Бізнес, Гроші, Новини, Технології

Як техногіганти заробляють мільярди доларів

23 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Найбільші компанії світу – Amazon, Apple, Facebook, Microsoft і Alphabet – працюють у сфері технологій. Капіталізація чотирьох з п’яти гігантів перевищує $1 трлн. У кожного з них є власна стратегія заробітку: хтось розвиває програми, хмарні сервіси та збір даних, а хтось концентрується на одному продукті.

Техногігантам доводиться відповідати на звинувачення влади та рекламодавців і розв’язувати такі актуальні проблеми, як використання персональних даних, забезпечення різноманітності в колективі та поводження з працівниками. Однак завдяки зростанню доходу в усіх напрямках вони обігнали навіть нафтовий сектор, ставши найбільшими публічними компаніями у світі.

Як техногіганти заробляють мільярди доларів - tech, news, groshi, businessЯк техногіганти заробляють мільярди доларів - tech, news, groshi, business

Обсяг доходу за 2019 рік

  • Amazon – $281 млрд (чистий прибуток – $11,6 млрд)
  • Apple – $260 млрд (чистий прибуток – $55,2 млрд)
  • Alphabet – $162 млрд (чистий прибуток – $34,3 млрд)
  • Microsoft – $126 млрд (чистий прибуток – $39,2 млрд)
  • Facebook – $71 млрд (чистий прибуток – $18,5 млрд)
  • Всього – $899 млрд (чистий прибуток – $ перероблено 158,8 млрд)

Обсяг ВВП деяких країн

  • Індонезія – $1120 млрд
  • Нідерланди – $909 млрд
  • Саудівська Аравія – $793 млрд
  • Туреччина – $754 млрд

Прибуток техногігантів продовжує збільшуватися

Поширення технологій стало найбільшим драйвером зростання. Amazon виявився лідером по збільшенню доходу з минулого року, збільшивши дохід практично в усіх напрямках діяльності. Дохід від онлайн-продажів і послуг для сторонніх ритейлерів зросла майже на $30 млрд, а спільний дохід від Amazon Web Services і Amazon Prime склав $15 млрд.

Єдиний напрям Amazon, який стагнувало у 2019 році, – офлайн-магазини. Раніше це був найшвидше зростаючий сегмент компанії.

Дохід найбільших технологічних компаній (2019 до 2018)

Як техногіганти заробляють мільярди доларів - tech, news, groshi, business

У інших представників «Великої п’ятірки» дохід від сервісів і реклами також виріс: Alphabet заробила на сервісах Google на $20 млрд більше, ніж минулого року, а Google Cloud виріс до $8,9 млрд.

Завдяки розвитку хмарних обчислень і сервісів дохід Microsoft збільшилася практично в усіх сегментах. Цікаво, що Azure обігнала по темпу зростання Office і Windows, ставши найбільшим джерелом доходу компанії.

Впровадження нових сервісів та інтеграція реклами дали великий імпульс Facebook. Його дохід досяг $20 млрд, багато в чому через збільшення середнього доходу на користувача.

Порівняння техногігантів

Apple стала єдиною компанією, дохід якої у 2019 році не збільшилася. При цьому деякі напрямки діяльності компанії показали зростання.

Дохід від продажів iPhone, який залишається найважливішою складовою доходу компанії, впав майже на $25 млрд. Ситуацію врятувало зростання доходу від сервісів (на $10 млрд) і продажів iPad (на $3 млрд).

При цьому чистий прибуток Apple становить $55,2 млрд. Таким чином, він займає перше місце серед техногігантів по чистому прибутку і ринковій капіталізації.

Big Tech: повна картина

Як техногіганти заробляють мільярди доларів - tech, news, groshi, business

Більше ніж у країн

У технологічних компаній можуть бути різні джерела доходу та різна маржа, але їм вдалося пройти шлях від вискочок з Кремнієвої долини до могутніх гравців світової арени.

У 2019 дохід техногігантів склав майже $900 млрд – це більше, ніж ВВП чотирьох країн з «Великої двадцятки». За сукупним прибутком ці компанії зайняли б 18 місце по ВВП серед країн світу: до них стояла б Саудівська Аравія, а після – Нідерланди.

Технологічні компанії заробляють мільярди, отримуючи дохід від своїх продуктів і збільшуючи аудиторію користувачів. Завдяки розвитку софта, хмарних обчислень і реклами їх дохід продовжує зростати.

Далі технології лише продовжать стрімко розвиватися: важко уявити, яким буде дохід техногігантів в майбутньому.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu