Життя, Історії, Новини

13 речей, які були винайдені набагато раніше, ніж ми думаємо

26 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Здається, що всі сучасні технології з’явилися недавно, але насправді робота над ними велася десятки та навіть сотні років. Ось деякі з найбільш важливих відкриттів, які народилися раніше, ніж багато хто з нас.

Вакцинація (1796)

Едвард Дженнер створив першу вакцину ще до початку XIX століття. У ролі вакцини виступив вірус коров’ячої віспи в зародковій стадії, що призначався для знищення віспи, яка вражала людей.

До Дженнера прийшла доярка Сара Нельмес із запаленнями на руках, викликаними коров’ячою віспою. Дженнер взяв з них рідину, а потім ввів її під шкіру восьмирічному хлопчикові, своєму першому піддослідному.

Спочатку у нього піднялася температура, але хвороба швидко пройшла. Пізніше Дженнер ввів хлопчикові вірус віспи та виявив, що у нього виробився імунітет.

Акумулятор (1800)

20 березня акумулятор Вольта, розроблений італійським винахідником Алессандро Вольта, відзначав свій 216-й день народження.

Спочатку Вольта назвав винахід «штучним електричним органом». Це було пов’язано з популярною в той час теорією, згідно з якою для проведення електричного струму необхідні тканини тварин.

Замість них Вольта використовував складені металеві диски та просочені соляним розчином ганчірки. Вони провели електрику, і так з’явився акумулятор.

Мікрофон (1876)

Незабаром після того, як Олександр Белл представив свій винахід – телефон, німецький клерк Еміль Берлінер зрозумів, що передавач пристрою досить слабкий.

Володіючи лише елементарними знаннями про електрику, Берлінер взявся за роботу над так званим передавачем з вільним контактом, який посилював звук, що йшов від існуючої моделі телефону Белла.

Компанія Белла, American Bell Telephone Company, була настільки вражена роботою Берлінера, що зробила його співробітником своєї лабораторії.

Посудомийна машина (1886)

У 1886 році, через кілька днів після Різдва, Жозефіна Гаріс Кохран подала запит в Патентне відомство США. Ось як виглядала конструкція, яку вона хотіла зареєструвати: безліч відсіків, які підходять за розміром під тарілки та чашки, розташовувалися всередині дротяної клітини з обертовим колесом, яке розбризкує гарячу мильну воду на брудний посуд.

Кохран заснувала компанію для виробництва свого винаходу, яка пізніше стала називатися Kitchenaid.

Контактні лінзи (1887)

Контактні лінзи кінця XIX століття були зроблені зі скла і повністю покривали очі. Спочатку їх називали «склеральними лінзами», підкреслюючи зв’язок з очним білком. Винайшов контактні лінзи виробник штучних очей Ф. А. Мюллер.

13 речей, які були винайдені набагато раніше, ніж ми думаємо - news, story, zhyttya

Ескалатор (1891)

Механізація сходів почалася на порозі XX століття завдяки нью-йоркському винахіднику Джессі Рено. Перша модель ескалатора від Рено була встановлена ​​на Старому залізному пірсі на Коні-Айленд. Винахід швидко завоював популярність серед шахтарів і заводських робітників епохи промислової революції, які могли заощадити сили під час довгого шляху на роботу.

Автомагнітола (1919)

А. Х. Гребе, виробник радіостанцій з Нью-Йорка, випробував ранню версію радіо для машин, яке стало важливою частиною автокультури, що зароджувалася в 1920-х роках.

У пристрій Гребе входили вакуумна трубка на задньому сидінні, невеликий мотор для її живлення та окрема батарея для живлення самого радіо.

13 речей, які були винайдені набагато раніше, ніж ми думаємо - news, story, zhyttya

Штучне серце (1961)

За допомогою доктора Генрі Хеймліха комік і черевомовець Пол Вінчелл подав патент на перше у світі штучне серце в 1961 році. Пристрій містив невеликий акумуляторний блок, який потрібно було носити на тілі, і контрольований ним внутрішній насос.

Хоча концепцію Вінчелла схвалили два роки потому, тільки в 1982 році винахід доктора Роберта Джарвіка вперше було успішно імплантовано людині.

Дрон (1964)

Першим безпілотним літальним апаратом був Lockheed D-21B. На фотографії нижче це менший з літаків.

У період з 1969 по 1971 роки він проводив розвідувальні місії в повітряному просторі противника над Китаєм, але пізніше був відкликаний, оскільки часто падав, а президент Ніксон представив більш розумні супутники для отримання фотографій.

13 речей, які були винайдені набагато раніше, ніж ми думаємо - news, story, zhyttya

Інтернет (1969)

Незадовго до півночі 29 жовтня 1969 року інженери з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі відправляли Стенфордському науково-дослідному інституту слово LOG по одній букві за раз в новій мережі ARPANET. Це була примітивна система, але вона містила основні компоненти, які в кінцевому підсумку створили інтернет в тому вигляді, в якому знаємо його ми.

Мобільний телефон (1973)

Найпершу модель мобільного телефону винайшов дослідник Motorola Мартін Купер. Прототип пропонував всього 30 секунд розмови та вимагав 10 годин зарядки. Не кажучи вже про те, що важив він майже 2,5 кг.

13 речей, які були винайдені набагато раніше, ніж ми думаємо - news, story, zhyttya

GPS (1978)

Navstar 1, перший супутник, що досяг орбіти, зробив це 29 лютого 1978 року. Він уже давно виведений з орбіти, але допоміг всьому світу вступити в нову еру комунікацій. Завдяки запуску 1978 роки ми можемо лаятися на телефони за дуже наполегливі вказівки.

MP3-плеєр (1979)

За два десятиліття до того, як Apple представила iPod, британський винахідник Кейн Крамер подав патент на цифровий аудіоплеєр, який він назвав IXI. Пристрій був розміром з пачку сигарет, мав чотирикнопкову систему управління і міг вміщати близько трьох з половиною хвилин музики.

«У лічені секунди, – говорила заявка, – живий виступ в Карнегі-хол може бути записано і представлено в магазинах по всьому світу».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu