Бізнес, Гроші, Країна, Новини

Прибуток зріс в 80 разів, 2 млн нових клієнтів: «ПриватБанк» відзвітував про роботу після націоналізації

20 Серпня, 2020

Команда «ПриватБанку» опублікувала звіт про результати роботи банку за період, що минув після націоналізації у 2016 році повідомили в MC.today. Ми в UAspectr ділимося з вами найцікавішим з цього звіту. Повну версію звіту в PDF можна завантажити за посиланням.

До націоналізації банк приносив понад 1,5 млрд грн прибутку, а 2016 рік завершив зі збитком в 176 млрд грн. Але за три роки «ПриватБанк» став найприбутковішим в Україні: уже у 2018 прибуток склав 12,6 млрд грн, а у 2019 – 32,6 млрд грн. Це більше, ніж всі інші банки країни разом узяті.

Прибуток зріс в 80 разів, 2 млн нових клієнтів: «ПриватБанк» відзвітував про роботу після націоналізації - news, country, groshi, businessПрибуток зріс в 80 разів, 2 млн нових клієнтів: «ПриватБанк» відзвітував про роботу після націоналізації - news, country, groshi, business

Прибуток зріс в 80 разів, 2 млн нових клієнтів: «ПриватБанк» відзвітував про роботу після націоналізації - news, country, groshi, business

У звіті зазначено, що прибуток минулого року збільшилася завдяки тому, що банк видавав більше кредитів, депозитів, а також заробляв на комісії. Зіграло роль і зміцнення гривні – внаслідок цього цінні папери та інші активи стали коштувати дорожче.

З моменту націоналізації, коли держава вклала в банк 155 млрд грн, він виплатив 36 млрд грн дивідендів до бюджету України, повернув Нацбанку 19,6 млрд кредитів, узятих колишніми власниками, а також перемістився з 11-го на 4-е місце в списку найбільших платників податків.

Клієнти банку

Після націоналізації у банку додалося 2 млн нових клієнтів. Всього, за підсумками 2019 року, «ПриватБанк» обслуговує 24,5 млн осіб, а 49% українців вважають його своїм основним банком.

Більшість з них – приватні клієнти, а також малий і середній бізнес. Кредити для великих бізнесів – це великий ризик для банку, впевнені в «Приваті», тому вибрали собі саме таку цільову аудиторію.

У 2019 банк видав 46,1 млрд грн приватним особам, 5,4 млрд грн – малому та середньому бізнесу, 5,2 млрд грн – іншим юридичним особам.

Всього в банку зберігають 240 млрд грн, більшість з них (157, 7 млрд) – у гривні.

Ліквідні активи «ПриватБанку» (майно, яке можна швидко перетворити в живі гроші) – 225,2 млрд грн. Тобто, якщо всі 13 млн вкладників одночасно прийдуть за своїми грошима, то банк зможе з ними розрахуватися.

Інновації в банку

У додатку «Приват24» доступні 147 послуг. У 2019 ним користувалося 11 млн клієнтів банку. Це другий найпопулярніше додаток для користувачів Android (після Viber).

Після націоналізації в банку ввели такі послуги (неповний список):

  • Першими в Україні відкрили для користувачів Apple Pay і Google Pay.
  • Ввели віртуальну платіжну карту, яку можна оформити через «Приват24», не відвідуючи банк.
  • Першими у світі додали цифрові обкладинки для карт в Apple Pay і Google Pay.
  • Запустили FacePay24 – оплату карткою Visa за допомогою свого обличчя. Щоб підтвердити платіж, потрібно просто подивитися в об’єктив камери в спеціальному терміналі.
  • Ввели послугу «гроші на касі» – можна попросити видати вам «готівку» в будь-якому магазині.

Судові процеси

Колишні власники подали понад 800 позовів проти банку в українські суди з 2016 року.

«ПриватБанк» подав чотири позови проти ексвласників та їхніх партнерів до судів Ізраїлю, США, Великобританії та Кіпру, щоб отримати компенсацію збитку на суму понад $10 млрд.

Зараз скасувати націоналізацію банку неможливо – в травні 2020 року набрав чинності новий закон, який підтверджує, що не існує механізму для повернення банку колишнім власникам. Вони можуть претендувати тільки на компенсацію від держави, але до «Привату» це відношення не має.

Мета стратегії «ПриватБанку» – у 2022 році продати банк приватним іноземним інвесторам.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu