Бізнес, Люди, Новини

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19

09 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Різке зростання цін на акції компаній, що розробляють вакцини проти COVID-19, препарати та набори для діагностики, привело до появи щонайменше одного нового мільярдера і збільшив статки дев’яти інших.

Після того, як 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила COVID-19 глобальною пандемією, фондові ринки обвалилися по всьому світу, а індекс Dow Jones зіткнувся з найбільшим падінням з 1987 року. В цілому ринки частково відновилися, в той час як акції ряду фірм не тільки не постраждали, а, навпаки, неухильно росли: йдеться про публічні медичні компанії, які активно розробляють вакцини, препарати та набори для тестування. За останні сім тижнів акції цих компаній, що виконують роботу, вкрай необхідну для перемоги над вірусом, значно зросли, посприявши появі нового мільярдера і збільшивши стан як мінімум ще дев’яти.

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business

У найбільш вигідному становищі опинився новий мільярдер Стефан Бансель, гендиректор розташованої в Кембриджі (штат Массачусетс) компанії Moderna, яка 16 березня першою почала в Сіетлі випробування вакцини проти COVID-19 на людях. Коли ВООЗ оголосила про пандемію, стан Банселя оцінювався приблизно в $ 720 млн. З того часу акції Moderna виросли більш ніж на 103%, збільшивши його стан приблизно до $1,5 млрд. Бансель, французький громадянин, вперше вступив в ряди мільярдерів 2 квітня, коли акції Moderna виросли на новинах про те, що фірма планує розпочати другу фазу випробувань своєї вакцини.

У відсотковому відношенні Бансель заробив більше всіх, за останні сім тижнів його статки зросли на 109%. На другому місці, з великим відставанням від лідера – серійний підприємець Густаво Денегрі, чий статок збільшився на 32%, або на $1,1 млрд, завдяки його 45-відсотковій частці в італійській біотех-компанії DiaSorin.

Якщо рахувати не по процентній зміні статку, а по грошах, то більше всіх розбагатіли французький мільярдер Ален Мерйо, засновник компанії з виробництва діагностичних тестів BioMérieux (її до 2011 року очолював Бансель з Moderna), і Со Чон-Чин, глава південнокорейської біофармацевтичної компанії Celltrion – з 11 березня обидва стали багатшими приблизно на $ 1,5 млрд. BioMérieux і DiaSorin – ключові гравці в розширенні тестування на COVID-19. Обидві компанії випустили набори для діагностики цього захворювання в кінці березня.

З десяти мільярдерів у сфері охорони здоров’я, яким COVID-19 допоміг розбагатіти, тільки двоє – американці. Це Леонард Шлейфер і Джордж Янкопулос з фармацевтичної фірми Regeneron, розташованої в Таррітауні, штат Нью-Йорк.

Стефан Бансель

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business

 • Громадянство: Франція
 • Статок: $1,5 млрд (зростання на 109% з 11 березня)
 • Джерело багатства: Moderna

Бансель займає пост гендиректора Moderna Therapeutics, розташованої в Кембриджі, штат Массачусетс, з 2011 року, з того часу як він покинув аналогічний пост в BioMérieux. Йому належить 9% компанії, яка нещодавно отримала грант на суму до $483 млн від Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США на прискорення розробки вакцини від COVID-19. Як стверджує Бансель, медики можуть отримати вакцину до осені 2020 роки для використання в екстрених випадках.

Густаво Денегрі

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business

 • Громадянство: Італія
 • Статок: $4,5 млрд (зростання на 32%)
 • Джерело багатства: DiaSorin

Денегрі здобув освіту хіміка, а зараз йому належить 45% італійської біотех-фірми DiaSorin. Однак його кар’єра починалася не в фармацевтичній галузі: він вперше добився великого успіху в 1985 році, коли об’єднав Gruppo Pro-Ind, компанію з виробництва запчастин, яку він заснував в 1970-х роках, з Piaggio, творцем легендарного скутера Vespa. DiaSorin, яку Денегрі придбав у 2000 році, випустила і набори для діагностики на основі мазка, і тести для аналізу крові на антитіла до COVID-19. Зараз її тести на антитіла, випущені у квітні, поширюють в декількох регіонах Італії. У DiaSorin є фабрики в США, Великобританії, Німеччини та Італії.

Со Чон-Чін

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business

 • Громадянство: Південна Корея
 • Статок: $8,4 млрд (зростання на 22%)
 • Джерело багатства: Celltrion

У 2002 році Со заснував в Сеулі біофармацевтичну компанію Celltrion, а у 2008 році – вивів її на біржу. Фірма зосередила зусилля на виробництві наборів для діагностики та пошуку можливих способів лікування COVID-19. Очікується, що клінічні випробування антивірусного препарату на людях почнуться в третьому кварталі 2020 року. Набір Celltrion для швидкої самостійної діагностики, який, як стверджує фірма, дозволяє отримати результати протягом 15-20 хвилин, буде випущений влітку.

Ален Мерйо

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business

 • Громадянство: Франція
 • Статок: $7,6 млрд (зростання на 25%)
 • Джерело багатства: BioMérieux

У 1963 році Мерйо заснував BioMérieux як діагностичний підрозділ Institut Mérieux, медичного конгломерату, який в 1897 році створив дідусь Мерйо, Марсель. Зараз компанію очолює син Алена, Александр. Набір для діагностики COVID-19, який BioMérieux випустила в кінці березня, скоротив час тестування на наявність вірусу до 45 хвилин.

Маджа Оері

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business

 • Громадянство: Швейцарія
 • Статок: $3,2 млрд (зростання на 10%)
 • Джерело багатства: Roche

Маджа Оері – спадкоємиця Фріца Гофмана-Ла Рош, який в 1896 році заснував швейцарську фармацевтичну компанію Roche. Їй належать приблизно 5% акцій компанії, причому у 2011 році вона відокремила свою частку від пакета сім’ї. 19 березня Roche оголосила, що переходить до третьої фази клінічних випробувань тоцилізумаба, препарату проти артриту, для лікування пацієнтів з COVID-19 в США. Крім того, компанія розробила новий серологічний тест, який виявляє антитіла у людей, вже перенесли захворювання. Roche планував почати постачання тестів в США і Європу на початку травня.

Власники Regeneron Pharmaceuticals

10 мільярдерів, які заробляють на препаратах і тестах для боротьби з COVID-19 - news, people, business

Леонард Шлейфер

 • Громадянство: США
 • Статок: $2,2 млрд (зростання на 11%)
 • Джерело багатства: Regeneron Pharmaсeuticals

Джордж Янкопулос

 • Громадянство: США
 • Статок: $ 1,2 млрд (зростання на 14%)
 • Джерело багатства: Regeneron Pharmaсeuticals

У 1988 році генеральний директор Regeneron Pharmaceuticals Леонард Шлейфер заснував компанію по виробництву ліків в Таррітауні, штат Нью-Йорк, а роком пізніше до нього приєднався Джордж Янкопулос, який зайняв пост наукового директора. 16 березня Regeneron початку клінічні випробування сарілумаба, препарату проти ревматичного артриту, на пацієнтах з COVID-19 в Нью-Йорку спільно з французькою фірмою Sanofi. Попередні результати другої фази випробувань показали, що препарат стрімко знизив рівень ключового маркера запалення, і третя фаза випробувань проходила в травні.

Брати Томас і Андреас Штрюнгмани

 • Громадянство: Німеччина
 • Статок: по $ 6,9 млрд (зростання на 11%)
 • Джерело багатства: BioNTech

Близнюки-мільярдери Штрюнгмани розбагатіли, коли у 2005 році продали виробника дженериків Hexal компанії Novartis приблизно за $7 млрд. Зараз вони інвестують в ряд медичних і біотех-компаній через свою швейцарську інвестиційну фірму Santo Holding. Їх найвідоміше вкладення – BioNTech, молода біотех-компанія з німецького Майнца. Спільно з Pfizer і Fosun Pharmaceuticals BioNTech працює над створенням вакцини проти COVID-19: перші випробування на людях почалися в Німеччині 23 квітня, і зараз компанія очікує схвалення регулятора, щоб почати поставки в США.

Лі Сітін

 • Громадянство: Сінгапур
 • Статок: $ 12,6 млрд (зростання на 1%)
 • Джерело багатства: Mindray

У 1991 році в Шеньчжень Лі Сітін заснував компанію Mindray Medical International. З того часу компанія стала найбільшим в Китаї виробником медичного обладнання. Mindray бере активну участь в боротьбі з пандемією COVID-19 з того моменту, як вірус з’явився в Китаї: вона втричі збільшила обсяги виробництва апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) на заводі в Шеньчжень – до 3000 одиниць на місяць, як повідомляють китайські ЗМІ. Компанія безкоштовно надала медичне обладнання, в тому числі гостро потрібні апарати ШВЛ, лікарням по всьому світу, в тому числі в Італію та Вухань, на суму $4600 млн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu