Новини, Продуктивність

Пробіжка або чашка кави: що краще допоможе збадьоритися

12 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Кофеїн на всіх діє по-різному: одним дає заряд енергії на весь день, на інших не має стимулюючого ефекту. А деяким доводиться мати справу з побічними ефектами: якщо випити кави занадто багато, то замість концентрації на них чекає тривожність і навіть тремор. Канадські психологи вирішили з’ясувати, чи може пробіжка стати вигідною заміною чашці кави – надійнішою та без небажаного впливу на організм. Вчені прийшли до висновку: прогулянка на свіжому повітрі дійсно допоможе не тільки підвищити когнітивні здібності, а й підняти настрій.

У недавньому дослідженні канадські психологи порівняли вплив прогулянок на свіжому повітрі та кофеїну на поліпшення робочої пам’яті. Термін «робоча пам’ять» відноситься до здатності швидко запам’ятовувати нову інформацію та оперувати нею для виконання поточних завдань. Наприклад, ви прийшли в магазин за покупками та намагаєтеся згадати список потрібних продуктів, а також вибрати конкретний товар, порівнявши ціну і склад. Робоча пам’ять відповідає за виконання повсякденних справ і швидку реакцію.

Спочатку психологи попросили групу волонтерів 20 хвилин потренуватися на біговій доріжці, а в інший день – випити чашку кави. В обох випадках вчені протестували робочу пам’ять учасників експерименту.

З’ясувалося, що помірні фізичні навантаження можна порівняти з ефектом впливу кофеїну на мозок. Виходить, якщо замість звичної чашки кави відправитися на прогулянку, то після неї ви будете почувати себе не менш бадьоро і не зіткнетеся з побічними ефектами.

Пробіжка та синдром відміни кофеїну

У другій частині експерименту психологи вивчили, що відбувається з організмом в момент відмови від звичної дози кофеїну. Згідно з даними інших дослідників, синдром відміни кофеїну можуть супроводжувати головний біль і втома.

Щоб це перевірити, група вчених попросила добровольців, які регулярно вживали каву, на 12 годин відмовитися від напою. Піддослідні повідомили про труднощі з концентрацією уваги, запаморочення, роздратований стан та відсутність мотивації. При цьому, на стані робочої пам’яті відмова від кофеїну ніяк не позначився.

Вчені також виявили: двадцятихвилинна пробіжка здатна усунути симптоми відмови від кофеїну, поліпшити робочу пам’ять і настрій волонтерів. Дослідники припускають, що прогулянка на свіжому повітрі стимулює кровообіг у мозку, що має позитивний ефект на когнітивні функції організму.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu