Бізнес, Люди, Новини, Поради

Вважаєте клієнта ідіотом? Йдіть з ринку! 16 порад підприємцям до 16-річчя Promodo

21 Серпня, 2020

За 16 років на ринку компанія Promodo пережила три кризи, навчилася працювати на «дистанційці», придбала команду понад двісті осіб і клієнтів по всьому світу. Про людей, про бізнес, про маркетинг – Олександр Колб, директор маркетингового агентства Promodo,  у своєму блозі для MC.today розповів, що він виніс за 16 років в підприємництві.

Про людей

 • Вартість компанії в IT дорівнює кількості мізків на квадратний метр. Ви можете купити технології, софт і навіть інвестувати в сучасний офіс, але ви не купите лояльності співробітників і бренд. Люди – головна ціннісна складова IT-компанії. Люди – ваша сила і слабкість. Сила в тому, що ви можете зібрати зоряну команду. Слабкість в тому, що всі вони можуть піти від вас, як тільки втратять сенс.
 • На різних етапах розвитку і рівнях зрілості компанії потрібні різні процеси та люди з іншими компетенціями та навичками. Люди або постійно розвиваються разом з системою, або її гальмують. Рано чи пізно ви зіткнетеся з вибором: бізнес або близька вам людина. Не виключено, що для подальшого впевненого розвитку компанії повинен піти і її творець.
 • Клієнт – не ідіот. Якщо ви вважаєте клієнта ідіотом, ви повинні піти з ринку.
 • У якийсь момент усвідомлюєш, що не всі думають як ти. З цим складно, але потрібно змиритися і визнати. Зрештою, якщо дві людини думають однаково, хтось із них зайвий.

Про бізнес та підприємництво

 • Підприємництво – один з кращих проявів, який може трапитися з вами. У ньому є все: і комунікація, і постійний розвиток, і конфлікт, і реалізація ваших амбіцій, і, сподіваюся, перемога. Мені в цьому плані пощастило.
 • Дій! У житті ми найчастіше шкодуємо не про невдачі, а про втрачені можливості. Краща перевірка вашої ідеї – час. Якщо думка щось змінити не покидає вас довго – дійте! Так я починав бізнес, так з’явилася «Велика Риба».
 • Ціна і цінність продукту або послуги. Мислити потрібно не ціною, а цінністю/величиною болю, який ви вирішуєте для свого клієнта. Якщо цвях, забитий в паркет, позбавляє питання скрипу покриття підлоги та повертає міцний сон господареві розкішного будинку, це може коштувати набагато більше вартості цвяха і п’яти хвилин роботи.
 • Поспішайте робити помилки. Якось одному відомому підприємцю я поставив питання: «Чим ви можете бути мені корисні?» Відповідь мене вразила. «Саша, – сказав він, – я зробив в цьому житті багато помилок». Як і багато молодих підприємців, ми починали з орендованої квартири. І у мене руки тремтіли, коли я тримав свій перший чек від «Розетки» на сім тисяч гривень. У певний момент був тільки я, виробництво, пожежники та податківці. Все це дозволило швидко витягти бізнес і отримати корисний досвід. Треба поспішати робити помилки. Люди, які бояться помилятися, не створені для бізнесу.
 • Ви не можете навчитися бізнесу, якщо постійно уникаєте ризику. Не можна пояснити почуття любові маленькій дитині, так само як і почуття втрати того, хто цього не відчував. Поспішайте робити помилки, аналізуйте свої невдачі та постійно йдіть вперед. Всі обмеження у вас в голові.
 • Всі перемоги загальні, всі поразки – ваші. Дозволю собі трохи доповнити Ніцше і скажу так: «Є тільки два шляхи позбавити вас від страждання: швидка смерть і тривала любов до своєї справи».
 • Робити бізнес без прибутку – злочин.
 • У підприємництві немає слова «не можу». Будь-яке рішення зводиться до ресурсів.

Про маркетинг

 • Online-маркетинг – не кінь у сферичному вакуумі, а інструмент здорового глузду. Якщо ви хочете досягти більшого успіху в цьому, не шукайте золотої пігулки – шукайте розумних людей, які на «ти» з логікою.
 • Експериментуйте. В умовах середовища та оточення, що постійно змінюються, немає точних відповідей і єдиних правильних рішень в online-маркетингу. Порівнюйте себе з собою в періоді, порівнюйте динаміку розвитку конкурентів і постійно експериментуйте. Тільки так ви пропрацюєте свій унікальний шлях успішного розвитку бізнесу і проєкту.
 • Найбільші результати наших клієнтів досягалися при великій залученості власників бізнесу. Якщо ви намагаєтеся побудувати маркетинг на стороні, то ви делегуєте ключову функцію бізнесу в лапи невідомості та йдете від відповідальності. Такий бізнес в конкурентному середовищі приречений.
 • Найкраще вимірювання маркетингу – це цифри. Немає поняття «подобається» чи «не подобається», є «дає це продажі чи ні».

Про принципи та контексти

 • Я завжди розвивав Promodo через зовнішні контексти: родина, місто, країна, світ. Моя мета – розвивати ці контексти через свої підприємницькі ролі. Намагаюся жити в смисловому полі «Він був прикладом …».
Вважаєте клієнта ідіотом? Йдіть з ринку! 16 порад підприємцям до 16-річчя Promodo - porady, news, people, businessВважаєте клієнта ідіотом? Йдіть з ринку! 16 порад підприємцям до 16-річчя Promodo - porady, news, people, business

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu