Криптовалюти, Новини, Технології

Хакери вкрали Ethereum на $325 млн. Це наймасштабніша крадіжка криптовалюти у 2022 році.

07 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Хакери знайшли вразливість на платформі Wormhole, проникли в систему і вкрали криптовалюту на $325 млн. Ця крадіжка – наймасштабніша у 2022 році та увійшла до п’ятірки найбільших крадіжок криптовалюти за всю історію. І це лише початок року. 

Атака на Wormhole відбулася 2 лютого. Wormhole – технічний “міст” між блокчейнами. Користувачі платформи можуть залишати в заставу одну криптовалюту, щоб створювати активи в іншій. Власники однієї криптовалюти можуть купувати іншу та здійснювати за її допомогою угоди, пише The Verge.

Хакери атакували в день, коли оновлювали платформу GitHub, де зберігаються дані Wormhole. Розробники знали про цю вразливість і були готові оновити платформу, але не встигли це зробити.

Шахраї проникли на платформу за пару годин перед тим, як встигли завантажити патчі для оновлення.

Вони підробили оригінальний підпис для транзакції та з його допомогою змогли вивести 120 тис. wETH – еквівалент Ethereum у блокчейні Solana. Після цього обміняли токени на справжній Ethereum та вивели з Wormhole на криптовалютний гаманець. У результаті хакери вкрали більшу частину Ethereum, які платформа утримувала як запоруку транзакцій в Solana.

Після атаки Wormhole закрила мережу на технічне обслуговування на час розслідування. Платформа запропонувала хакерам $10 млн. за повернення криптовалюти. Повідомлення вбудували у вигляді тексту в транзакцію, яку відправили на адресу їх гаманця Ethereum.

Через крадіжку на платформі тимчасово утворився великий розрив між кількістю звичайного Ethereum та його аналога (wETH) – начебто раптово зник актив, під який банк видав кредит. За інформацією Forbes, через це криптовалюти Solana стала дешевшою на 10%. Wormhole оголосила, що до системи додадуть більше Ethereum, щоб замінити вкрадені кошти для застави.

3 лютого торгова фірма Jump Trading перевела до Wormhole 120 тис. Ethereum. Так компанія вирішила підтримати платформу. Того ж дня у Wormhole розповіли, що платформа відновила роботу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu