Жінки, Інвестиції, Новини, Стартапи

Від 500 Startups до 37 Angels: де шукати гроші та інвесторів засновницям стартапів

21 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Якщо серед засновників стартапу є хоча б одна жінка, він привертає на 21% більше інвестицій. Попри це, тільки в керівництві 22% стартапів по всьому світу є жінки. Деякі венчурні фонди та міжнародні компанії намагаються змінити цю ситуацію. Ось добірка програм і організацій, де підприємниці можуть отримати фінансову підтримку або консультацію по своєму стартапу.

1. Astia

Американський акселератор та інвестиційний фонд розміром в $ 100 млн, створений в 1999 році й спеціалізується на підтримці підприємниць з усього світу. Його засновницю Кетрін Мутер у 2015 році американський Forbes включив в список жінок, які змінюють світ.
Інвестори Astia беруть участь в раундах seed і серії А. Акселератор приймає заявки від компаній у швидкозростаючих секторах, таких як біо- та екологічні технології, а також стартапи, що виробляють товари широкого вжитку. Для відбору важливо розповісти про свої перспективи на ринку, команду, стратегії та конкурентні переваги.

Серед керівників повинна бути хоча б одна жінка, чия роль і вплив не менш значущі, ніж в інших топменеджерів.

2. 500 Startups woman

500 Startups – відомий американський венчурний фонд і стартап-акселератор, заснований у 2010 році підприємцями Дейвом Мак-Клуром і Крістін Цай.

У 2014 році фонд запустив спеціальну програму для жінок – 500 Startups woman.

З цього часу щороку 10 стартапів, де є хоча б одна жінка-фаундер з часткою не менше 10% в компанії, отримують інвестиції в розмірі від $ 250 тис. До $ 500 тис. за допомогою цієї програми. Закордонні компанії теж можуть подавати заявки.

Мак-Клур у 2017 році довелося залишити пост CEO фонду, коли в New York Times вийшла стаття про те, що він відправляв сексуально неприйнятні повідомлення жінці-інвестору, яка шукала роботу в його компанії. Після чого він залишив свій пост, опублікувавши в блозі запис: «I’m a Creep. I’m Sorry» («Я жахливий. Я шкодую»). Роботи 500 Startups woman це, втім, не торкнулося.

3. Woman Startup Challenge at Google

Щорічний конкурс Google, запущений у 2010 році. Місія конкурсу – підтримувати засновниць технологічних стартапів, продукти яких можуть вирішити глобальні проблеми. Компанія при цьому повинна бути зареєстрована на території Північної Америки.

Поняття «Woman» (жінка за біологічними ознаками), за умовами конкурсу, розширюється до «female» (жінка з гендерної ідентичності). Серед учасниць, таким чином, вітаються жінки-цисгендери (ті, чия біологічна стать збігається з їх самовідчуттям), жінки-трансгендери, а також гендерквір і «небінарні люди», які відносять себе до жінок.

У 2020 році кожна переможниця отримає фінансування в розмірі $75 тис., з яких $ 50 тис. – це грант і $ 25 тис. – інвестиції. Також всі фіналістки зможуть проконсультуватися з інвесторами в індивідуальному порядку.

4. 37 Angels

Синдикат бізнес-ангелів, заснований у 2012 році підприємницею Анжелою Лі. Назва групи – 37 Angels – це відсилання до американської статистики, згідно з якою серед бізнес-ангелів всього 13% жінок. Мета синдикату – довести їх частку хоча б до 50%, говорить Лі.

За допомогою 37 Angels жінки інвестують в стартапи ранніх стадій, які можуть бути засновані як чоловіками, так і жінками. Середній чек – від $ 50 тис. До $ 150 тис. За словами Лі, близько половини учасниць ком’юніті складають ті, хто колись заснував свій стартап з його допомогою.

5. Women’s Start Up Lab

Стартап-акселератор для стартаперок з усього світу, заснований в США у 2013 році. Його створила підприємниця японського походження – Арі Хорі (Ari Horie). Філософія Women’s Start Up Lab (WSL) описується японським словом «hito», яке позначає зростання та інновації, говорить сама Хорі. Місія WSL – сприяти розвитку жіночого підприємництва.

WSL проводить двотижневі тренінги для підприємниць в Кремнієвій долині щороку. У акселератора більше 25 тис. Членів і понад 160 випускниць. Серед них – Джекі Баумгартен, засновниця Boatsetter (маркетплейса для оренди яхт у Флориді), яка з 2013 року залучила $ 27 млн.

У 2020 році програма триватиме з 17 квітня по 2 травня.

6. Ernst & Young Entrepreneurial Winning Women Program

Міжнародна програма EY, запущена у 2008 році. За 12 років в ній встигли взяти участь 500 засновниць стартапів.

Переможниці були представлені в декількох номінаціях: соціально-орієнтований бізнес, фарма, освіта, розвиток і дозвілля, виробництво, мода і краса та ін.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu