Історії, Люди, Новини

Другий після Джека Ма: історія успіху CEO Tencent Ма Хуатена

10 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Ма Хуатен, також відомий як Поні Ма, – голова ради директорів, співзасновник і CEO Tencent, найдорожчої компанії Азії та одного з найбільших гравців у світовій технологічній індустрії. Зараз його капітал становить приблизно $42,2 млрд. Розберемося, яким був шлях Хуатена до успіху.

Він народився в китайському місті Чаоян 29 жовтня 1971 року. Коли його батько Ма Ченшу отримав роботу керуючого портом в Шеньчжені (знаходиться недалеко від Гонконгу), син поїхав разом з ним.

Хуатен вступив до Університету Шеньчжень в 1989 році, а в 1993 році отримав ступінь бакалавра в галузі комп’ютерних наук.

Його першим місцем роботи стала China Motion Telecom Development, де Хуатен отримував $176 в місяць. Одночасно він займався дослідженням і розробкою систем дзвінків через інтернет в Shenzhen Runxun Communications CO Ltd.

У 1998 році Хуатен став одним із засновників Tencent. Її перший продукт з’явився після того, як Ма взяв участь в презентації ICQ, першої у світі інтернет-служби миттєвих повідомлень, створеної в 1996 році ізраїльськими розробниками.

У 2009 році в інтерв’ю China Daily він розповів: «Якби я був передбачливішим і врахував чужий досвід, ми б зрозуміли, що у нашого продукту є майбутнє, але тоді ми просто не могли собі цього дозволити».

У 2000 році Хуатен звернувся до американської інвестиційної компанії IDC і гонконгського телекомунікаційного оператора Pacific Century CyberWorks, які купили 40% акцій Tencent за $2,2 млн. 80% доходу компанії приносили угоди, укладені з операторами зв’язку, які погодилися розділити плату за повідомлення.

Ма Хуатен потрапляв в список найвпливовіших людей світу за версією журналу Time у 2007, 2014 і 2018 роках, а у 2015 році це звання йому присудив і Forbes. У 2017 році Fortune включив його в число головних бізнесменів світу.

У 2018 видання CEOWORLD помістило його в список «Найвпливовіші люди світу». Хуатена часто порівнюють з Ворреном Баффетом, одним з найуспішніших міжнародних інвесторів.

У березні 2018 року статок Хуатена досяг приблизно $51,1 млрд. Це зробило його найбагатшою людиною Китаю і 14-м за капіталом у світі. У листопаді 2017 роки він став першим китайським бізнесменом, який потрапив в десятку найбагатших людей планети.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu