Бізнес, Новини

«Якщо ситуація не вирішиться – їдемо в Україну»: як білоруські компанії переживають шатдаун

12 Серпня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Після виборів в Білорусі зник інтернет. Влада каже про «вплив ззовні», місцеві жителі – про те, що таким чином влада бореться з опозицією. Редакція AIN.UA спробувала дізнатися, як в таких умовах виживають місцеві компанії. Ми в UAspectr розповідаємо найцікавіше.

Зробити це виявилося непросто. Співробітники багатьох компаній відмовляються говорити через страх викликати проблеми на свою компанію. У інших просто складно взяти коментар: дзвінки в онлайні раз у раз перериваються. Хтось за кордоном і через проблеми з інтернетом навіть не може перевірити, що там з його компанією.

«Якщо ситуація не вирішиться - їдемо в Україну»: як білоруські компанії переживають шатдаун - news, business«Якщо ситуація не вирішиться - їдемо в Україну»: як білоруські компанії переживають шатдаун - news, business

Видання dev.by пише, що один день без інтернету – це втрата $23,6 млн на кожні 10 млн осіб.

Спікер побажав залишитися анонімним

Кабдза повна у нас.

Інтернету в Мінську зараз немає: він працює тільки у зв’язці Wi-Fi + VPN. Ми на тиждень виїжджали з країни й коли повернулися 8 серпня, таксисти в аеропорту сказали, що робота є тільки тут, тому що в місті люди не можуть користуватися Uber/”Яндекс.Таксі», оскільки немає інтернету. У понеділок вся робота стала, навіть у великих IT-компаній. Крім проблем з інтернетом, емоційно ще дуже складно зосередитися.

Завжди була ілюзія, що Парк Високих Технологій – це якийсь острів, наче з паралельного всесвіту. Але це все лише ілюзія. Ми тут всі на одному острові.

Полещук Герман, СЕО SLON Media

Ситуація дуже складна, інтернет працює дуже погано, через VPN, не на всіх пристроях і короткий час. Вантажити якісь файли неможливо. Сам інтернет почав зникати поступово, спочатку уповільнилися, потім перестали працювати деякі сайти, потім вирубався зовсім. Спочатку працювало багато VPN-сервісів, тепер залишилися одиниці.

Через це робота практично стала, зараз вирішуємо, що робити далі: пробуємо всі можливі технічні засоби для повернення роботи, попереджаємо всіх клієнтів телефоном. З кожним днем ​​сума збитків зростає в геометричній прогресії, терміни зірвані, величезні репутаційні втрати.

Якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, ми вантажимо команду в автобус та їдемо працювати в Україну. Зараз дізнаємося варіанти по місцю і логістиці. З собою беремо усіх, хто захоче з команди.

Екосистема і податковий режим в Білорусі дійсно непогані, але відсутність інформаційної безпеки та стабільності змушують нас почати розглядати інші юрисдикції. Поки збираємо інформацію для прийняття рішення.

Спікер побажав залишитися анонімним

Інтернет є частково через VPN. Хоча ввечері та вночі навіть через VPN наглухо немає інтернету. Сидиш як у вакуумі. Щось частково відкривається під ранок. Але потім знову відрубається. Без VPN можна відкривати tut.by.

На роботі компанії це очевидно позначиться. Будуть збитки. З незвичайного: виплатили зарплату за тиждень до того, як повинні були виплатити. І чув теж від співробітників інших компаній. Ймовірно, бояться падіння національної валюти.

Якщо у країни й був ІТ-престиж, то тепер він в країні, де ось так просто відключається інтернет, зменшиться.

Плану на випадок різних сценаріїв у нас лише на рівні підприємства немає, принаймні мені про нього невідомо. Комунікації з керівництвом на цю тему теж немає. Знаю, що ряд співробітників були відправлені у відрядження в український офіс – для зв’язку з клієнтами. У Facebook не бачив, щоб CEO місцевих компаній якось висловлювалися на тему того, що відбувається.

Читав про дзвінки резидентам ПВТ. Ті, хто телефонували представлялися адміністрацією ПВТ, вимагали, щоб співробітники резидентів не виходили на мирні акції. Аж до відрахування з ПВТ (в цій зоні діє особливий податковий режим, більш вигідний для IT-компаній).

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu