Кар'єра, Новини, Поради, Студенту

Як підготуватися до співбесіди. Практичні поради

12 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Благодійний проєкт «Трудолюб» провів на своїй сторінці в Facebook вебінар, присвячений підготовці до співбесіди. Ведучі вебінару – Катерина Скібська й Ольга Шеденко.

Портал CareerForNewLife від Caritas України поділився коротким витягом. Ми також ділимося з вами цими практичними порадами.

Переглянути вебінар у запису ви можете за посиланням.

1. Якщо вам телефонує рекрутер із приводу вакансії, а вам незручно зараз розмовляти, краще перенесіть розмову або зробіть так, щоб ви могли поставити всі питання, що вас цікавлять.

2. Три основні питання, які потрібно задати рекрутеру: повна назва компанії, сфера діяльності, адреса. Відповіді слід записати. Ця інформація стане основою для підготовки до співбесіди.

3. При підготовці до співбесіди зайдіть на сайт компанії, вивчіть основну інформацію про компанію: сфера діяльності, основні торговельні марки, штат компанії, чи є іноземні інвестиції.

4. Подивіться на сайті в розділі «Новини компанії», що цікавого відбувалося: покупка активів, виведення на ринок нових торгових марок тощо.

5. Подивіться на сайті фото співробітників або офісу, інформацію про внутрішнє життя компанії. Так ви зрозумієте, наскільки вам буде комфортно в ній працювати.

6. Зверніть увагу на колірну гаму сайту – ви можете використовувати ці кольори як елементи одягу, коли підете на співбесіду.

7. Знайдіть у пошуку вакансію, на яку вас запрошують, оцініть функціональні обов’язки, чи все ви знаєте й умієте робити, продумайте відповіді на питання з приводу вашого досвіду роботи з використанням цифр і конкретних фактів.

8. Подивіться в описі вакансії вимоги щодо знання програм та іноземних мов. Підготуйтеся вдома: можуть бути практичні завдання.

9. Дізнайтеся місце розташування офісу компанії. Це допоможе вам прокласти маршрут, щоб приїхати на співбесіду вчасно. Оптимальний час – за 10 хвилин до співбесіди. Якщо ви спізнюєтеся – зателефонуйте й попередьте про це.

10. Майте з собою резюме на флешці, бо в офісі можуть виникнути проблеми з інтернетом

11. Вивчіть відгуки співробітників про компанію, у яку ви йдете на співбесіди. Вони можуть дати інформацію, яку ви зможете використовувати при спілкуванні з рекрутером.

12. Форма одягу. Можна поцікавитися в рекрутера, як одягнутися, або подивитися на сайті фото співробітників, чи одягнутися як вам зручно, але з урахуванням сфери діяльності компанії.

13. Вбийте в пошук назву компанії та слово «резюме» й подивіться, скільки резюме розміщено. Так ви зможете оцінити рівень плинності персоналу, але враховуйте рівень співробітників, сферу діяльності, стаж роботи в цій компанії.

14. Знайдіть сторінки співробітників компанії в соціальних мережах, подивіться фотографії офісу, команди, інформацію про досягнення тощо. Наскільки вони пишаються компанією, в якому тоні пишуть про неї.

15. LinkedIn. Проаналізуйте профілі співробітників: як довго працюють у компанії, як просуваються по кар’єрних сходах. І на основі цієї інформації ви можете готувати відповіді на питання з приводу вашого бачення кар’єрного росту в цій компанії.

16. Стандартні питання на співбесіді:

  • Розкажіть про себе. Можна уточнити, що саме від вас хочуть почути. Або розповідайте про те, хто ви зараз: досягнення, регалії, знання, потім переходимо до минулого й розповідаємо, внаслідок чого досягли, і закінчуємо майбутнім: плани, освіту, розвиток кар’єри й таке інше.
  • Назвіть ваші сильні сторони. Ви описуєте свої сильні сторони вибираючи саме ті, які найбільш підходять під опис вакансії.
  • Ваші слабкі сторони. Називаємо ті, які виявляються насправді сильними, наприклад: перфекціонізм, трудоголізм, гіпервідповідальність.
  • Чому хочете працювати саме в нас? Це перевірка мотивації. Саме тут допоможе ваша попередня підготовка, коли ви вивчали інформацію про компанію. Коли ви показуєте ваші знання про компанію – це вже є та мотивація, яку ви демонструєте.
  • Чому ви перебуваєте в пошуку роботи? Не потрібно говорити загальні фрази. Назвіть чіткі, конкретні причини.
  • Які ваші зарплатні очікування? Враховуйте, що рекрутери знають вилку зарплати в середньому по ринку. Називайте ту зарплату, на яку ви претендуєте, + розумно завищувати до 30%.

17. Ейчари слухають не тільки те, що ви говорите, але і як ви говорите.

18. Якщо ви нервуєте на співбесіді, прийміть це й постарайтеся взяти себе в руки.

19. Важливо розуміти, як ви виглядаєте зі сторони: які у вас жести, вираз обличчя, тембр голосу, поза і таке інше. Прорепетируйте перед дзеркалом або з другом перед проходженням співбесіди.

20. Візуальний контакт. Дивіться періодично співрозмовнику в очі або в область брів, але при цьому уникайте занадто пильного погляду.

21. Дистанція спілкування. Ідеальна дистанція 45 – 75 см.

22. Поза. Подивіться на себе з боку, яку позу ви зазвичай займаєте, коли спілкуєтеся. Займіть максимально зручну позу для вас, але щоб вона виглядала по діловому: відкрита поза, спина пряма, ноги не перехрещуються.

23. Намагайтеся вибрати місце поряд з рекрутером, а не навпаки.

24. Жести. Уникайте колючих і ріжучих жестів, вони можуть відволікати. Але ви можете доповнювати свою розповідь відкритими жестами.

25. Міміка. Нейтральний, спокійний і доброзичливий вираз обличчя. Доречна посмішка.

26. Загальні правила: будьте чемні в розмові, обов’язково вітайтеся зі співробітниками, коли ви прийшли на співбесіду, поставте телефон на беззвучний режим і не відповідайте на дзвінки на співбесіді, уникайте зайвої емоційності, робіть коректні компліменти рекрутеру, якщо це доречно.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu