Діти, Книги, Країна, Новини

В Україні створили книгу для дітей про перероблення промислових відходів

16 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Компанія Recycling Solutions спільно з Національним видавництвом дитячої літератури «Веселка» видала для дітей ілюстроване оповідання «ФЕНІКС і мікросферки» українського письменника та ілюстратора Віталія Бугари.

Книжка, адресована молодшим школярам, у доступній і цікавій формі розповідає про важливість перероблення одного з видів побічних продуктів теплоенергетичної промисловості — мікросфери. Головним героєм є допитливий робот на ім’я Фенікс, що знайомиться з мікросферками та допомагає їм почати нове життя.

В Україні створили книгу для дітей про перероблення промислових відходів - news, country, knygy, dity

«Екологічна тематика нині особливо актуальна, адже йдеться про наше майбутнє. І ми вже маємо чимало книжок про побутове сміття чи захист зникомих видів рослин і тварин, але тема промислових відходів досі залишається майже нерозкритою. Це видання — перший крок до того, щоб змінити ситуацію», — упевнений Олексій Бондаренко, директор НВДЛ «Веселка».

«Перероблення промислових відходів — доволі складна тема, яка часто залишається поза увагою не тільки дітей, а й більшості дорослих. Тепер 97% усіх відходів, що утворюються в Україні, є відходами промисловості, і більшість з них не переробляється. Recycling Solutions прагне збільшити обізнаність українців із цією проблемою, приділяючи особливу увагу молодому поколінню. Дітям простіше пояснити шкоду сміття, яке вони бачать щодня, ніж говорити про побічні продукти промисловості. Тому ми вирішили допомогти батькам в екологічно свідомому вихованні та спробували пояснити цю проблему мовою, зрозумілою дітям», — розповідає Анастасія Старікова, директорка з управління персоналом Recycling Solutions.

«Дитяча література — найліпший спосіб пояснити дитині складні й навіть „незручні“ питання. Захист довкілля — одна з найважливіших тем сьогодення. За допомогою книжок ми можемо не тільки привертати увагу дітей до цього питання, захоплюючи цікавою історією, а й спонукати їх мислити в напрямі розв’язання екологічних проблем», — розповідає автор книжки Віталій Бугара.

Наклад видання — 500 примірників. Частину книжок уже подарували працівникам з нагоди Міжнародного дня захисту дітей; решту поширять по школах Києва, Кривого Рогу, Дружківки, Запоріжжя, Бурштина, Кам’янського, Маріуполя, Першотравенська, Ладижина та Добротвора, де навчаються діти працівників компанії; а також під час проведення тематичних заходів.

Мікросфера — цінний побічний продукт, що утворюється під час високотемпературного спалювання вугілля на теплоелектростанціях. Recycling Solutions перероблює її з 2014 року, реалізуючи мікросферу у 12 країнах світу. Мікросфера використовується в керамічній, хімічній і нафтогазовій промисловості, будівництві, машинобудуванні та інших галузях.

В Україні створили книгу для дітей про перероблення промислових відходів - news, country, knygy, dity

Про Віталія Бугару

Ілюстратор, дизайнер і автор дитячих книжок. Проілюстрував книжки: «Капітан Кеп і курячі пірати» (2019, «Ранок»), «Таємниці Київської Софії» (2019, «Балтія-Друк»), «Добрик і його пригоди» (2019, «Академія»), «Таємне завдання капітана Кепа» (2018, «Ранок»), «Хто з’їв мою піжаму» (2018, «Ранок») та інші. 2018 року дебютував як дитячий письменник. Цього року вийшли відразу дві авторські книжки: «Більше за Всесвіт» (ВД «Маміно») та «Велике серце» («Ранок»).

Про видавництво «Веселка»

Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» засновано 9 березня 1934 року. За час діяльності видало понад 10 тисяч найменувань книжок загальним накладом 1,5 млрд примірників видань, адресованих дітям різного віку, а також їхнім батькам і педагогам. Чимало веселчанських серій стали легендарними (зокрема, «Шкільна бібліотека», «Казки народів світу», «Дванадцять місяців», «Українській дитині», «Пригоди. Фантастика», «Козаченьки» та ін.). Видавництво й далі дбає про інтелектуальне й духовне виховання сучасних читачів, намагаючись донести до них усе найкраще з української та світової класики; видає фольклор, художню літературу — українську й зарубіжну, науково-пізнавальні твори, різноманітні антології, тематичні збірники, щорічники.

Про компанію Recycling Solutions

Recycling Solutions — українська компанія зі стратегічного керування побічними продуктами й відходами. За допомогою передових практик ми прагнемо забезпечити циклічне використання природних ресурсів і відходів промисловості, піклуючись про довкілля та поліпшуючи екологію. Нині компанія є комплексним оператором з керування вторинними ресурсами для вугільної, металургійної та теплоенергетичної галузей України. Напрями діяльності: перероблення та продаж золошлакових матеріалів, металургійних шлаків, рідкісних і технічних газів, сульфату амонію; виробництво теплової та електричної енергії з шахтного метану. З моменту свого заснування компанія залучила понад 15 млн дол. США інвестицій у розвиток бізнесу та впровадження технологій перероблення. У компанії працює понад 260 осіб. Recycling Solutions входить до портфеля UMG Investments.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu