Бізнес, Маркетинг, Новини, Поради

Як поліпшити рейтинг вашого сайту в Google ― 17 порад, які вам допоможуть

19 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Коли настають важкі часи, вам потрібно зосередитися на створенні найважливішого каналу з усіх – вашого сайту. Хоча ваш сайт, як правило, відповідає за переважну більшість продажів і потенційних клієнтів, він не завжди отримує ту увагу, яку заслуговує. Маркетологи іноді відмовляються від цілей сайту на користь нових, більш крутих маркетингових каналів.

У цій статті ми розповімо про 17 способів підвищення рейтингу вашого сайту, щоб ви могли залучити ще більше високоякісного трафіку. Коли ринок знаходиться в занепаді, насправді це ідеальний час для роботи над вашим сайтом, тому що ви будете готові до значного зростання, коли ситуація відновиться.

Як поліпшити рейтинг вашого сайту в Google ― 17 порад, які вам допоможуть - porady, news, online-marketing, businessЯк поліпшити рейтинг вашого сайту в Google ― 17 порад, які вам допоможуть - porady, news, online-marketing, business

Створімо міцну основу для маркетингу за допомогою вебсайту, який відмінно ранжується.

1. Створіть новий контент

Якщо ваш сайт ранжується по найбільш важливим ключовим фразам, можна легко заледащіти та подумати, що ви закінчили зі створенням нового контенту. Навіщо створювати нові пости, коли ви вже займаєте перше місце?

Що ж, якщо на вашому сайті немає нового контенту щомісяця (або, принаймні, кожен квартал), то з впевненістю можна втратити свої позиції в результатах пошуку за різними ключовими фразами. Останній, найсвіжіший контент, як виявилося, не випереджає в рейтингу старі пости відразу, але він показує Google, що ваш сайт все ще активний, що допомагає всім вашим рейтингам в цілому. Створення нового контенту означає, що ви не будете покарані за наявність неактивного, застарілого вебсайту.

2. Оновіть старий контент

Ще одне завдання, яке ви можете зробити – це оновити деякі з ваших старих записів у блозі. Як і додавання нового контенту, оновлення постів – це ознака того, що ваш сайт активний і має високу якість. Це впливає на загальну оцінку домену і на багато з ваших рейтингів контенту, а не тільки на рейтинг оновлюваної публікації.

Але оскільки стратегічні поновлення можуть дати швидкі результати SEO, ви також можете визначити пріоритетність оновлень контенту, які з найбільшою ймовірністю призведуть до поліпшення окремих рейтингів.

Ось пости, які ви, можливо, захочете розставити за пріоритетами:

 • Пости, які раніше були на першій сторінці Google SERP, але з того часу були забуті
 • Пости, які завжди були на другий або третій сторінці Google SERP
 • Пости, які не мають цільової ключової фрази, але які ви можете легко оптимізувати, щоб вони відповідали ключовій фразі
 • Пости з цільовою ключовою фразою, яка занадто складна для ранжування (на сторінці 4+ в Google SERP) і яку можна змінити, щоб вибрати більш ключову фразу з нижчою конкуренцією

3. Отримайте зворотні посилання від інфлюенсерів і блогерів

Успішне охоплення зворотних посилань для SEO може надати величезний вплив на ваш загальний рейтинг сайту. Але ви не можете просто чекати, поки люди перейдуть на ваш сайт. Вам потрібно бути ініціативним.

Зверніться до інфлюенсерів і блогерів у вашій ніші та попросіть їх дати посилання на одну з ваших головних сторінок або фрагментів контенту. Вони можуть захотіти зробити це в обмін на плату за розміщення посилання, безкоштовний продукт або безкоштовні підписки (якщо у вас є великий список розсилки або підписка в соціальних мережах).

4. Поліпшіть ваші внутрішні посилання

Внутрішні посилання – це посилання з ваших постів і сторінок на інші пости та сторінки вашого сайту. Ваш сайт, ймовірно, не має стільки внутрішніх посилань, скільки міг би. Внутрішні посилання відмінно підходять для користувацького досвіду, SEO та, отже, рейтингу вашого сайту.

Створіть електронну таблицю з усім вашим контентом, не тільки постами в блозі, а й сторінками. Поверніться до старішого контенту і вкажіть на нього посилання в новішому контенті. Крім того, перегляньте ваш новий контент, щоб побачити, чи варто додавати посилання на старий контент, про який ви забули при створенні нових постів.

5. Створіть концентратор контенту

Деякі експерти по SEO вважають, що контент-хаби – це майбутнє SEO. Концентратори контенту часто отримують вищий рейтинг, ніж стандартні пости в блогах. Якщо ви не знаєте, концентратор контенту – це, по суті, набір статей зі структурою посилань, яка розміщує статті в ієрархії нижче основного концентратора.

6. Змініть архітектуру вашого сайту

Коли ви в останній раз переглядали архітектуру вашого сайту? Вона все ще має сенс? Це так корисно, як могло б бути?

Часто ми продовжуємо додавати сторінки на вебсайт протягом довгого часу, навіть не замислюючись про те, як вони працюють разом.

Вам не обов’язково проходити через процес повного редизайну сайту, щоб поліпшити його архітектуру та отримати збільшення кількості конверсій. Замість цього розгляньте наступне:

 • Позбавте своє меню від безладу за допомогою підлсторінок
 • Оновіть структуру сторінок або підсторінок
 • Видаліть сторінки без рейтингу в результатах пошуку і декількох сеансів (перевірте
  сеанси та взаємодію перед видаленням сторінок)
 • Додайте нові сторінки на основі дослідження клієнтів

7. Оновіть свої цитати

Наявність точних цитат також важливо для рейтингу вашого сайту в Google. Цитати – це ділова інформація, яка поширюється всім інтернетом: ваша бізнес-сторінка Google, акаунти в соціальних мережах, всілякі каталоги тощо. Навіть якщо є облікові записи, якими ви не користуєтеся, ви все одно повинні шукати всі місця, де вказана інформація про вашу компанію, і оновлювати її щорічно.

8. Отримайте більше онлайн-відгуків

Відгуки сайту можуть вплинути на рейтинг вашого сайту кількома способами:

 • Відправляють більше обсягів реферального трафіку на ваш сайт
 • Допомагають вашому сайту потрапити в пошук Google Map (для оглядів Google)
 • Показують Google, що ваш бізнес і ваш сайт якісні та заслуговують на довіру

Навіть якщо у вас немає місцевого бізнесу, відгуки допоможуть вашій авторитетності. Попросіть клієнтів залишити відгук про вас на таких сайтах, як Google.

9. Органічно оптимізуйте ключові слова, які добре поєднуються з платним пошуком

Які ключові фрази добре працюють для вас з платним SEM в Google? Перевірте свої платні пошукові акаунти та подивіться, які ключові фрази отримують найбільшу кількість кліків, мають найбільшу кількість показів і призводять до найбільшої кількості конверсій.

Ці ключові фрази представляють значущі можливості для органічного контенту SEO. Якщо це ключова фраза з високим потенціалом, подумайте про створення сторінки з довгим SEO-дружнім контентом внизу. В іншому випадку ви можете створити стандартний пост в блозі.

10. Додайте alt-теги до всіх зображень

Альтернативний текст – це налаштування поля для будь-якого зображення, яке ви завантажуєте у свою CMS (або можете додати його вручну). Він описує, що являє собою зображення, і визначає його призначення. Якщо посилання на зображення будь-коли обірветься, з’явиться текст alt. Включення alt-тексту в ваші зображення – це те, що подобається Google, тому що він також допомагає людям зі слабким зором, які зможуть прочитати альтернативний текст.

11. Переконайтеся, що на кожній сторінці та в пості є метадані

У напруженому поспіху створення нових вебсторінок і постів в блогах можна легко відмовитися від метаданих. Вони складаються з:

 • Назва документу
 • Мета-опис
 • Цільова ключова фраза

Ваша CMS, ймовірно, буде автоматично заповнювати деякі з них. Переконайтеся, що цей контент є SEO-дружнім, а також легким для розуміння.

12. Конвертуйте сторінки в пости та навпаки

Помилково вважати, що ваша наступна ідея в блозі повинна бути постом в блозі, а не сторінкою. Також помилково припускати, що ключова фраза повинна бути націлена на сторінку, а не на повідомлення в блозі.

Наприклад, припустимо, що ви створюєте сторінку для цільової ключової фрази, а через три місяці виявляєте, що вона знаходиться на п’ятій сторінці в Google SERP. Потім ви помічаєте, що насправді вона не пропонує нічого унікального в порівнянні з тим, що знаходиться на першій сторінці. В SERP немає довгих записів для цієї ключової фрази. Якщо ви створюєте вбивчо довгий запис в блозі (і перенаправляєте сторінку на неї), Google може привласнити вам перше місце, тому що ви принесли щось нове для пошукових систем.

13. Переконайтеся, що весь текст посилання має описовий характер

У вас є безліч посилань «натисніть тут» в ваших постах і на сторінках? Ці текстові посилання є «неописовими», тому що вони не описують, до чого веде посилання.

Оновлення посилання у своїх постах і на сторінках, щоб описати ресурс. Це може бути щось на зразок «контрольний список SEO» замість «перевірте цей список». Або «керівництво по маркетингу електронної комерції» замість «поради та підказки».

Це особливо важливо для ваших внутрішніх посилань.

14. Поліпшити структуру всіх URL

Ваша структура посилань – це ще одна серйозна зміна, яку ви можете внести, щоб підвищити рейтинг свого сайту в Google.

Шукайте пости та сторінки, чиї URL:

 • Більше ніж 5 слів
 • Не використовують дефіси, щоб відокремити слова, де зазвичай йдуть прогалини
 • Не містять в собі цільову ключову фразу

Потім поновіть посилання, щоб воно було коротким, використовувало дефіси як прогалини та використовувало цільову ключову фразу. Переконайтеся, що ви зрозуміли та налаштували редиректи на посилання, щоб не втратити жодного зворотного посилання, які у вас вже були.

15. Додайте більше зображень в пости та на сторінки

Незліченні фактори можуть поліпшити рейтинг вашого сайту і рейтинг окремих сторінок. Хоча зображення не є заповітним засобом, вони є відомим фактором. У вас є пости або сторінки з двома зображеннями або менше?

Продовжуйте додавати релевантні зображення і не забувайте про alt-теги.

16. Додайте структуровані дані в пости та на сторінки

Ви вже бачили результати пошуку зі структурованими даними. Подумайте про ті розділи у верхній частині Google, які перераховують кращі фільми року, коли ви шукаєте «Кращі фільми 2019 року». Або ці маленькі картки з рецептами, або навіть сторінки з результатами покупок.

Використання підзаголовків H2 в вашому пості – це форма структурованих даних, тому що ви розповідаєте пошуковим системам, яка структура вашого тексту. Таким чином, Google може взяти ваш контент і зробити з нього фрагмент.

17. Підвищіть швидкість вашого сайту

Показник відмов є фактором для ранжування вашого сайту і ранжування окремих сторінок. Повільні швидкості вебсайту збільшують частоту відмов, тому що люди нетерплячі та не хочуть чекати завантаження сторінок. Щоб підвищити швидкість роботи сторінок, ви можете зменшити розмір файлів зображень, видалити всі непотрібні плагіни вебсайту і поліпшити час відгуку сервера.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu