Бізнес, Гроші, Інвестиції, Кіберспорт

Готель «Дніпро» купили айтішники: там буде кіберспортивна арена

23 Липня, 2020

Готель «Дніпро» купив співзасновник кіберкоманди NA’VI Олександр Кохановський разом з партнерами. На місці готелю планується зробити великий кіберспортивний проєкт.

Про це він повідомив у Facebook.

Готель «Дніпро» купили айтішники: там буде кіберспортивна арена - kibersport, investytsiyi, groshi, businessГотель «Дніпро» купили айтішники: там буде кіберспортивна арена - kibersport, investytsiyi, groshi, business

“Якщо чесно, то хотів дочекатися вже вересня і все анонсувати на презентації нашої Української Професійної кіберспортивної Асоціації, але на жаль. Виходячи з поточного інформаційного фону я відчуваю гостру потребу порозумітися.Перемогу в аукціоні за готель “Дніпро” здобули не росіяни олігархи, а українські айтішники “, – пише Кохановський.

За словами Кохановського, кілька років тому він разом з партнерами задумав великий інфраструктурний кіберспортивний проєкт. Проєкт повинен був стартувати з будівлі арени, але партнери змінили свої плани, побачивши можливість приватизація готелю “Дніпро”.

“Ми перетворимо його в перший готель у світі, повністю підготовлений для кіберспортивних подій. Він буде охоплювати не тільки атрибути топового готелю (ресторани, бари, SPA-зони, і фітнес-центри), а й унікальні кіберспортивні елементи: тренувальні зони, кіберспортивну сцену, спеціальні номери для професійних гравців, а також кращий у світі players ‘lounge.

Коли я говорю “ми”, то маю на увазі групу партнерів і інвесторів, які здатні реалізувати цей великий проєкт, першою частиною якого став готель “Дніпро”, – заявляє Кохановський.

Також першим інтерв’ю в Олександра Кохановського взяли журналісти сайту AIN, публікуємо його нижче з посиланням на джерело.

У розмові з AIN.UA Кохановський розповідає, чому він перейшов в девелопери, як пов’язані кіберспорт і покупка готелю «Дніпро» і чому геймінг і азартні ігри з букмекерством – це абсолютно різні речі.

Чому «Дніпро»? Де готельний бізнес – і де Кохановський?

«Дніпро» – це один з ключових інфраструктурних проєктів в рамках розвитку кіберспорту в Україні. Наша мета – зробити Київ Меккою світового кіберспорту, а Україну наблизити за рівнем до Південної Кореї та США.

За 5 років ми плануємо змінити вигляд вітчизняного кіберспорту. Розвивати інфраструктуру почали з «Дніпра». І вже найближчим часом приступимо до реалізації проєкту по створенню багатофункціональної кіберспортивної арени в центрі Києва, у якій не буде аналогів в Україні. Це наш основний проєкт, завдяки якому ми зможемо проводити івенти міжнародного рівня. При цьому не тільки кіберспортивні, а й музичні, а також спортивні. Наступний крок – відкриття двадцяти суперсучасних ігрових центрів в найбільших містах України. Крім того, в рамках стратегії ми відкриємо Академію кіберспорту, запустимо Чемпіонат України, Кубок України, а також шкільні та студентські ліги. Не залишиться без уваги й освіта – кафедри кіберспорту будуть запущені в провідних вишах країни.

Детальна стратегія розвитку кіберспорту України буде представлена ​​на початку вересня 2020 в рамках презентації Української Професійної кіберспортивної Асоціації, яка об’єднає ключових гравців ринку, відомих всьому світу.

Чесно кажучи, ми не збиралися будувати або купувати готель. Але після анонсу аукціону «Дніпра» зрозуміли: цей об’єкт є унікальним і ідеально доповнює нашу екосистему. Тому зараз плануємо зробити перший у світі Esports Ready Hotel. Він буде охоплювати унікальні кіберспортивні елементи: тренувальні зони, кіберспортивну сцену, спеціальні номери для професійних гравців, а також кращий у світі players ‘lounge.

Яке відношення до вас має «Смартленд»?

«Смартлентд» – один з партнерів проєкту, у них величезний досвід управління об’єктами нерухомості й саме за це вони відповідають.

Скільки ваших грошей ви вкладаєте в цей проєкт і хто ваші партнери? Яка модель фінансування цієї угоди?

Ясна річ, цей проєкт потребує додаткового фінансування. Але для мене це не перший досвід залучення інвестицій в мої стартапи в таких розмірах. Я – ідейний натхненник і керуючий партнер цієї угоди. А наш проєкт підтримали українські інвестори та серійні підприємці. Також ми частково залучаємо позикові кошти. Тут головний принцип – повна прозорість походження коштів, довіру партнерів і відкритість для регулятора. Так що на сьогодні сумнівів в тому, що угода буде закрита, у мене немає.

Чому не заявили про свою участь раніше?

Можливо, ви назвете це марновірством: я вирішив до моменту передачі протоколу в ФДМУ не “розкривати карти”. Але ситуація в інфо полі підштовхнула мене до виходу в публічну площину.

Як прокоментуєте припущення про «російські сліди» переможця аукціону?

Ніякого зв’язку ані з «російськими слідами», ані з кимсь, хто має відношення до Росії у даного пулу інвесторів немає. Ще раз повторюся, я міг би легко залучити під свій левередж і своє управління гроші й в американських фондах, це зайняло б просто трохи більше часу. Але я радий, що мені вдалося знайти однодумців в Україні, серед людей і компаній, які я називаю серійними підприємцями, зі своєї рідної IT-індустрії.

А як щодо грального бізнесу? Чи пов’язана ваша покупка з його легалізацією?

Закон прийняли за день до аукціону – якщо чесно, ми про це абсолютно не думали. Але, оскільки, зараз багато хто про це пише, я хотів би пояснити вам трохи докладніше. Кіберспорт – це новий вид спорту, у якого існують свої різні дисципліни, гравці, команди, турніри та спонсори. Це не має ніякого відношення до онлайн-казино або букмекерства. І тільки люди абсолютно в цьому не розуміючі можуть плутати ці дві речі.

Хто буде займатися реконструкцією готелю? Ви вже з кимось вели переговори? Яка орієнтовна вартість реконструкції?

Так, ведемо переговори з топовим закордонним архітектурним бюро. Відносно вартості та строків – постараємося впоратися за півтора-два роки та вкладемо близько $20 мільйонів.

З огляду на вартість вкладень і реконструкції, сума виходить пристойна. Як плануєте заробляти?

Мені важливо зберегти готель. І не тільки протягом 5 років, як того вимагають умови приватизації – я хочу зробити «Дніпро» символом сучасного підходу до приватизації та розвитку нових індустрій. А сама приватизація такого рівня буде показовою для інвесторів з усього світу – і впевнений, стане магнітом для нових подібних угод.

Якщо говорити про заробіток, ми розглядаємо «Дніпро» як частину екосистеми, яку будуємо. Завдяки даному об’єкту і кіберспортивній арені в центрі ми можемо давати унікальні пропозиції для турнірних операторів і розробників комп’ютерних ігор, які будуть вибирати Київ для великих міжнародних кіберспортивних івентів. Також створимо ідеальні умови для тренувань команд. І що головне – в самому центрі міста! Наші training facilities будуть використовувати професійні команди з Америки, Європи, Азії та СНД. Тому ми бачимо «Дніпро» стратегічним об’єктом, який дасть нам унікальні конкурентні переваги та сильно підніме маржинальність багатьох наших бізнесів.

Як вам система організації аукціону?

На висоті. Напевно, рано ще говорити, але мені здається, ми зробили великий крок до сучасної та відкритої процедури приватизації. Маю велику надію, що так буде і далі.

Чи проводили ви дьюділ об’єкта? І що вплинуло на закриту ставку, яку ви зробили?

Так, наша команда вивчала об’єкт. Хоча ми приємно вражені підготовкою, яку провів ФДМУ. До процесу підключилися авторитетні міжнародні компанії. За аудити відповідали Baker McKenzie і DELTA Ukraine. Тому було набагато легше приймати рішення.

А що стосується ставки … Скуповувати державне майно за безцінь – значить обкрадати країну і співгромадян. Розумію, що ця інвестиція окупиться нескоро. Але хочу зламати український стереотип «після мене хоч потоп» і показати: бізнес не повинен займатися тільки миттєвим збагаченням. Готелі Shangri-La і Four Seasons – це синонім успішності. Таким же синонімом якості та предметом гордості українців ми мріємо зробити та готель «Дніпро».

Ви були в «Дніпрі» перед аукціоном?

Звичайно, ми познайомилися з об’єктом. Нам показали реальний стан готелю, нічого не приховуючи. Відповіли на всі поставлені запитання. Це величезний плюс організаторам аукціону.

Чи будете ви брати участь в інших об’єктах приватизації?

Якщо це буде доцільно для нашої екосистеми – безумовно. Я впевнений, що наші плани з розвитку кіберспорту як основного виду спорту нашого століття вас ще приємно здивують.

Яким чином до цього проєкті відносяться NA’VI?

NA’VI як бренд і команда вклали неймовірну кількість зусиль у становлення і розвиток українського кіберспорту, а також вже цілу декаду прославляють Україну на міжнародній арені. Зараз ми будуємо екосистему, яка розкриє потенціал України на ринку кіберспорту і NA’VI будуть максимально сприяти реалізації цієї стратегії. Наприклад, NA’VI вже створили Академію кіберспорту, на базі якої ми зможемо масштабувати проєкт до національного рівня, допомагаючи вирощувати нових гравців, менеджерів та тренерів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu