Новини, Технології

Пошук Google віддасть пріоритет сайтам з хорошим UX

17 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Мало що дратує більше, ніж сайт, який працює не так, як слід. Довге завантаження, незручний інтерфейс, зміщення його елементів – все це відволікає від контенту і просто пригнічує.

Google вирішив покласти цьому край. UX почне враховуватися при формуванні результатів пошуку і списку рекомендованих статей в мобільній версії. Алгоритм буде вибирати інформацію, яка не тільки найкраще підходить до запиту, а й добре подана. Інтуїтивно зрозумілий і зручний дизайн стане ще важливішим.

Тепер результати пошуку будуть виводитися з урахуванням кількісних метрик, пов’язаних зі швидкістю, часом відгуку і візуальною стабільністю. Крім того, почнуть враховуватися адаптація до мобільних пристроїв, безпека перегляду, наявність протоколу https і відсутність нав’язливих спливаючих вікон.

Щоб описати, як Google буде збирати ці метрики, буде потрібно немало технічних деталей. Якщо коротко, то потрібно, щоб сторінка завантажувалася не довше ніж 2,5 секунди, а користувач міг почати роботу з нею протягом 100 мікросекунд. Ще один показник буде враховувати, як часто видимий контент сторінки несподівано зміщується.

Анонсуючи зміни в алгоритмі, Google посилається на дані досліджень, які показують, що користувачі вважають кращими сайти з хорошим UX. Однак першими у видачі як і раніше будуть сторінки з найбільш релевантною інформацією, навіть якщо їх інтерфейс неідеальний. «Зручність сторінки менш важлива, ніж якість контенту, – йдеться в повідомленні компанії. – Однак при наявності декількох сторінок, що володіють порівнянною релевантністю, зручність сторінки може суттєво вплинути на її видимість в пошуку».

Google відзначає, що через COVID-19 зміни в механізмі видачі не відбудуться до наступного року. Компанія попередить про це як мінімум за шість місяців до запуску алгоритму. Після поновлення власникам сайтів більше не буде потрібно використовувати прискорені мобільні сторінки (Accelerated Mobile Pages, AMP), щоб потрапляти в список рекомендованих статей. Механізм AMP діє так, що користувачі залишаються в інтерфейсі Google, а не переходять на сайт.

Дизайнери вже знають, що хороший UX допомагає краще сприймати інформацію та активніше з нею взаємодіяти. І, можливо, тепер він буде частіше радувати користувачів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu