Життя, Новини, Поради

П’ять звичок, які заважають людям бути щасливими

24 Липня, 2020

Людині властиво прагнути до щастя, але розчарування і складні ситуації іноді збивають її з цього шляху. Звикнувши діяти певним чином, можна втратити здатність оцінювати навколишню дійсність. Ось кілька моделей поведінки, яких краще уникати.

Часті скарги

У житті кожної людини час від часу трапляються неприємні ситуації, які змушують звертатися за підтримкою до оточення. Проблема хронічно нещасних людей не в тому, що вони скаржаться, а в тому, що вони роблять це постійно. Звикнувши повідомляти про неприємності, вони перестають помічати радісні події. За даними дослідження, такі люди схильні негативно оцінювати практично кожен прожитий день, причому їх песимізм поширюється і на наступний ранок.

Крім негативного впливу на настрій, постійні скарги шкодять здоров’ю. Вони підвищують рівень гормону стресу кортизолу, що погано позначається на стані мозку.

Як позбутися від звички скаржитися:

 • Вчіться знаходити підбадьорливі слова як для себе, так і для інших;
 • Намагайтеся бачити хороше в будь-якій ситуації – це допоможе не здаватися при зустрічі труднощів;
 • Відзначайте приємні моменти, балуйте себе невеликими нагородами та зустрічайте кожен новий день з оптимізмом.

Надлишок самокритики

Важлива умова щасливого життя – вміння тверезо оцінювати свої плюси та мінуси. Знаючи свої слабкі сторони, можна докласти зусиль, щоб їх виправити. У людей з синдромом хронічного невдоволення цей процес влаштований інакше: вони схильні постійно критикувати себе, причому їх оцінки часто виявляються несправедливими.

«Надлишок самокритики підвищує рівень тривожності та змушує боятися невдач. Постійні думки про це ще сильніше погіршують віру у свої здібності», – повідомляє Рейчел Сіммонс в керівництві з подолання невдач, що вийшов в The New York Times.

Внутрішній критик в голові нещасної людини не звертає уваги на досягнення і суворо вичитує за найменшу помилку. Важливо пам’ятати, що абсолютно всі стикаються з помилками, але їх наслідки в більшості випадків можна виправити.

«Якщо ви роками займалися самокритикою, і це не спрацювало, спробуйте частіше хвалити себе і подивіться, що станеться», – радить автор мотиваційних книг Луїза Хей.

Як перемогти внутрішнього критика:

 • Навчіться спокійно ставитися до власних помилок, витягувати з них висновки та рухатися далі. Замість того, щоб вимагати від себе досконалості, зосередьтеся на сталий розвиток, роблячи невеликі кроки день за днем;
 • Перестаньте шукати в собі недоліки та зосередьтеся на перевагах;
 • Сплануйте процес замість того, щоб думати про те, що може піти не так.

П'ять звичок, які заважають людям бути щасливими - porady, news, zhyttya

Залежність від зовнішніх факторів

Люди часто чекають, що хтось або щось зробить їх щасливими, забуваючи про те, що щастя – це вибір. Візьміть на себе відповідальність за хід власного життя і не звинувачуйте оточення у своєму стані. Важливо навчитися бути щасливим незалежно від зовнішніх факторів і поведінки інших людей.

Віктор Франкл, автор книги-бестселера «Воля до сенсу», говорить: «Єдине, що неможливо забрати в людини – її спосіб реагувати на навколишні обставини. Людина сама вибирає, як ставитися до того, що з нею відбувається».

Щастя більше залежить не від самих обставин, а від того, як людина їх оцінює. Замість того, щоб шукати щастя в зовнішніх чинниках, подумайте про те, що ви самі можете дати світові.

Поради по тренуванню навичок:

 • Живіть сьогоденням: ставитеся до кожного дня як до скарбу;
 • Не відкладайте мрії на потім і знаходите час на захоплення. Наприклад, рушайте в подорож, про яку давно мріяли;
 • Перестаньте порівнювати себе з іншими – замість цього прагніть стати найкращою версією себе.

Невміння прощати

Пробачення може зажадати неймовірних зусиль, але це необхідна умова для емоційного добробуту.

Пам’ятайте, що ви робите це не для того, хто вас образив, а для себе. Пробачивши, ви зможете знову взяти ситуацію у свої руки: визнати те, що сталося, а потім перевернути цю сторінку і повернутися до звичайного життя.

«Пробачення допомагає підвищити самооцінку і відчути внутрішню силу», – пише Роберт Енрайт з журналу The Greater Good.

Як навчитися прощати:

 • Відпустіть біль і гнів, пов’язаний з ситуацією;
 • Перестаньте фокусуватися на негативному досвіді;
 • Образа заважає радіти життю. Зосередьтеся на позитивних переживаннях, щоб цього уникнути.

Деструктивне оточення

Песимістичні люди часто обговорюють життєві ситуації з однодумцями, з кожною бесідою все більше переконуючись у правильності такого погляду на життя. Визнавати свої почуття важливо, але не варто занурюватися в похмурі думки надовго – порожні слова не допоможуть при реальних проблемах. Якщо проводити весь час в таких обговореннях, щастя може так і не настати.

Що з цим робити:

 • Оточуйте себе позитивними людьми;
 • Проводьте більше часу з тими, на кого хочете бути схожими – мозок поступово копіює поведінку оточуючих;
 • Пам’ятайте, що ви самі відповідаємо за своє щастя.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu