Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

10 порад, як вибратися з «туторіального пекла» і почати створювати власні проєкти

08 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Переклад статті «10 tips to start building your own projects and break out of «Tutorial Hell»».

1. Пройдіть туторіал, а потім додайте в навчальний проєкт щось своє

Мені подобається цей підхід, тому що часто буває страшнувато починати з чистого аркуша. Пройдіть туторіал, як робите це зазвичай, але замість того щоб закрити вкладку і перейти до інших справ, спробуйте додати в проєкт якісь нові фічі. Ви навіть можете змінити той функціонал, який тільки що створили.

10 порад, як вибратися з «туторіального пекла» і почати створювати власні проєкти - startups, porady, news, business10 порад, як вибратися з «туторіального пекла» і почати створювати власні проєкти - startups, porady, news, business

2. Поставте відео на паузу на якомусь етапі та спробуйте далі впоратися самостійно

У будь-якому гідному керівництві буде розбивка на розділи. Наприклад, «А в наступній частині ми додамо TODO». Це хороший момент, щоб поставити відео на паузу та спробувати створити озвучений функціонал самостійно.

3. Випробуйте приклад з туторіалу, перш ніж дивитися відео

Це один з підходів, які я намагаюся застосовувати на власному YouTube-каналі. Я показую робочий приклад (або відразу даю початковий код), щоб люди могли випробувати цей проєкт самостійно, перш ніж дивитися, як він робиться. Ви можете практикувати подібне буквально з будь-яким керівництвом.

4. Пошукайте натхнення на своїх улюблених сайтах

Якими програмами та сайтами ви користуєтеся щодня? Візьмемо наприклад Reddit. Я не закликаю вас кидати дивитися туторіали і замість цього починати створювати клон Reddit, зовсім ні. Але ви можете взяти якусь маленьку його частину і спробувати її відтворити.

Наприклад, виведіть пост Reddit, який можна буде лайкнути. Потім перетворіть це в список постів Reddit. Потім додайте коментарі до кожного посту. І так далі.

5. Коли у вас буде кілька маленьких проєктів, створіть один великий

Особисто я не раджу відразу починати з масивних проєктів. Якщо ви застрягнете в такому проєкті, це може вас разохотити рухатися далі. Але коли звикнете і завершите кілька проєктів поменше, можна вже взятися і за великий.

Завдяки цьому ви навчитеся:

  • спочатку планувати, а потім писати код функцій,
  • користуватися Google / Reddit / Stackoverflow для вирішення проблем,
  • думати самостійно (немає туторіалу = немає страхувальної сітки).

6. Створіть програму, яка буде задовольняти ваші особисті потреби

Нещодавно я помітив, що до біса зневоднений, оскільки води п’ю мало, а кави – багато. І я створив невеликий додаток, щоб відстежувати, скільки п’ю. Звичайно, я міг би його просто завантажити, але замість цього вирішив навчитися створювати програми для вирішення особистих проблем.

Запитайте у друзів і родичів, з якими проблемами вони стикаються, і подумайте, чи зможете ви створити додаток для їх вирішення.

7. Переборюйте свій страх

Я не знаю, чому, але перед початком проєкту відчувається якийсь страх. Може, побоювання, що щось піде не так, що буде занадто багато багів. Найкраще, що тут можна зробити, – усвідомити і прийняти, що так, можливо, ви помилитеся, можливо, у вас не буде всіх відповідей прямо на старті. Просто боротьба з багами і рішення проблем – це частина гри.

8. У міру накопичення практичного досвіду вам стане легше

Чим більше ви практикуєтеся, тим частіше у вас будуть траплятися моменти «А, з такою проблемою я вже стикався». Ви зможете використовувати повторно свій код і логіку з інших рішень.

9. Просто будуйте що-небудь

Нарешті, найкращий спосіб вчитися – створювати щось і писати код. Виберіть що-небудь і починайте. Що трапиться в найгіршому варіанті? Ви «даремно» витратите кілька годин або днів. Але я абсолютно точно знаю, що при цьому ви чомусь навчитеся, а це головне.

10. Отримуйте задоволення

Це, звичайно, не вирішує проблему туторіального пекла, але не міг же я зробити статтю з дев’яти пунктів. Так що стежте за тим, щоб вам було цікаво створювати свої проєкти, інакше це буде здаватися «роботою». І не забувайте пити побільше води.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu