HR, Кар'єра, Новини

4 підказки: як рекрутери Google оцінюють емоційний інтелект

29 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Кандидати, які проходили співбесіду в Google, напевно, знають про «гугловість» – набір якостей, який зазвичай зустрічається у людей, які досягли успіху в компанії та збагатили її культуру. Значення слова змінилося з плином часу і сьогодні охоплює шість якостей:

  • Легко справляється з неоднозначністю
  • Цінує зворотний зв’язок
  • Кидає виклик статус-кво
  • Ставить користувача на перше місце
  • Робить правильні речі
  • Дбає про команду

Менеджер по підбору персоналу Google в Північній і Південній Америці Ліндсі Стюарт говорить, що один з найважливіших атрибутів кандидатів, пов’язаний з цими шістьма якостями, – це емоційний інтелект. «Емоційний інтелект для нас тісно пов’язаний з «гугловістю» і тим, як ми її оцінюємо», – говорить вона.

І хоча, за словами Стюарт, у рекрутерів Google немає точного чек-листа для перевірки EQ, вони зазвичай використовують кілька поширених способів, що дозволяють оцінити цю якість. Ось деякі з них.

Підказки в резюме

За словами Стюарт, минулого року фахівці Google переглянули 3 млн резюме. І пошук емоційного інтелекту починається з них. Чи є у кандидата досвід дій в командному оточенні, на роботі або в спорті? І як він розкриває цей досвід? Використовує він займенник «я» або «ми», розповідаючи про це? На думку Стюарт, навіть швидкоплинна згадка командних досягнень може служити показником того, що людина готова до спільної роботи, а це, в свою чергу, говорить про емоційний інтелект. «Ці маленькі сигнали можна знайти в резюме».

Сторітеллінг

Під час співбесід Стюарт любить ставити відкриті запитання. Вона дивиться на те, як кандидат «заповнює прогалини», і вважає це одним з основних способів виявлення емоційного інтелекту. Під час ярмарків MBA і заходів з найму вона ставить питання на зразок «Яку дійсно велику проблему ви одного разу вирішили?» або «Що ви зробили, щоб поліпшити своє робоче місце?» На її думку, те, як кандидат розповідає свою історію, дуже показово.

«Поставивши гіпотетичне або поведінкове питання, можна побачити індикатори: наприклад, кандидати віддають належне іншим, позитивно ставляться до змін, сприйнятливі до зворотного зв’язку. Це спливає саме по собі, коли ви торкаєтеся тих чи інші атрибутів, таких як лідерство або загальні когнітивні здібності», – говорить вона. Кандидат продемонстрував, що схильний ставити інших на перше місце або володіє винятковими комунікаційними здібностями? Це теж хороші показники.

Інклюзивне мислення

Стюарт наголошує, що Google в першу чергу прагне створювати інклюзивне середовище, і співробітники з високим емоційним інтелектом грають важливу роль в цих зусиллях. «Технічні навички, без сумніву, важливі та допомагають вам потрапити в компанію, але щоб досягти успіху, працюючи тут, вам знадобиться повний набір, що, безумовно, складно», – говорить вона.

Рекрутери хочуть побачити, що ви зможете принести в культуру, особливо з точки зору вміння добре працювати з іншими людьми. Як ви брали участь у створенні інклюзивного середовища в минулому? Як ви справлялися з відмінностями, добре працювали з іншими членами команди або в різних дисциплінах? Люди з добре розвиненим емоційним інтелектом, як правило, добре з цим справляються.

Щирість

Є один спосіб, який не спрацьовує: прочитати про емоційний інтелект і спробувати розіграти його під час співбесіди. За словами Стюарт, рекрутери прислухаються до проявів емоційного інтелекту. «Вам доведеться поговорити з кількома людьми. Тому важливо бути щирими, справжніми», – говорить вона.

Рекрутери шукають підказки про емоційний інтелект у ваших діях і в розповідях. Що ви зробили, щоб продемонструвати свою сильну сторону, яку потребує Google? Як ви продемонстрували здатність спілкуватися, співпрацювати або проявили інші ознаки емоційного інтелекту? Стюарт говорить, що команда намагається створити атмосферу психологічної безпеки для кандидатів, уникаючи сюрпризів і розповідаючи про те, що буде далі, щоб вони могли впоратися з нервами та стати самими собою.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu