Новини, Студенту

10 корисних ресурсів Open Science, які вам допоможуть

15 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Зараз для дослідників питання пошуку повних текстів наукових статей стоїть досить гостро. Підписки на провідні наукові журнали дорогі та, на жаль, є навіть не у всіх провідних вишів. Але зневірятися не потрібно, адже є величезна кількість способів отримати повні тексти статей абсолютно легально і безкоштовно.

1. Unpaywall

Один з найбільш зручних інструментів для безкоштовного доступу – розширення для браузерів Chrome і Firefox Unpaywall. Воно автоматично шукає повні тексти наукових статей. Якщо ви заходите на сторінку якоїсь публікації, праворуч на екрані з’являється іконка з зображеним на ній замком. Якщо вона зелена і замок відкритий, то досить просто натиснути на нього, і ви автоматичні перейдете на сторінку з повним текстом статті в форматі PDF. Встановити розширення можна на його сайті.

2. Академія Google

Інший сайт, який може допомогти, – це Академія Google. Ви просто пишете назву статті в пошуковому рядку і читаєте повний текст. Якщо він, звичайно, є у відкритому доступі.

3. Open Access Button

Якщо ні Unpaywall, ні Академія Google вам не допомогли, може стати в пригоді сайт Open Access Button. Велика чарівна кнопка впорається з пошуком потрібної статті.

4. ArXiv.org

Цей сайт був створений спеціально для того, щоб розв’язати проблему відкритого доступу до статей. На ArXiv вчені викладають препринти своїх статей, тобто чернетки, які в підсумку публікуються з деякими змінами. Більшість авторів – математики та фізики, але зараз з ініціативи фонду Прісцили Чан і Марка Цукерберга розробляється аналог для біології та інших природничих наук – BioRxiv.

5. Автори статей або колеги-науковці

Якщо ніде на перерахованих вище ресурсах не вдається знайти статтю, можна спробувати написати безпосередньо авторам або їхнім колегам і попросити повний текст. У науковому світі це досить поширена практика. І є два відпрацьовані способи: написати у твіттері пост з хештегом #icanhazpdf і вказати, яку статтю ви шукаєте і куди вам її надіслати, або зареєструватися на сайті Research Gate, знайти потрібну статтю в профілі автора і натиснути на кнопку «попросити повний текст». Найчастіше автори відповідають протягом тижня і надсилають файл на вказану в профілі пошту. До речі, в цьому випадку статтю можна навіть обговорити з самим автором. Аналогічний ресурс, але більш популярний серед вчених, що працюють в області соціальних і гуманітарних наук, – Academia.edu. Там часто навіть просити нічого не треба – статті, препринти, доповіді та навіть розділи з книг можна завантажити прямо з профілю дослідника.

6. Спеціалізовані бази даних

Крім перерахованих вище ресурсів, існують різні спеціалізовані бази повних текстів статей, ось список найбільших з них:

1. PubMed

База в основному з медицини та біології, іноді містить посилання на повні безкоштовні тексти статей.

2. Jstor

Велика база англомовних статей, журналів та наукових робіт з найрізноманітніших тем.

3. MedLine

Найбільша бібліографічна база статей з медичних наук (NLM). Інтегрована в сервіс SciFinder.

4. Psyjournals

Сайт з електронними версіями психологічних журналів.

5. SciFinder

Найповніше та найнадійніше джерело хімічної інформації, що охоплює понад 99% поточної літератури з хімії, включаючи патенти. Також там можна знайти інформацію з біологічних та біомедичних наук, хімічної фізики, інженерії.

6. ERIC

Англомовна база даних зі статтями та науковими публікаціями з психології з різних країн світу.

7. Збірки статей від Frontiers

Frontiers робить підбірки статей з різних тем і викладає їх у відкритий доступ.

8. HEP Search

База даних з фізики високих енергій.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu