Жінки, Новини, Стартапи

ODIAGNU: перший в Україні сервіс онлайн-стилістів. Інтерв’ю про деталі роботи проєкту зі співзасновницею Поліною Солянко.

17 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Щоб втілити проєкт в життя зовсім необов’язково бути підприємцем. Це довела Поліна Солянко, яка разом зі своїм чоловіком створила фешн-стартап ODIAGNU. Ми запитали Поліну, як їй це вдалося та як без жодних інвестицій, за півтора місяця після запуску, сервіс працює не тільки на всю Україну, а вже вийшов на європейський ринок.

Ви не підприємці. Що надихнуло на запуск проєкту?

Щоб знайти ідею для створення класного проєкту в Україні, нам потрібно було поїхати закордон.

Я та мій чоловік проживали три місяці в Каліфорнії. Цей штат переповнений підприємцями, а тисячі стартапів щороку отримують інвестиції та змінюють світ.

Саме там ми й дізналися, що в США успішно працюють сервіси підбору стилю онлайн. Тоді для нас це було ноу-хау, тому одразу почали вивчати що до чого. Кожен з таких сервісів пропагує модель усвідомленого споживання в одязі. Принцип «Менше речей – більше образів». Тут я відразу згадала своїх подруг, які купують купу речей, що не тільки не поєднуються між собою, а й найчастіше відправляються в засіки гардебору-Нарнії.

Визначивши головні «болі» наших потенційних клієнтів та вивчивши моделі роботи подібних сервісів, ми почали думати, як втілити подібну ідею в Україні.

Щоб знайти ідею для створення класного проєкту в Україні, нам потрібно було поїхати закордон.

Чому саме онлайн-послуги?

Своїм онлайн-підходом до послуг стиліста, ми допомагаємо чудово виглядати винятково всім, хто не любить шопінг або ж не має часу на походи по магазинах. Наприклад, для нас із чоловіком пошуки образу в ТЦ – пекло. Ми підрахували, що разом в місяць витрачали не менше 15 годин на походи по магазинах. А це 180 годин на рік, що становить майже 7 з половиною днів. Скільки всього корисного можна зробити, заощадивши цей час!

Саме тому наш клієнт витрачає лише 10 хвилин на заповнення анкети, а всю роботу з підбору гардероба виконує стиліст.

ODIAGNU: перший в Україні сервіс онлайн-стилістів. Інтерв’ю про деталі роботи проєкту зі співзасновницею Поліною Солянко. - startups, news, zhinky

Співзасновниця стартапу ODIAGNU Поліна Солянко

Який шлях вашого клієнта? Як саме ви надаєте послуги?

Взагалі-то ми по-доброму заздримо нашим клієнтам 🙂 Тепер, щоб бути стильним, треба зробити лише 4 рухи:

  • обрати свою послугу (розбір гардероба по фото чи відео або підбір базових 5 чи 10 речей, що поєднуються між собою)
  • заповнити інтерактивну анкету на нашому сайті (вказати спосіб життя, вподобання в одязі, розміри, додати посилання на власні сторінки у соціальних мережах і встановити вартість речей, які має підібрати стиліст)
  • оцінити роботу стиліста (затвердити лукбук – візуальне зображення майбутнього гардероба)
  • замовити речі, отримати консультації по стилю та кайфувати від нових образів!

А нещодавно ми запустили безкоштовну 30-хвилинну консультацію зі стилістом, під час якої клієнт має змогу задати стилісту питання щодо власного стилю або порадитись з приводу наших послуг.

Що було найскладнішим перед запуском?

Сфера нашої діяльності сама по собі дуже складна через те, що ми працюємо на абсолютно новому ринку послуг та змінюємо модель споживання в Україні.

Крім того, для нас було надзвичайно важко обрати влучну дату запуску. Ми дуже боялися через усі обмеження, пов’язані з карантином. Розуміли, що послуги стиліста не є першочерговими за попитом у такий складний час. Проте, побачили, що в інстаграмі популярним стає розбір власного гардероба. Карантин подарував людям можливість зайнятися собою, викинути старі речі та оновити гардероб.

Ми швидко зловили хвилю і зрозуміли – пора! Кращого часу стартувати з послугами онлайн-стилістів немає.

Стартували ми, до речі, без жодних інвестицій. Накопичили лише кілька тисяч на таргетовану рекламу, СММ та брендинг. Все інше зробили самі. Зараз, клієнти – наші основні інвестори.

Стартували ми, до речі, без жодних інвестицій. Накопичили лише кілька тисяч на таргетовану рекламу, СММ та брендинг. Все інше зробили самі. Зараз, клієнти – наші основні інвестори.

Чим відрізняєтесь від стилістів і чи можна вважати їх вашими основними конкурентами?

Конкурентами – ні. Більш того, ми можемо стати їх роботодавцями. Зараз ми співпрацюємо зі школою іміджу та стилю Олександри Моргун. Найкращі учениці школи працюють з нашими клієнтами. Наразі в нашій команді 25 стилістів, і кожен наш клієнт отримує консультацію від стиліста, що був призначений саме під його конкретні потреби.

Від поодиноких стилістів ми відрізняємося швидкістю роботи. Наші дівчата створюють лукбук для будь-якої послуги за два дні, в той час, коли середній час на підбір речей досягає 5 днів. Окрім цього, вартість наших послуг значно дешевша. Меншої суми нам вдалося досягти завдяки зменшенню часу роботи стиліста з клієнтом без втрати ефективності та результатом високої якості.


Стилісти – творчі люди,
як Вам вдається систематизувати їх роботу?

Коли ми тільки починали продумувати бізнес-модель проєкту, я спілкувалась зі стилістами. Через мене пройшло дівчат зо 20. Я не стиліст – мені необхідно було зрозуміти ринок зсередини. Тоді я зіткнулася з тим, що стилісти – люди дуже творчі. Для них пошук тої чи іншої речі – цілий процес натхнення. Сидіти біля комп’ютера та обирати постійно речі клієнту онлайн – варіант не для них.

До того ж, кожен стиліст працює та думає по-своєму. Як їх контролювати? Не можу ж я бути завжди біля стиліста!

Вихід – інструкція. Ми створили чіткий план дій, сторінок на 10, за яким стиліст слідує, надаючи  послуги нашим клієнтам.

Тому з самого початку роботи ми прописали детальні регламенти щодо роботи стиліста з клієнтом. Це допомогло уникнути проблемних ситуацій та автоматизувати процеси.

Тому з самого початку роботи ми прописали детальні регламенти щодо роботи стиліста з клієнтом. Це допомогло уникнути проблемних ситуацій та допомогло автоматизувати процеси.

ODIAGNU: перший в Україні сервіс онлайн-стилістів. Інтерв’ю про деталі роботи проєкту зі співзасновницею Поліною Солянко. - startups, news, zhinky

Ми поставили перед собою амбітну ціль – стати найтехнологічнішим та найбільшим сервісом онлайн-стилістів у світі.

Що далі?

Ми поставили перед собою амбітну ціль – стати найтехнологічнішим та найбільшим сервісом онлайн-стилістів у світі.

У коротшій перспективі ми плануємо оновлення сайту, автоматизацію усіх бізнес-процесів та запуск нової послуги – підписки на платний шопінг гайд, щотижневу підбірку найбільш трендових та актуальних речей з посиланнями на магазини та вказаними цінами.

Але вже зараз всім підписницям нашого сервісу в інстаграм @odiagnu.tebe, які напишуть в особисті повідомлення “Хочу гайд”, ми даруємо інструкцію по базовому гардеробу 🙂

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu