Бізнес, Кар'єра, Новини, Технології

5 «айтішних» компетенцій, які вже потрібні будь-якому бізнесу

07 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Якщо подивитися на ті компетенції, які зараз мають найбільший попит в компаніях, стає очевидно, що реальному бізнесу без «айтішки» в найближчому майбутньому просто не вижити. Ось які напрямки потрібно розвивати і яких фахівців наймати вже сьогодні, щоб витримати конкуренцію завтра.

Якщо у вас немає співробітників, які володіють знаннями в цих напрямках або ви думаєте, що їх компетенції недостатні, – варто задуматися над тим, як це виправити.

5 «айтішних» компетенцій, які вже потрібні будь-якому бізнесу - tech, news, career, business5 «айтішних» компетенцій, які вже потрібні будь-якому бізнесу - tech, news, career, business

Хмарні та розподільні обчислення

Хмарні технології необхідні для розв’язання багатьох проблем, в тому числі для зберігання і забезпечення миттєвого доступу до даних. Хороший і простий приклад хмарних технологій – це Dropbox або Google Drive: диск завжди доступний, користувач може зберігати, оновлювати або видаляти дані. Але уявлення про сучасні можливості використання «хмарних» рішень для бізнесу набагато ширші.

Згідно зі звітом RightScale, 81% підприємств мають багатохмарну стратегію, а 38% підприємств розглядають публічну хмару як свій пріоритет у 2018 році. Кількість робочих місць для хмарних архітекторів виросла минулого року (з 56% у 2017 році до 61% у 2018).

Спеціаліст – архітектор хмарних рішень – потрібен в компанії для того, щоб визначити вигоди хмари для конкретної організації, вибрати відповідний тип хмари (приватна, публічна, гібридна) на підставі бізнес-потреб компанії, провести фінансовий аналіз, оцінити ризики й вимоги законодавства.

Інтелектуальний аналіз даних або data mining

Data mining – це мультидисциплінарна область, яка розвивається на основі таких дисциплін, як прикладна статистика, розпізнавання образів, штучний інтелект, теорія баз даних та ін. Це набір методів, які допомагають знайти в даних раніше невідомі й корисні знання, необхідні для прийняття рішень.

Серед завдань data mining – класифікація, асоціація (виявлення закономірностей між пов’язаними подіями), створення послідовних шаблонів, аналіз відхилень та ін. Проблеми бізнес-аналізу, які допомагає вирішувати data mining в реальному бізнесі – це, наприклад, оцінка ризиків, сегментація ринку, стимулювання попиту. Тобто фактично завданням data mining є елементи, з яких можна зібрати рішення більшості реальних бізнес-завдань. І багато компаній цим давно вже користуються.

Спорідненою стосовно data mining є предикативна або прогностична аналітика (Predictive analytics) – це перш за все безліч методів статистики й аналізу даних, які використовуються для аналізу поточних і історичних даних/подій для прогнозу даних/подій в майбутньому.

Бізнес-аналітики, аналітики даних, статистики, які вміють працювати з такими технологіями – на вагу золота. Як правило вони підвищують ефективність будь-яких компаній, покращують якість роботи з клієнтами та ін. Наприклад, за допомогою цієї технології виробляється аналіз споживчого кошика, в результаті чого зростає продаж.

Сполучне програмне забезпечення або middleware

Middleware – це набір технологічного програмного забезпечення для взаємодії між різними ПО. Наприклад, на сайті компанії можуть бути включені middleware для перевірки аутентифікації користувача. Якщо користувач не залогінений, middleware перенаправляє його на сторінку логіну. Якщо залогінений – middleware не втручається, передаючи його далі по ланцюжку middleware-посередників до продукту.

Перевірка авторизації – не єдине завдання, яке здатен виконувати middleware. Проміжне ПЗ можна розглядати як спеціальне розширення для операційної системи, яке надає послугу висощого рівня, наприклад:

  • Розподілений кеш
  • Черга повідомлень
  • Моніторинг транзакцій
  • Автоматична система резервного копіювання та ін.

Компетентний в middleware фахівець – інженер системної інтеграції – повинен володіти знанням компонентів сучасних серверів. У компанії він потрібен як мінімум для розробки проєктних рішень в частині технології підключення й обслуговування телекомунікаційних систем і мережевого устаткування, проведення першочергових розрахунків для підбору ІТ-обладнання.

Вебархітектура і розробка

У кожної компанії є сайт або додаток – для його створення і підтримки іноді потрібен цілий відділ в компанії.

У класичній моделі web-фахівець включається в роботу після проєктування, формування креативної та дизайн-концепцій порталу, підготовки мультимедійних матеріалів, але до тестування і відкриття ресурсу. Однак часто він також займається анкетуванням замовників з метою визначити потреби, проєктуванням сайту, складанням технічного завдання, написанням інтерфейсів, внесенням контентного різноманіття шляхом використання інтерактивних, анімаційних, звукових елементів та ін.

Одне із завдань в ході обслуговування сайту – його адаптація під нові версії браузерів і нові потреби компанії, користувачів, ринку.

Фахівців, які будуть працювати над вашим сайтом або додатком, – веброзробника, фулстек-розробника – краще мати в штаті. Доносити всі нюанси аутсорсерам набагато складніше та й затратно в часі. Така взаємодія також збільшує ризик системних помилок, які важко виправити.

Мережева та інформаційна безпека

Під інформаційною безпекою компанії розуміють захист від навмисних або випадкових дій, які завдають шкоди. Забезпечення інформаційної безпеки має бути спрямоване перш за все на запобігання ризикам, а не на ліквідацію їх наслідків.

Будь-який витік інформації може призвести до серйозних проблем для компанії – від значних фінансових збитків до повного краху. Зараз величезні обсяги важливих відомостей можна запросто злити на флешку, відправити мережею, вдавшись до використання сімейства руткітів, троянів, бекдорів, кейлогерів і ботнетів або просто знищити, запустивши вірус.

Найчастіше «витікають» з компаній документи фінансового характеру, технологічні й конструкторські розробки, логіни та паролі. Але серйозної шкоди може завдати й витік персональних даних співробітників. Особливо це актуально для західних країн, де судові позови через такі витоки призводять до величезних штрафів.

Цінні дані є у будь-якій компанії: клієнтська база, фінансова звітність і т.д. Тому краще, щоб фахівець з інформаційної безпеки був у штаті. Це дозволить оперативно реагувати на небажані події й своєчасно адаптувати захисне ПЗ під потреби компанії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu