити з усього цього притулок. Треба поспішати – буря все ближче. Ви швиденько збираєте курінь зі знайдених матеріалів і так-сяк переживаєте шторм.

На наступний день погода хороша, але скільки ще таких бурь вам доведеться пережити? І скільки з них зможе витримати ваш притулок? Чи захистить він вас від диких звірів? А може, краще, якщо у вас будуть інструменти, матеріали та схема більш надійного укриття?

Багато людей в бізнесі сліпо покладаються на удачу. Вони ніколи не замислюються про можливі негативні сценарії. Вони в такому захваті від своєї ідеї, що кидаються з головою в незнайому для себе область і в підсумку виявляються в гіршому становищі.

Як краще вчинити

Планувати бізнес нудніше, ніж отримувати гроші від першої угоди. Але без бізнес-плану нікуди.

Хороший бізнес-план повинен включати наступне:

  • Короткий зміст: в ньому потрібно викласти, що становить собою ваш бізнес.
  • Опис компанії: список проблем, які вирішує бізнес.
  • Аналіз ринку: дослідження обраної індустрії, її трендів і тенденцій, ким є ваші конкуренти та потенційні клієнти.
  • Організація: структура компанії та хто в ній за що відповідає.
  • Перелік послуг або лінійка продуктів: що пропонує ваш бізнес і чим він може бути корисний клієнтам.
  • Маркетинг і продажі: як ви збираєтеся привертати увагу клієнтів і утримувати їх.
  • Інвестиції: скільки грошей вам потрібно, і на що ви їх збираєтеся витратити.
  • Фінансові перспективи: фінансовий прогноз на найближчі кілька років, очікуваний прибуток за квартал/місяць.
  • Додатки: всі додаткові необхідні документи.

5. Не займайтеся маркетингом

«Якщо продукт хороший, то люди будуть його купувати». Придумувати красиві цитати так само легко, як і продавати речі, чи не так? Зрештою, люди хочуть купувати хороші продукти, вірно? Так що, все що вам потрібно, це зробити тостер (зрозуміло, крутий), виставити його на продаж і почекати.

Ось тільки як люди дізнаються, що ваш тостер дійсно крутий? Як вони зрозуміють, що він краще сотні інших продаваних тостерів? Припустимо, дві людини купили ваш продукт, але як ви дізнаєтеся, що він їм сподобався?

Ви повинні розповідати клієнтам про свій продукт і слухати, що ті про нього говорять.

Як краще вчинити

Людей важко змусити що-небудь купити, якщо тільки ви не є єдиним виробником свого продукту. Одна з ключових причин, чому у вас не ростуть продажі (крім поганої якості товару або послуги), це відсутність маркетингу. Email-розсилання, пости в блогах і соцмережах, платна реклама, спонсорство на заходах – велика частина цих маркетингових методів не вимагає великого вкладення коштів, але дає вашому бренду впізнаваність.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu