Лайфхак, Новини, Продуктивність, Студенту

2 секрети швидкого навчання: уроки Альберта Ейнштейна та Річарда Фейнмана

10 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Щоб швидше адаптуватися в мінливому світі, нам потрібно вчитися більш ефективно і результативно. Ми постійно вивчаємо і використовуємо нові переконання, принципи, звички та системи – свідомо і несвідомо; все для того, щоб покращити наше життя.

Осмислене навчання прискорює навчальний процес. Коли ви вибираєте, на чому сфокусуватися, замість того, щоб неусвідомлено набувати життєвих навичок у міру зростання, ви можете прискорити процес навчання.

Вивчення нової навички, більш продуктивної системи, нової технології, іноземної мови або просунутого досвіду може допомогти вам повністю контролювати своє життя і напрямок його розвитку. Ваша здатність вчитися краще і швидше може поліпшити ваші перспективи в житті. Вивчення чого-небудь швидше може дати вам більше переваг в кар’єрі та підвищити конкурентоспроможність. Ваші зусилля і прагнення до навчання також можуть розширити ваш інтелект.

Якщо ви хочете швидко освоїти що-небудь, ви можете вчитися в Альберта Ейнштейна і Річарда Фейнмана – двох найвпливовіших фізиків світу. Вони пропонують практичні поради, які ви можете використовувати для прискорення навчання.

Альберт Ейнштейн: вчіться отримувати задоволення від навчального процесу

Відкриття Ейнштейна зробили революцію в нашому розумінні Всесвіту. За словами Ейнштейна, вдосконалення ваших інтелектуальних здібностей має бути веселим і приємним, тому що щасливі учні швидко вчаться.

У 1915 році після завершення двосторінкового шедевра, який привів його до історичної слави – загальної теорії відносності, він написав листа своєму 11-річному синові (Гансу Альберту), який вивчав гру на фортепіано, і сказав:

Мені дуже приємно, що ти займаєшся піаніно з радістю. Тому що це речі, які дуже добре підходять молодій людині, такій як ти. В основному грай на піаніно ті речі, які тобі подобаються, навіть якщо вчитель їх не призначає. Це спосіб дізнатися більше, коли ти робиш щось з таким задоволенням, що не помічаєш, як летить час. Іноді я так зациклений на роботі, що забуваю про полуденну трапезу …

Важко зрозуміти ідею насолоди тим, що ви вивчаєте, особливо коли ви намагаєтеся освоїти складний предмет. Але не так складно вчитися і веселитися одночасно.

Щоб вивчити щось швидше або краще, виберіть теми, які вам сподобаються, – якщо ви контролюєте те, що вивчаєте. Зробіть навчання актуальним. Ви повинні бути в змозі відповісти на питання «Чому я це вивчаю?».

Якщо вам потрібно чогось навчитися, щоб просунутися по кар’єрних сходах, використовуйте стратегії, які можуть зробити процес приємним. Наприклад, якщо вивчення коду не приносить задоволення, використовуйте цей процес, щоб створити щось, що вас хвилює.

Ви також можете пов’язати свої дії з прогресом – відстежувати ваш прогрес і візуалізувати його. Прогрес сам по собі корисний. Ви також можете створити середовище, яке допоможе вам знайти так званий «потік»:

«Психічний стан, в якому людина, яка виконує діяльність, повністю занурена в почуття зосередженості, повної залученості та задоволення в процесі діяльності».

Під час потоку люди зазвичай відчувають глибоке задоволення і повну залученість в життя. Чим більше ви можете насолоджуватися тим, що ви вивчаєте, тим швидше ви освоїте його.

Ейнштейн міг змінити наше сприйняття всесвіту, але пам’ятайте, що він зробив це, насолоджуючись своєю роботою. Отже, наступного разу, коли ви вирішите чогось навчитися, знайдіть цікавий спосіб навчитися цього.

2 секрети швидкого навчання: уроки Альберта Ейнштейна та Річарда Фейнмана - studentu, produktyvnist, news, lajfhak

Техніка Річарда Фейнмана: навчи інших

Відомий як «Великий пояснювач», Річард Фейнман був шанований за його здатність пояснювати складні теми, такі як квантова фізика, практично будь-якій людині в простій та інтуїтивно зрозумілій формі. Він отримав Нобелівську премію за свою роботу в галузі квантової механіки.

Річард Фейнман завжди хотів дізнатися більше. Одного разу він сказав: «Я народився, нічого не знаючи, і у мене було тільки трохи часу, щоб змінити це».

Його підхід до прискорення навчання (Техніка Фейнмана) – пояснення або навчання тому, що ви вивчаєте, іншим, може допомогти вам вчитися краще і запам’ятати більше з того, що ви вивчаєте.

За словами Фейнмана, істинною відмінною рисою генія є здатність пояснювати речі просто – настільки просто, що ви можете пояснити це восьмирічній дитині.

Ейнштейн погоджується. Одного разу він сказав: «Якщо ви не можете пояснити поняття просто, ви не розумієте його досить добре».

Протягом тисячоліть люди знали, що кращий спосіб зрозуміти концепцію – це пояснити її комусь ще. «Поки ми вчимо, ми вчимося», – сказав римський філософ Сенека.

Згідно з дослідженнями, учні зберігають більший відсоток того, що вони вивчають, коли вони пояснюють концепції комусь ще або використовують її негайно на практиці.

Тому, вчіть інших заради себе. Що б ви не вибрали, ви можете навчити інших, запустивши блог, подкаст або відеоканал. Ви будете пожинати плоди у своєму власному прогресі навчання.

«Метод Фейнмана – це не тільки прекрасний рецепт для навчання, а й вікно в інший спосіб мислення, що дозволяє розірвати ідеї на частини та реконструювати їх з нуля», – пише Шейн Періш.

Можливо, ви не вчений, але підхід Фейнмана до навчання корисний та його можна застосувати у всьому, що ми хочемо вивчати. Навчання інших тому, що ви вивчаєте, є одним з найшвидших способів придбання і збереження знань. Остаточним випробуванням ваших знань є ваша здатність передавати їх іншому.

Якщо ви хочете опанувати навіть найпростіші навички, ідеї та теми, навчіться отримувати задоволення від процесу навчання, і знайдіть час навчити інших того, що ви знаєте.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu