Бізнес, Новини, Продуктивність, Технології

Сім секретів Slack, які спростять ваше спілкування з колегами

29 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У Slack багато плюсів, але є і мінуси: встежити за безліччю каналів буває нелегко, а інтерфейс іноді здається занадто громіздким. Зібрали сім корисних порад, які зроблять роботу з додатком зручніше і заощадять ваш час.

1. Відправляйте повідомлення, не відкриваючи канал

Щоб відправити повідомлення в канал, який ви не переглядаєте в цей момент, не обов’язково шукати його серед безлічі інших. Для цього є коротший шлях.

Сім секретів Slack, які спростять ваше спілкування з колегами - tech, produktyvnist, news, businessСім секретів Slack, які спростять ваше спілкування з колегами - tech, produktyvnist, news, business

Наберіть у вікні повідомлення /msg, вкажіть назву потрібного каналу з хештегом перед ним і введіть текст повідомлення.

Наприклад, щоб відправити повідомлення в канал «whereabouts», наберіть:

/Msg #whereabouts Старт через 20 хвилин. Чекаємо!

Готово: ваше повідомлення буде відправлено до відповідного каналу.

З особистими повідомленнями це теж працює. Просто замініть команду /msg на /dm і використовуйте символ @ перед іменем людини, до якого хочете звернутися:

/Dm @maria Привіт!

Тепер можна не витрачати час на пошук потрібного каналу серед десятків інших.

2. Пересилайте повідомлення в канал за допомогою емодзі

Офіційний додаток Slack Reacji Channeler дозволяє пересилати повідомлення з одного загальнодоступного каналу в інший за допомогою певного емодзі. Наприклад, ви можете використовувати емодзі із зображенням газети для пересилання повідомлень в канал «Новини компанії», а емодзі з календарем – для переадресації в «Майбутні події».

Для цього додайте додаток в робочий простір Slack (або попросіть адміністратора зробити це за вас). Потім наберіть у вікні повідомлень Slack /reacji-channeler, додайте емодзі, який ви будете використовувати для переадресації, і вкажіть назву каналу, в який будуть пересилатися виділені повідомлення.

Сім секретів Slack, які спростять ваше спілкування з колегами - tech, produktyvnist, news, business

3. Відповідайте на повідомлення Slack прямо в електронній пошті

Коли на електронну пошту приходить повідомлення про нове повідомлення в Slack, здається логічним вийти з пошти й відповісти на повідомлення в додатку. Але це не єдиний спосіб.

На повідомлення можна відповідати в поштовому додатку – так само, як і на інші електронні листи. Відповідь з’явиться у відповідному каналі Slack або в особистих повідомленнях користувача, з яким ви ведете листування. Це особливо зручно в неробочий час: тепер вам не доведеться заглядати в додаток, щоб відповісти на повідомлення. Можна навіть не встановлювати Slack на телефон.

4. Створіть власного чат-бота

Ще трохи корисної автоматизації: за пару хвилин можна навчити Slackbot відповідати на певні фрази заздалегідь підготовленими вами репліками.

Для чого це потрібно? Для відповідей на прості регулярно повторювані питання. Пароль від Wi-Fi, адреса або URL, коди фірмових кольорів вашої організації або навіть список ваших улюблених кафе – все це вашим співрозмовникам може відправити чат-бот. У відповідь на повідомлення, що містить ключове слово, прийде підготовлений вами текст.

Щоб налаштувати автовідповіді, натисніть на своє ім’я в лівому верхньому кутку Slack. Наведіть курсор миші на Settings & administration і в списку виберіть опцію Workplace settings. (Якщо ця опція недоступна, попросіть адміністратора виконати цю частину налаштування за вас).

Перейдіть у вкладку Slackbot, що відкрилася на вебсторінці. Введіть потрібне ключове слово і пов’язану з ним автовідповідь.

Сім секретів Slack, які спростять ваше спілкування з колегами - tech, produktyvnist, news, business

Щоб діалог виглядав природним, можна додати кілька варіантів відповіді. Slack буде випадковим чином вибирати один з них.

Сім секретів Slack, які спростять ваше спілкування з колегами - tech, produktyvnist, news, business

5. Відправляйте відкладені повідомлення

Хочете відправити повідомлення прямо зараз, але зробити так, щоб воно було доставлено одержувачу в якийсь певний момент в майбутньому – наприклад, завтра вранці або в понеділок у другій половині дня? Увійдіть в Kyber і додайте додаток у свій робочий простір (або попросіть адміністратора додати його).

Після установки Kyber наберіть /kyber, щоб на екрані з’явилося спеціальне вікно для налаштування затримки надсилання.

Kyber – це платний додаток ($3 за одного користувача в місяць), який містить безліч корисних функцій для управління проєктами.

6. Налаштуйте регулярні нагадування

Нагадування в Slack – зручний спосіб відстеження завдань або повідомлень. Можливості цієї функції набагато ширші, ніж здається на перший погляд. Крім створення одноразових нагадувань, ви можете попросити систему повідомляти вам про щось регулярно: наприклад, в певний час, день тижня або в одну і ту ж дату щороку.

Команди для повторюваних нагадувань приховані в глибині додатку, але нічого складного в них немає:

  • /Remind me to провести Zoom-нараду з командою every Tuesday at 11
  • /Remind me to відправити новий список завдань on the 28th of every month

Заповніть ці команди власними даними – про інше подбає Slack.

7. Додавайте гіперпосилання в текст повідомлення

Основні команди форматування в Slack відомі: наприклад, поставити зірочки до і після слова, щоб виділити його жирним шрифтом, або нижні підкреслення, щоб додати курсив. Але не всі знають, що недавно з’явилася ще одна. Тепер в повідомлення Slack можна додавати гіперпосилання так само зручно, як в документи або електронні листи.

Просто натисніть Ctrl-Shift-U на комп’ютері з ОС Windows або Chrome або Cmd-Alt-U на Mac, і на екрані з’явиться спливаюче вікно для вставки посилання і відповідного йому тексту. Якщо ви хочете, щоб текстова частина була заповнена автоматично, виділіть слово або фразу в повідомленні, а потім натисніть Ctrl-Shift-U або Cmd-Shift-U.

Сім секретів Slack, які спростять ваше спілкування з колегами - tech, produktyvnist, news, business

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu