Новини, Технології

Нова Coursera: чому Netflix – майбутнє безперервної освіти

07 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У сучасному світі вже складно обмежитися дипломом про вищу освіту – середовище, що швидко змінюється, вимагає від нас навчання протягом усього життя. Саме тому концепція life-long learning стає такою популярною – вона дозволяє бути гнучкими та адаптивними в кар’єрі та особистому житті. Під час обговорення онлайн-навчання ми часто згадуємо популярний сайт Coursera, але при цьому рідко говоримо про серіали та фільми на Netflix – вони все ще асоціюються з розвагою. Переказуємо матеріал Pandaily про те, чому стрімінгова платформа – ключ до безперервної освіти.

У березні Netflix відзвітував про кількість нових передплатників за перші три місяці пандемії – їх виявилося 16 мільйонів. Можливо, дехто вирішив подивитися добрі та заспокійливі шоу, проте дуже популярні на платформі документальні фільми та серіали. Багато з них допомагають в навчанні не гірше освітніх курсів на Coursera.

У своєму інтерв’ю у 2012 році творець Khan Academy Салман Хан сказав: «Онлайн формат – це дійсно великий важіль в глобальній освіті». Він також зауважив, що важливо дати можливість людям навчатися швидко (binge learn). Netflix дозволяє людям за один день подивитися документальний серіал про Другу світову війну, расової сегрегації або кліматичні зміни.

Netflix для вивчення іноземних мов

На платформі є контент різними мовами.  Серіали іншими іноземними мовами користуються великою популярністю. Також є безкоштовне розширення Language Learning with Netflix – воно транслює під відео дві доріжки субтитрів і показує спливаючий словник при наведенні на незнайоме слово.

Студент з Кембриджа Джанта Ко, який досліджує зв’язок між вивченням іноземної мови та переглядом серіалів на Netflix, зауважує: «Мої результати показали, що використання Netflix дозволяє людям поповнювати свій словниковий запас. На додаток до цього, в процесі вони тренують інші навички – аудіювання, читання, говоріння – а також краще розуміють культуру і зберігають мотивацію».

Netflix для відкритого діалогу та дискусії

Багато фільмів та серіалів на платформі дозволяють в деталях розглянути серйозні питання. Наприклад, у зв’язку з останніми подіями в США багато російськомовних людей можуть подивитися документальні серіали про расизм та поліцейську жорстокість – вони дозволять розібратися в ситуації та, можливо, спровокують дискусію про те, що відбувається в країні.

Яке майбутнє у Netflix-освіти?

Попри те, що самі творці стрімінгової платформи не акцентують увагу на освітній складовій, користувачі бачать плюси навчання за допомогою серіалів та фільмів. Неясно, чи буде в найближчому майбутньому вироблятися більше пізнавального контенту і чи стане Netflix в один ряд з Coursera, Duolingo або Khan Academy. Однак уже зараз платформа дозволяє щодня поєднувати перегляд цікавого серіалу з вивченням іноземної мови або незнайомої культури.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu