HR, Кар'єра, Новини

Як проходить співбесіда на посаду аналітика даних у Facebook

27 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Facebook щомісяця користуються приблизно 2,5 млрд осіб. Це означає, що щодня соцмережа обробляє понад 2,5 млрд одиниць контенту і понад 500 Тб даних. Не дивно, що при такому обсязі потрібно багато аналітиків даних.
Ми в UAspectr поділимося з вами інформацією про те, чим займається такий фахівець в Facebook, якими навичками він повинен володіти і як проходить співбесіду на цю посаду.

Роль аналітика даних у Facebook

Facebook використовує дані для поліпшення та оптимізації всього, що тільки можна: від продуктів до маркетингових стратегій, внутрішніх операцій і багато чого іншого. З цієї причини аналітики даних у Facebook працюють в безлічі самих різних команд і є багатофункціональними фахівцями. Зазвичай вони створюють візуалізації та звіти, надають аналітичну підтримку і проводять дослідний аналіз.

Необхідні навички

 • Вони залежать від команди, але в цілому повинні бути приблизно такими.
 • Кількісний аналіз і застосування SQL при роботі з великими наборами даних на таких розподілених обчислювальних платформах, як Hive, Hadoop і Redshift (від двох років)
 • Створення візуалізацій і звітів за допомогою таких інструментів, як Tableau і Domo (від двох років)
 • Обробка та аналіз наборів даних, їх інтерпретації для прийняття бізнес-рішень
 • Обговорення результатів аналізу з продуктовими командами та керівництвом для впливу на загальну стратегію продукту

Команди аналітиків даних у Facebook

У Facebook є сотні команд, в яких може працювати аналітик даних, але нижче наведені приклади підрозділів, які наймають таких фахівців зараз.

 • Операції з цифровими правами
 • Аналітика для HR-рішень
 • споживчі дослідження
 • комерційне партнерство
 • Команда зі сталого розвитку
 • Юридичні питання

У чому полягає різниця аналітик даних і дата-сайентіст у Facebook

Часто виникає плутанина між завданнями аналітика даних і дата-сайентіста. Аналітики вивчають дані, щоб виявити тенденції, і створюють візуалізації, щоб поділитися своїми знахідками з компанією. Зазвичай від них вимагається робити запити та візуалізувати дані за допомогою інструментів на кшталт Tableau.
Завдання дата-сайентістів дещо ширше. Ці фахівці мають потребу в більшому арсеналі навичок і знань, в тому числі з інформатики, математики та статистики. Як правило, вони беруть на себе складніші проєкти, які охоплюють такі процеси, як моделювання машинного навчання, обробка даних і багато іншого.

У Facebook є ще дві посади, пов’язані з аналізом даних: аналітик зростання і продуктовий аналітик. Їх завдання схожі на завдання аналітика даних, але вони більше сфокусовані на показниках, що стосуються зростання і продукту відповідно.

Нерідко після співбесіди на роль аналітика даних рекрутер відправляє кандидата до колег, які шукають продуктових аналітиків, дата-сайентістів або аналітиків зростання. Так відбувається, якщо навички кандидата більше підходять на одну з цих ролей. Він також може проходити співбесіди відразу на кілька посад у Facebook.

Процес співбесіди

Зазвичай рекрутери спілкуються з претендентом на посаду аналітика даних два-три тижні, але іноді цей процес триває понад місяць. Зазвичай він складається з двох частин.

1. Вступні дзвінки

Зазвичай це два дзвінки, кожен з яких займає 30-45 хвилин.

A. Розмова з рекрутером

Зазвичай в перший раз телефонує рекрутер. Мета цієї розмови – познайомитися з кандидатом і розповісти йому про посаду та команду. Рекрутер розпитає про досвід роботи та поцікавиться, чому кандидат вибрав Facebook. Це відбувається рідко, але він також може задати пару технічних питань, що стосуються SQL. На даному етапі рекрутер повинен переконатися, що претендент на посаду щиро зацікавлений в ній, що він вміє вибудовувати комунікацію і не демонструє явних стоп-сигналів.

B. Розмова з менеджером з наймання

Вдруге подзвонить менеджер з наймання, який також поцікавиться досвідом роботи та попросить розповісти про професійні рішення з минулого. Ось як це може звучати.

 • Розкажіть про випадок, коли ви почали аналіз з певними очікуваннями, а потім отримали несподівані результати.
 • Розкажіть про проєкт, яким ви керували, і опишіть його від початку до кінця.

2. Співбесіда в офісі

Після телефонних розмов йдуть співбесіди в офісі, які зазвичай складаються з чотирьох 30-хвилинних раундів.

А. Технічний раунд: SQL

SQL-частина технічного раунду зазвичай являє собою парне написання коду. Варто очікувати, що інтерв’юер надасть таблиці з даними та назве проблеми, які потрібно вирішити. Завдання може звучати так.

 • З огляду на статуси акаунтів з таблиці, напишіть запит, який дозволить дізнатися кількість акаунтів, які були закриті сьогодні, але відкриті вчора.

B. Технічний раунд: аналітичне дослідження

Інтерв’юер запропонує розглянути кейс, пов’язаний з даними. Здобувач повинен буде проаналізувати його, висунути гіпотезу і перевірити її. Кейс може стосуватися моделювання даних, бізнес-метрик та візуальної звітності.

C-D. Тестування на відповідність корпоративній культурі

Потенційному співробітнику будуть ставити питання про поведінку в різних ситуаціях, щоб краще пізнати його стиль роботи, індивідуальні особливості та ставлення до тих чи інших питань. HR-менеджерам необхідно переконатися, що він впишеться в команду.

Поради для шукачів

 • Ставте уточнюючі питання. Це особливо важливо в раунді з дослідженням. Інтерв’юери часто не пропонують всю інформацію, необхідну для вирішення завдання. Вони хочуть побачити, що кандидат вміє логічно мислити та ставити правильні питання.
 • Викладіть свої припущення в будь-якому випадку. Зробіть це, навіть якщо у наданій інформації є прогалини, але інтерв’юер не дає більше даних.
 • Поясніть хід міркувань. Це потрібно, щоб продемонструвати свій образ мислення. Тут важлива не дише відповідь, але і шлях до неї.
 • Вивчіть культуру Facebook і п’ять основних цінностей компанії. На співбесіді рекрутери будуть стежити за тим, щоб ви згадали ці цінності, кажучи про минулий досвід.

Приклади питань

 • Якби не було дублікатів, ви б використовували UNION або UNION ALL?
 • Наведіть приклад, коли ви працювали з великою базою даних і змогли отримати інсайти.
 • Як ви можете виявити падіння числа користувачів Instagram-історій?
 • Як би ви оцінили успіх розділу «Заходи» в Facebook? Чи можете ви запропонувати план його монетизації?

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu