Бізнес, Новини, Поради

Як сказати «ні» бізнес-пропозиціям, які надходять, якщо ви глава компанії

07 Серпня, 2020

Знаменитий інвестор Уоррен Баффет одного разу сказав: «По-справжньому успішні люди кажуть “ні” практично кожній пропозиції». Але деякі керівники – особливо новачки – погано вміють відмовляти новим можливостям. Ось кілька порад, які вам знадобляться в такій ситуації.

Задумайтесь, чи відповідає пропозиція вашим цілям

«Коли ви вірите у свої принципи, то з упевненістю можете відмовитися від можливостей, які можуть відволікати вас від мети, – вважає Нік Мартін, генеральний директор і засновник програми Joe Coffee, що дозволяє заздалегідь замовляти напої в найближчих кав’ярнях. – Якщо ви намагаєтеся переконати себе, що потрібно все-таки скористатися можливістю або ж ставите під сумнів своє рішення, то варто задуматися, навіщо ви прямуєте по своєму шляху».

Як сказати «ні» бізнес-пропозиціям, які надходять, якщо ви глава компанії - porady, news, businessЯк сказати «ні» бізнес-пропозиціям, які надходять, якщо ви глава компанії - porady, news, business

Подумайте про загальну картину свого бізнесу і ви зрозумієте, чи допоможе вашій справі запропонована можливість. «Я завжди перевіряю, чи відповідає пропозиція як мінімум трьом нашим ключовим принципам, – говорить Джаред Кеннон, засновник стартапу з виробництва екологічно-безпечного м’яса Simply Good Jars. – Якщо завдання або прохання їм не відповідає, то я даю відмову».

Нірав Шах, глава стартапу Sentinel Healthcare, згоден з таким підходом. Він намагається говорити «так» тільки найважливішим завданням, які допомагають йому досягти основних пріоритетів у бізнесі. Іноді йому допомагає команда. «Я попросив свою команду говорити мені, коли я відхиляюся від дійсно важливих справ – і ми повертаємося до роботи», – сказав він.

Перевірте, чи варта пропозиція витрат

Всі ми знаємо, що час – гроші. І не варто про це забувати. Тому коли вам надходить якась пропозиція, завжди перевіряйте, чи варта вона витраченого часу.

«Вам може надходити нескінченний потік пропозицій, однак кожен день у вас є обмежена кількість часу, – каже Нільс Маттіссон, генеральний директор стартапу Minut. – Я не шукаю порожні вікна в календарі на кілька тижнів вперед, зазвичай я думаю, чи хочу я призначити зустріч на завтра. Якщо ні, то навряд чи я захочу провести її через три тижні».

Вікі Сю, глава додатки Habitica, вважає, що «нові пропозиції та знайомства не існують у вакуумі». Вони часто викликають ефект снігової кулі. «Якщо я відмовляю, то зазвичай або через те, що мені неочевидна вигода, або у нас не вистачає часу, ресурсів і сил, а пропонована можливість не настільки цінна, щоб компенсувати цей недолік».

Вам не потрібні відволікаючі можливості

Коли ви визначилися зі своїми основними пріоритетами в бізнесі, не дозволяйте новим можливостям вас відволікати. Дотримуйтеся свого курсу і пожинайте плоди своєї праці. Нік Мартін сказав, що йому і його команді довелося буквально ігнорувати всі пропозиції, коли вони займалися розробкою backend-рішень, хоча їм дуже хотілося від неї відволіктися

«Якби продовжували дотримуватися своїх цілей у важкий момент і пішли б по шляху швидкої нагороди, то збилися б з курсу і нам би не вдалося масштабувати свій бізнес», – сказав глава стартапу.

Замініть зустрічі дзвінками

Кожен з нас був на зустрічі або нараді, яку можна було б легко замінити листом або дзвінком. Коли з’являється нова можливість, дійте практично. Запитайте себе, а чи обов’язково вам проводити зустріч для її обговорення.

«Іноді замість зустрічі досить швидко обговорити все телефоном або електронною поштою», – говорить Сара Раффа, співзасновниця стартапу Coterie. Вона рекомендує встановлювати межі спілкування і не виходити за їх межі.

Передавайте або відкладайте

Пам’ятайте, що не завжди ви зобов’язані давати відмову. Якщо можливість здається вам непоганою, попросіть кого-небудь з вашої команди розглянути її. «Не всі рішення повинен приймати генеральний директор, – вважає Скотт Сміт, глава стартапу CloudApp. – Якщо справу можна доручити кому-небудь з членів команди, то краще так і зробити».

А ще можна просто відкласти розгляд пропозиції на потім. «Ви здивуєтеся, як просто це зробити, – каже Сміт. – Можна проігнорувати пропозиції, які не підходять вашій поточній стратегії, але при цьому підтримувати відносини до тих пір, поки запропонована можливість не стане актуальною».

Якщо ви зважитеся відкласти пропозицію, обов’язково поясніть, чому зараз не слушний для нього час. Наприклад, можна сказати: «На жаль, зараз ми з командою займаємося тільки розробкою продукту і збором користувальницьких відгуків». Якщо співрозмовник зможе переконати вас, що зустріч буде дійсно корисною – погоджуйтеся, а якщо ні, то можете спокійно його проігнорувати.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu