Бізнес, Маркетинг, Новини, Поради

Як зробити приголомшливу інфографіку

21 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Інфографіка – цінний вид контенту, який широко використовується компаніями в рамках стратегії контент-маркетингу. Інформативна, захоплива і проста в поширенні, вона являє собою ідеальне рішення для залучення трафіку, отримання посилань і залучення потенційних клієнтів.

Але шум навколо інфографіки, схоже, трохи вщух. Вона більше не вважається свіжою концепцією.

Як зробити приголомшливу інфографіку - porady, news, online-marketing, businessЯк зробити приголомшливу інфографіку - porady, news, online-marketing, business

Потрібно трохи більше зусиль, щоб змусити користувачів завантажити, ділитися і посилатися на інфографіку; ще більше зусиль, щоб зробити її вірусною.

Як створити інфографіку, яка виділяється на тлі інших і привертає трафік на ваш сайт?

Ось 10 порад як зробити це.

1. Провести дослідження ринку

Не існує точного індикатора того, що ваша інфографіка приверне увагу вашої аудиторії, але проведення маркетингових досліджень до того, як ви почнете створювати графіку, наблизить вас до мети.

Ви хочете придумати концепцію, яка дійсно цікавить вашу аудиторію.

Ви можете провести дослідження ринку, опитавши аудиторію з найбільш актуальних для галузі питань. Мета полягає в тому, щоб з’ясувати, що вони дійсно хочуть знати. Деякі питання, які ви можете задати:

Яке питання вас хвилює про [тема/галузь]?

З чим вам доводиться стикатися, коли справа доходить до [досягнення мети]?

Якби ви могли поспілкуватися з [галузевим] експертом, що б ви запитали у нього?

Які 3 речі ви знаходите найцікавішими в [темі/галузі]?

Ви можете легко створити опитування за допомогою Google Sheets і розіслати його своїй аудиторії. Ви навіть можете натякнути, що дивовижний «бонус» або «ресурс» будуть випущений найближчим часом, ґрунтуючись на їх відповідях.

Таким чином, у вас є відповіді, необхідні для створення дивовижної інфографіки, і у вас є аудиторія, яка готова вивчити її, як тільки вона буде готова.

2. Визначте вірусні теми

Проходити на трендовій хвилі легше. Щоб переконатися, що ваша інфографіка дійсно злетить, найкраще визначити гарячі теми у вашій галузі та спробувати отримати вигоду з існуючого імпульсу.

Якщо безліч людей вже шукає інформацію на тему, є велика ймовірність, що ви зможете отримати частину цього пирога. Ви можете привернути увагу вашої цільової аудиторії (трафік) та інших у вашій галузі, які пишуть про тему (зворотні посилання).

Google Trends, Twitter, BuzzFeed, Reddit і Facebook – відмінні місця для пошуку актуальних тем. На всіх цих платформах є розділ «зараз в тренді», який показує, які теми шукають найчастіше.

За однією з цих тем, можливо, варто створити інфографіку. І пізніше ви завжди зможете поділитися готовим продуктом на цих платформах.

3. Складіть план контент-маркетингу

Перш ніж створювати свою інфографіку (яка вимагає часу і грошей), краще скласти маркетинговий план, який забезпечить повернення ваших інвестицій.

Створення інфографіки та очікування потоку трафіку – не найкращий підхід.

Навіть якщо вашою основною метою є отримання органічного трафіку, вам, принаймні, потрібно визначити, як ви плануєте оптимізувати сторінку або пост, щоб отримати рейтинг в результатах пошуку.

Але крім цього, варто викласти надійний маркетинговий план, в якому передбачити поширення вашої інфографіки, використовуючи соціальні мережі, емейл-маркетинг і навіть платну рекламу.

Якщо ви раніше зверталися до своєї аудиторії з метою дослідження ринку, було б непогано відправити їм готовий продукт.

Ви можете навіть подумати, які трендові хештеги слід використовувати в соціальних мережах.

Це все, що потрібно враховувати, перш ніж навіть створювати свою графіку.

Як зробити приголомшливу інфографіку - porady, news, online-marketing, business

4. Думайте ширше

З такою кількістю інфографіки, постів в блогах і відео вже може здатися, що «під сонцем немає нічого нового». Але для того, щоб створити дійсно цікаву інфографіку, вам потрібно подумати про концепцію, яка буде виділятися.

Як ви можете зробити обрану тему захопливішою?

Якими новими способами ви можете візуалізувати дані?

Чи є які-небудь символи або графіка, які привернуть увагу читачів?

Чи можете ви включити гумор у вашу інфографіку?

Що інші в вашій галузі не наважувалися робити раніше?

Нові та захопливі ідеї змусять людей ділитися вашим контентом.

5. Покопайтеся в даних

У той час як багато людей зосереджені на графічній частині інфографіки (тобто, як зробити так, щоб вона виглядала красиво), настільки ж важливо (якщо не більш важливо) зосередитися на інформаційній частині.

Спочатку покопайтеся в даних, а потім створіть графіку на їх основі, щоб зробити її цікавою.

Люди не хочуть читати перефразування старих концепцій і статистики, які вони бачили раніше.

Якщо у вас є нові дані, якими можна поділитися, опублікувати результати деяких досліджень або представити цікаве тематичне дослідження, тепер у вас є можливість зробити це. Діліться інформацією, яку ваша аудиторія навряд чи знайде де-небудь ще.

Коли у вас є ці дані (і ви впевнені, що вони представляють інтерес для вашої аудиторії), ваше завдання полягає в тому, щоб візуалізувати дані так, щоб це мало сенс.

Чи є креативний спосіб відображення цієї інформації?

Що ви можете зробити, щоб зробити дані більш значущими й такими, що запам’ятовуються?

Ось де графіка вступає в гру.

Як зробити приголомшливу інфографіку - porady, news, online-marketing, business

6. Створіть контент, що розповідає історію

Першим кроком при складанні плану дизайну для вашої інфографіки є створення контенту.

Замість того, щоб зробити дизайн і намагатися вписати в нього інформацію, краще організувати контент і створити дизайн навколо інформації.

Для цього потрібно створити контент, що розповідає історію.

Так само, як і в блозі, в ньому має бути введення, зміст і висновок. Якщо ви вибрали нестандартний підхід, можливо, у вас вже є сюжетна лінія.

Наприклад, ви можете ділитися інформацією з точки зору певного персонажа, наприклад, власника малого бізнесу, адвоката, художника-початківця або навіть героя мультфільму.

7. Задайте настрій

Вам потрібно створити контент, який викликає у читача якісь емоції. Інтрига, здивування, шок і навіть розгубленість – цього достатньо, щоб змусити людей говорити про вашу інфографіку.

Звичайно, ви не хочете створювати що-небудь, що дасть негативну рекламу вашому бізнесу. Будьте уважні до спірних тем, перш ніж випустити свою інфографіку у світ.

Ваша мета полягає в тому, щоб зацікавити людей та ділитися вашим контентом, а не завдавати удару по бренду і привертати до себе масу негативної уваги.

Інфографіка, яка надихає емоції – та, яку запам’ятовують, і якою діляться. Використовуйте психологію, щоб ваша графіка стала вірусною.

8. Створіть цікавий дизайн

Як зробити приголомшливу інфографіку - porady, news, online-marketing, business

Мета вашої інфографіки – служити маркетинговим інструментом для вашого бізнесу. Тому варто інвестувати в якісну роботу, як і в будь-яку іншу маркетингову кампанію.

Найкраще працювати з професійним художником-графіком, який вміє створювати дивовижну інфографіку.

Інтригуючий дизайн може коштувати вам 100 доларів або більше, в залежності від розміру і складності. Але подумайте, скільки трафіку, зворотних посилань можна отримати в результаті дійсно зоряної інфографіки.

Відмінний дизайн коштує грошей.

Ось деякі речі, які слід враховувати при розробці інфографіки:

  • Чи має сенс те, як організована інформація?
  • Ви візуалізуєте дані по-новому?
  • Графіка чітка?
  • Чи легко читати текст?
  • Чи є зображення веб-дружнім?
  • Чи використовуються брендові кольори та шрифти?
  • Чи включає зображення ваш логотип і/або назва бренду?
  • У інфографіки є помітна, смілива назву?
  • Чи оптимізовано зображення для соцмереж?
  • Чи можна переглядати зображення на мобільному пристрої?

Якщо ви збираєтеся витратити час і гроші на створення інфографіки, переконайтеся, що ваші інвестиції окупляться.

9. Діліться, діліться, діліться!

Як тільки інфографіка створена, настав час втілити в життя ваш план контент-маркетингу. Якщо ви хочете отримувати трафік через SEO, переконайтеся, що пост або сторінка оптимізовані для пошукових систем.

Якщо ви хочете відправити її електронною поштою, напишіть текст для своєї емейл кампанії. Якщо ви хочете поширювати її через соціальні мережі, створюйте підписи, використовуйте хештеги та плануйте свої публікації.

Вам не потрібно просто покладатися на трафік з пошукових систем, щоб залучити людей до своєї інфографіки. Особливо, якщо ви вибрали актуальну тему.

Ще одна популярна платформа для інфографіки – Pinterest. Pinterest є візуальною платформою і служить потужною пошуковою системою, яка привертає понад 250 мільйонів користувачів в місяць.

Публікація інфографіки в Pinterest з відмінним заголовком і правильним хештегом може залучити на ваш сайт сотні й тисячі користувачів.

10. Запропонуйте користувачам оновлення контенту

Ви можете вирішити, що ваша інфографіка занадто гарна, щоб роздавати її «безкоштовно». Фактично, використання інфографіки як оновлення контенту – це розумний спосіб залучити потенційних клієнтів для вашого бізнесу.

Просто створіть контент (наприклад, запис у блозі), який залучає користувачів на ваш сайт.

Потім додайте інфографіку, яку можна отримати на пошту. Таким чином, ви можете розширити свій список адрес електронної пошти, і користувачі отримають те, чого не зможуть знайти більше ніде.

Ви також можете додати свою інфографіку на цільову сторінку, куди ви відправляєте трафік з оголошень Google або Facebook.

Розширте свій список і навіть налаштуйте таргетинг на цих користувачів пізніше. Ви отримуєте не тільки трафік, але і реальних клієнтів для свого бізнесу.

За допомогою невеликого дослідження ринку, приголомшливого тексту та вбивчої графіки ви зможете створювати інфографіку, яка привертає трафік, зворотні посилання і потенційних клієнтів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu