Новини, Продуктивність

«Високий EQ»: 5 способів прокачувати свій емоційний інтелект щодня

11 Серпня, 2020

Емоційний інтелект – це здатність розпізнавати свої та чужі почуття і, спираючись на це знання, будувати ненасильницькі відносини з іншими. Хоча ця концепція з’явилася зовсім недавно, вона стає все популярнішою. Щоб досягти успіхів у розвитку емоційного інтелекту, потрібно практикувати його довго і регулярно. Почати можна з цих 5 простих порад, які допоможуть ставати емфатичнішим з кожним новим днем.

Будьте більш уважними до своїх відчуттів

Для більшості людей почуття – це те, що відбувається на задньому плані, але спостерігати та фіксувати свої відчуття хоча б кілька разів на день важливо. Подумайте і спробуйте описати свій емоційний стан словами – це підвищить вашу усвідомленість. А ще діліться почуттями з іншими. Розкажіть їм хоча б про одну річ, яку вони сказали чи зробили, що підняла вам настрій.

Прислухайтеся до інших

Одне з головних завдань емоційного інтелекту – вибудовувати з оточуючими міцніші відносини. Ми можемо зробити це уважніше вслухаючись в слова співрозмовників. Більшість людей занадто зайняті думками про те, що вони будуть відповідати. Наступного разу, коли будете говорити з колегою, замість того, щоб обмірковувати відповідь, змусьте себе зосередитися на тому, що він або вона говорить. Повторіть про себе сенс їх висловлювання своїми словами та запитайте про що-небудь. Люди настільки звикли, що їх не чують, що проймуться до вас повагою просто за те, що ви уважні до них. Навіть якщо вони з вами не згодні.

Уникайте монологів

Всі ми бували в ситуації, коли хтось розповідає нам про щось, що цікаво тільки йому, наприклад, про те, що йому снилося минулої ночі. Здається, такі люди й уявити не можуть, що комусь може бути нудно їх слухати. Ми ж робимо висновки та намагаємося уникати зустрічі з ними в майбутньому. Щоб самому не виявитися таким егоїстичним співрозмовником, перед тим, як щось розповісти, запитуйте себе, чи буде тема вашої розповіді цікава іншим.

Ще краще, якщо будете ставити питання. Згадайте, які речі важливі для вашого співрозмовника, і запитайте його про це, коли ви побачитеся наступного разу. Так ви покажете йому, що він важливий для вас, а це зміцнить ваші стосунки.

Робіть паузи

Час від часу нас всіх захоплюють занадто сильні емоції. Інколи ми можемо закричати від радості, коли наша улюблена футбольна команда заб’є важливий гол. Однак в іншій ситуації ми можемо відчути сильний гнів, і, якщо ми миттєво вихлюпнемо таку емоцію, можемо створити собі проблеми. Хороша новина в тому, що, якщо ми не будемо діяти імпульсивно, такі почуття можуть швидко вщухнути, коли ми почекаємо якийсь час. Спробуйте, наприклад, порахувати до десяти. Або тихо наспівайте пісню, яка спаде вам на думку. Знайдіть щось, що допоможе особисто вам, і згадуйте про цей спосіб охолодити голову щоразу, коли відчуєте, що гнівайтесь. Це дозволить вам обійтися без необачних вчинків і образ.

Думайте про те, як пройшов день

Перед сном недовго поміркуйте про те, з ким ви сьогодні спілкувалися. Подумайте, що вийшло добре, а що могло б піти й краще. Якщо ви спробували щось нове і воно спрацювало, насолодіться відчуттям того, що ваші почуття і вчинки підконтрольні вам. Якщо щось не вийшло, подумайте, як інакше ви могли вчинити. Наступного разу спробуйте вчинити по-іншому. А ще можна вибрати одну річ і поміркувати над нею окремо. Пам’ятайте: будь-який прогрес – це перемога, адже він допомагає вам рухатися в правильному напрямку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu