Життя, Новини, Поради

Нейробіолог назвала 6 вправ, які допоможуть підвищити психологічну стійкість

06 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Найефективніший спосіб боротьби з тривожністю – постійно працювати над підвищенням своєї психологічної стійкості. Так вважає Венді Сузукі, професор нейробіології та психології Центру нейробіології Нью-Йоркського університету. У колонці для CNBC вона поділилася шістьма вправами, які допомагають менше нервувати і бути впевненішими у завтрашньому дні. Ділимося найцікавішим. 

1. Візуалізуйте позитивні результати

Сузукі радить на початку або в кінці кожного дня обмірковувати всі моменти невизначеності, які зараз є у вашому житті. Наприклад: «Чи зможу я пройти робочу атестацію?», « Чи зв’яжуться зі мною після співбесіди?», «Чи швидко моя дитина зможе адаптуватися в новій школі?» і т.д.

За словами нейробіолога, потрібно взяти і уявити оптимістичний результат кожної з цих ситуацій. Не просто хороший, а найкращий з усіх, що ви можете собі уявити. Це потрібно не для того, щоб ви засмутилися ще сильніше, якщо не отримаєте роботу. Такий підхід «зміцнює м’яз очікування» позитивного результату і навіть народжує думки те, як швидше його досягти.

2. Перетворюйте тривожність в прогрес

Пластичність мозку дозволяє нам стійко переносити важкі часи. Ми вчимося заспокоюватися, переоцінювати ситуацію, міняти хід думок і приймати більш розумні рішення. Цим набагато легше користуватися, якщо переконати себе, що тривожність – це не завжди погано.

Гнів може заважати вам працювати або він може мотивувати вас, загострюючи вашу увагу і нагадуючи про те, що важливо.

Страх може воскресити спогади про минулі невдачі та знизити продуктивність або змусити вас обережніше підходити до прийняття рішень, глибше вникнути в ситуацію і стати приводом поміняти стратегію.

Смуток може зіпсувати ваш настрій і демотивувати або може допомогти переглянути пріоритети і налаштувати на зміну оточення, обставин і поведінки.

Занепокоєння може  заважати досягненню мети або воно може допомогти вдосконалити плани, скорегувати очікування і стати більш цілеспрямованим.

Розчарування може загальмувати ваш прогрес і знизити мотивацію або додати сил і спонукати зробити більше і краще.

Ці порівняння можна вважати спрощеними, але вони показують, що можна подивитися на проблему з іншого боку і отримати відчутні результати.

3. Спробуйте щось нове

Зараз безкоштовно або за невелику вартість можна з легко спробувати щось нове, наприклад записатися на онлайн-курс, вступити в спортивний клуб або взяти участь у віртуальному заході.

Сузукі розповіла, що недавно вона приєдналася до тренування, яке в прямому ефірі проводила чемпіонка Вімблдону Вінус Вільямс. В якості додаткового ваги спортсменка використовувала пляшки з просекко. «Я ніколи раніше не робила нічого подібного. Це виявилося фантастичним і незабутнім досвідом», – поділилася експерт.

Це не обов’язково має бути щось складне або пов’язане з фізичною активністю – досить піднятися лише трохи вище звичного рівня і вийти із зони комфорту.

4. Підтримуйте стосунки з близькими

Можливість завжди бути на зв’язку з друзями і сім’єю дозволяє не тільки стримувати занепокоєння, але і позбавляє від відчуття самотності. Це нелегко, але віра в те, що ви оточені людьми, які про вас піклуються, має вирішальне значення під час сильного стресу.

Перебуваючи у важкій життєвій ситуації, ми часто відстороняємося від інших. Це цілком природно – така поведінка проявляється і у тварин. Однак краще, навпаки, бути ближче до друзів і сім’ї, впевнена Сузукі.

5. Підбадьорюйте себе

Щоб підвищити стійкість, бути позитивніше і креативніше, важливо зберігати позитивний настрій. У цьому вам допоможуть невеликі нагадування на початку і в кінці кожного дня.

Це може бути непросто для тих, хто схильний картати себе навіть за невеликий промах. Щоб цього уникнути, уявіть, що сказала би вам людина, яка підтримує вас найбільше. Це може бути батько, партнер, друг або наставник. А потім опублікуйте це в соцмережах, наприклад в Twitter, або просто це проговоріть.

6. Проводьте час на природі

Багато досліджень доводять, що час, проведений на природі, позитивно впливає на психічне здоров’я людини. Наприклад, в 2015 році було виявлено, що таке проведення часу може значно підвищити емоційне благополуччя і стійкість.

Вам не обов’язково потрібно жити поруч з лісом, підійде довколишній парк або будь-тихе місце з зеленню. Дихайте, розслабляйтеся, прислухайтеся до звуків і запахів, насолоджуйтеся краєвидами. Використовуйте всі органи чуття, щоб зануритися в світ природи. Ця вправа допоможе відновити енергію і душевну рівновагу, а також підвищити психологічну стійкість.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu