Гроші, Люди, Новини, Поради

Мільярдер Марк Кубан дав 4 поради, як ефективно розпоряджатися грошима

27 Липня, 2020

Американський підприємець, інвестор Shark Tank і власник баскетбольної команди Dallas Mavericks продав свій перший стартап CompuServe в 1990 році за $6 млн. Дев’ять років потому він продав Yahoo за $5,9 млн. З того часу Кьюбан інвестував в десятки інших компаній. А зараз його стан оцінюється в $4,2 млрд. Inc.com зібрав 4 кращі поради підприємця про те, як ефективно керувати особистими фінансами.

1. Погасіть всі борги

«Краще вкладення, яке ви можете зробити, – розплатитися по кредитних картах і погасити борги, які у вас є», – сказав Кьюбан в одному з інтерв’ю MarketWatch. Наприклад, якщо у вас є студентська позика зі ставкою 7%, погасивши кредит, ви відразу ж отримаєте ці 7%. При цьому такий «негайний дохід» буде набагато безпечнішим, ніж вкладення в акції або спроба придбати нерухомість у що б то не стало, каже підприємець.

Ставки по кредитних картах, як правило, набагато вищі, тому чим швидше ви погасите кредити, тим більше вигод отримаєте. «Користуватися кредитною карткою – це нормально, якщо ви погасили її в кінці місяця, – сказав Кьюбан в інтерв’ю виданню Money. – Просто визнайте, що 18, 20 або 30%, які ви платите в борг по кредитній карті, обійдуться вам набагато дорожче, ніж ви могли б заробити де-небудь ще».

У випадку з боргами, які неможливо погасити в короткий термін (наприклад іпотека або студентський кредит), Кьюбан пропонує скористатися можливістю рефінансування боргу в періоди економічних труднощів і вибирати нижчі процентні ставки.

2. Зберіть гроші як мінімум на шість місяців

За словами Кьюбана, «подушка безпеки» повинна містити кошти, на які ви зможете жити як мінімум пів року. «Ви повинні спробувати заощадити гроші на шість місяців і зберегти ці кошти доступними», – сказав підприємець в інтерв’ю Vanity Fair. В цьому випадку ви не будете відчувати серйозних труднощів, якщо ви втратите роботу або самі вирішите щось змінити у своєму житті.

Мільярдер Марк Кубан дав 4 поради, як ефективно розпоряджатися грошима - porady, news, people, groshi

3. Робити ризиковані інвестиції можна, але вони повинні складати лише 10% від загального обсягу

Кьюбан визнає, що мільярдери змогли заробити свої статки в тому числі завдяки тому, що брали на себе ризики. Однак він радить обмежити кількість інвестицій, які ви збираєтеся направити на ризиковане підприємство, до 10%.

«Якщо ви справжній шукач пригод, можете виділити зі своїх коштів 10% і вкласти їх в біткоїни. Але якщо ви зробите це, краще тримати в пам’яті думку, що ви начебто вже назавжди розлучилися з цими грошима», – зазначив він в інтерв’ю Vanity Fair. Решта 90% коштів, які ви готові інвестувати, підприємець радить помістити в найдешевший індексний фонд, який тільки зможете знайти.

4. Не проходьте мимо магазинів зі знижками

«Економія в 15% на товарах вартістю в $1 тис., на які, як ви знаєте, ви обов’язково витратите гроші, є найкращою окупністю ваших грошей, ніж 15% на рік, які ви отримаєте, інвестувавши ту ж $1 тис.», – писав підприємець у своєму блозі.

Безумовно, це не означає, що варто заповнити свій будинок тільки дешевими товарами з масових магазинів. Однак паралелі між розумним споживанням та інвестуванням дійсно допоможуть в деяких випадках вибрати правильнішу стратегію управління особистими фінансами, вважає Кьюбан.

Вивчивши книги Кьюбана і його інтерв’ю за останні роки, сайт особистих фінансів GOBankingRates також склав розширений список з 20 порад, які пропонує підприємець. Подивитися його повністю можна тут.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu