Кар'єра, Новини, Поради

Боїтеся розмовляти по телефону? 4 кроки, як це змінити

22 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Кращий спосіб побудувати ділові відносини – спілкуватися особисто, але це стало неможливим в епоху самоізоляції та віддаленої роботи. Контакт зі співрозмовником можна встановити й через телефон, але це далеко не всім дається легко.

Публікуємо шаблон, розроблений компанією Humphrey Group. Він допоможе структурувати мову і донести потрібну думку до людини на іншому кінці дроту.

1. Залучіть увагу

Почніть діловий дзвінок з чогось теплого та особистого. Ваше бажання встановити контакт приверне увагу людини, з якою ви розмовляєте.

Припустимо, ви займаєтеся нетворкінгом і домовляєтеся про зустріч з керівником компанії, в якій хотіли б працювати. Спробуйте почати так: «Спасибі, що відповіли на мій дзвінок. Я розумію, наскільки ви зараз зайняті». Якщо ви телефонуєте рекрутеру, то можете сказати: «Минув деякий час відтоді, як ми розмовляли в останній раз. Я знову захотів зв’язатися з вами, тому що ніхто не підбирає співробітників так добре, як ви».

2. Озвучте суть

Далі повідомте те, заради чого ви телефонуєте. Перед набором номера сформулюйте свою головну думку, можете навіть записати її. Це дозволить домогтися ясності в спілкуванні.

Наприклад, у вас може бути повідомлення для колеги: «Я дзвоню, тому що хотів би запозичити члена твоєї команди. Він може допомогти нам в просуванні нового онлайн-тренінгу ». При нетворкінгу актуальною може бути наступна фраза: «Я хотів би зустрітися, щоб обговорити можливості кар’єрного росту в вашій галузі».

Одна з причин, по якій люди не досягають мети під час телефонних дзвінків, полягає в їх небажанні озвучувати своє прохання. Але без цього є ризик прозвучати так, ніби ви не знаєте, навіщо подзвонили.

3. Побудуйте структуру

Третій елемент добре структурованого дзвінка – це його «тіло», або контрольні точки. Вони можуть бути двох видів. Перший – це причини, що пояснюють ваше прохання. Якщо ви пропонуєте зустрітися, вкажіть свої мотиви. А якщо цікавитеся посадою в компанії, коротко викладіть дві-три причини, за якими вона вам підходить.

Другий – це способи реалізації прохання. Припустимо, ви говорите клієнту, що хотіли б випробувати нові інструменти в проєкті. Назвіть два-три способи переходу на них. Якщо ви обговорюєте з орендодавцем відстрочку плати, запропонуйте кілька варіантів більш пізнього перерахування грошей.

4. Сформулюйте заклик до дії

Четвертий компонент – це заклик до дії. Думайте про це так: ви озвучили прохання, підкріпили його аргументами, а тепер прийшов час закрити операцію.

Назвіть подальші кроки, які необхідні, щоб перетворити вашу пропозицію в реальність. Наприклад, якщо ви хочете зустрітися з рекрутером, запитаєте, коли це можливо. А якщо ви хочете отримати допомогу від іншого відділу, запропонуйте, щоб його керівник відправив кількох кандидатів на зустріч з вами.

Якщо ви не сформулюєте заклик до дії, то до вашої прохання можуть не прислухатися. Але при його наявності ви перетворюєте своє звернення в реальні кроки.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu