Кар'єра, Новини

Працівники старше 40 розумніші та креативніші ніж молоді, кажуть гарвардські вчені

24 Липня, 2020

Згідно з недавнім опитуванням USA Today, роботодавці, які шукають таланти, схильні наймати мілленіалів вдвічі частіше, ніж представників покоління X.

Це може бути пов’язано з тим, що мілленіали з більшою ймовірністю погодяться працювати більше за меншу плату. Однак за молодими людьми також тягнеться стереотип, що їх розум більш спритний, ніж в іксерів та бумерів.

Цей стереотип 13 років тому без жодного збентеження закріпив Марк Цукерберг, заявивши, що «молоді люди просто розумніші».

Дійсно, існують деякі види розумової діяльності, які досягають свого піку в молодому віці. Наприклад, можливість засвоїти велику кількість нової інформації за короткий термін.

Однак вчені з Гарварду довели – не варто ставити хрест на поколінні Х. Співробітники у віці від 40 до 50 років (і навіть старше!) можуть обійти представників усіх інших поколінь як мінімум в трьох областях розумової діяльності, пише Inc.com.

Математика

Уміння вирішувати арифметичні завдання з віком тільки розширюється. З першого погляду може здатися, що здатність швидко рахувати в умі – марна перевага. Однак, якщо людина за кілька секунд складає кілька великих чисел, то цілком ймовірно, що вона зможе краще за інших працювати зі статистикою і фактами в цифрах. Такий співробітник з більшою ймовірністю виявить явні помилки, скажімо, в ділових таблицях.

Бажання докопатися до суті

Люди близько або старше п’ятдесяти років як правило накопичують безліч корисних знань з широкого кола предметів. У них з’являється можливість краще розуміти складні взаємозв’язки та головне – зрозуміло розповідати про них іншим. Це пояснює те, чому люди старшого покоління стають кращими наставниками, ніж їхні молоді колеги. Навіть якщо молоді дійсно незрівнянні у своїй справі.

Творчість і креативність

Безумовно, історія знає чимало прикладів, коли люди створювали свої кращі твори в молодому віці. Однак набагато більш творчими все-таки виявляються представники старшого покоління. А оскільки творчий потенціал є джерелом інновацій, компанії, які хочуть зберігати позиції в умовах глобальної конкуренції, повинні уважніше ставитися до кандидатів після 40. Не варто скидати покоління Х та бумерів з рахунків, вважають вчені.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu