Бізнес, Історії, Новини

Тред: один з перших співробітників Uber – про те, як компанія домоглася надшвидкого зростання

20 Серпня, 2020

Колишній глава відділу мобільних операцій Uber Скотт Горлік розповів про 12 речей, які допомогли колись нікому не відомому сервісу таксі швидко вирости та «перевернути індустрію з ніг на голову». 

«За 2 роки Uber розширився з декількох міст в більш ніж 100. Як Uber так швидко виріс? Ми найняли сотні тисяч водіїв. Мене часто запитують, як ми це зробили, тому ось кілька уроків, які можуть бути корисні іншим стартапам.

Тред: один з перших співробітників Uber - про те, як компанія домоглася надшвидкого зростання - news, story, businessТред: один з перших співробітників Uber - про те, як компанія домоглася надшвидкого зростання - news, story, business

На будь-якому ринку одна з найважливіших речей, яку ви повинні зробити, – це розв’язати проблему курки і яйця. Для Uber це означало знайти правильний баланс між водіями та пасажирами. Мало водіїв – клієнти не можуть отримати машину. Недостатньо клієнтів – водії не можуть заробити гроші.

1. Ми робили холодні дзвінки

Коли ми запускалися в новому місті, ми заходили в Yelp (сайт для пошуку на місцевому ринку послуг) і отримували список всіх машин в цьому районі. Ми дзвонили, зустрічалися і наймали водіїв. Я майже впевнений, що у кожного водія таксі в Атланті був мій номер телефону (мені до цього часу телефонують).

2. Наш пітч водіям був простим

Попри те що частину тижні ви можете бути зайняті, Uber – відмінний спосіб заповнити вільний час і заробити додаткові гроші.

3. Ми вирішили всі суперечності

Ми максимально спростили початок роботи з Uber і усунули всі перешкоди для співпраці з нами. У перші роки (2010-2014) ми буквально роздавали водіям iPhone та аксесуари. Пізніше ми організували віддалену роботу і розсилали водіям комплекти Get Started.

4. Ми надавали гарантований заробіток

Оскільки на момент запуску у нас не було клієнтів, ми пропонували водіям погодинну оплату, навіть коли Uber не зайнятий. Це дозволяло людям бачити машини на дорогах 24/7. Коли Uber став більш популярним, водії стали заробляти більше грошей і ми скасували погодинну оплату.

5. Ми пішли туди, де були водії

Водії таксі багато часу проводили в очікуванні на стоянках біля аеропорту. Тому ми провели багато часу в аеропорту. Ми орендували конференц-зали, де водії могли познайомитися з нами, випити кави, зареєструватися і почати роботу.

6. Рекомендації були суперефективними

Ми запитали водіїв: «Чи є у вас друзі, які теж хочуть водити машину?» За рекомендацією ми виплачували бонуси за досягнення порогових значень. Водії, які здійснювали багато поїздок, рекомендували людей, які могли стати такими ж продуктивними водіями.

7. Uber перевернув індустрію з ніг на голову

З чуток, Uber змінив правила гри для водіїв. Якщо ви водили таксі, ви залишали собі тільки 30% від вартості поїздки або повинні були орендувати автомобіль за $500 в тиждень. Водії пішли з попередньої роботи, купили машини та почали заробляти більше з Uber.

8. Ми відкривали нові можливості

Для водіння UberBlack був потрібен дозвіл на водіння лімузина і комерційна страховка. Ми допомагали водіям отримати всі необхідні документи. Коли UberX запустився, ми відкрили ще ширше коло пропозицій, дозволивши мільйонам людей керували своїми автомобілями та заробляти гроші.

9. Ми пішли на Craigslist

Craigslist – сайт електронних оголошень, популярний в США.

Ця була золота ера Craigslist, коли ви могли публікувати та отримувати сотні відгуків в місті безкоштовно або за дуже невеликі гроші ($5 за оголошення). Це було важливо, коли ми запустили UberX у 2013 році.

10. І вклалися в інші платні канали

У міру зростання UberX стали важливі інші платні канали. Оскільки Uber тепер звертався до набагато ширшого кола водіїв, Facebook, Google, радіо і телебачення зіграли важливу роль на наступному етапі зростання.

11. Ми намагалися випередити попит

У Новий рік, Гелловін, під час великих заходів (Фінал чотирьох Євроліги) і концертів (Jay-Z) ми були завантажені найбільше. Ми залучали більше водіїв і створили стимули для збільшення кількості автомобілів. З тисячами людей, яких потрібно відвезти, у вас ніколи не буде занадто багато машин.

12. Ми ніколи не припиняли оптимізувати воронку

Спочатку зміна, що підвищує конверсію на 20-30%, була звичайним явищем. У масштабі – зміна в процесі реєстрації водіїв, яка дала поліпшення на 3%, була неймовірною. Дрібниці можуть мати велике значення».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu