Бізнес, Люди, Маркетинг, Новини

Челлендж для підприємця. Інструкція системного ведення своїх соціальних мереж

26 Серпня, 2020

На час карантину засновник Artjoker, MyCredit, Oncredit та автор однойменного телеграм-каналу Роман Катеринчик (https://t.me/katerynchyk_live) вирішив кинути собі виклик і почав системно вести свої соціальні мережі – ділитися в них історіями, висновками та досвідом. Оскільки з їх допомогою непогано прокачується особистий бренд, а підприємцю це завжди на руку, він подумав, що кращого часу, ніж карантин, для такого експерименту просто не знайти.

Коли весь час потрібно проводити вдома, часу стає більше. І думок теж. І я подумав: ось він той самий понеділок першого числа місяця, коли я почну і не кину!

Челлендж для підприємця. Інструкція системного ведення своїх соціальних мереж - news, online-marketing, people, businessЧеллендж для підприємця. Інструкція системного ведення своїх соціальних мереж - news, online-marketing, people, business

Три висновки для розігріву

 1. Головне – писати про те, що вам цікаво і чим ви живете. Пишіть про свій бізнес, колег, клієнтів, історії, і список тем не закінчиться ніколи!
 2. Починаєш думати історіями. Згодом я виробив навичку, яку можна назвати «синдромом блогера» – я почав бачити теми для постів буквально на кожному кроці, в розмовах з колегами, подіях у світі, історіях співрозмовників.
 3. Важливо зберігати динаміку, але це і є найскладніше. Як з тренуваннями – пропустив одне, виростає ймовірність пропустити й всі інші.

А тепер ділюся покроковою інструкцією того, як підприємцю перестати відкладати на завтра і почати виробляти контент і працювати над персональним брендом вже зараз.

Крок 1. Знайти персонального тренера

Тут все працює як зі спортивними тренуваннями. Можна роками намагатися змусити себе займатися регулярно, але тільки тренер, який буде стежити за вашою дисципліною і технікою, дасть потрібний результат.

У мене було до кого звернутися за, так би мовити, «тренерством» в питаннях особистого контент-маркетингу. Ми зафіксували мої цілі, проводимо регулярні телефонні розмови, робимо план контенту на тиждень (генерації та публікації). Якщо я пропускаю підхід – тренер нагадує мені про те, навіщо ми це робимо і чому важливо дотримуватися дисципліни.

Як знайти свого тренера

 • Озирніться навколо: хто з вашого оточення знає толк в контенті.
 • Якщо в найближчому оточенні такої людини немає – можете постукати в соціальні мережі, до людини, яка вас цікавить, і запропонувати формат співпраці.
 • Зателефонуйте, зустріньтеся, позначте цілі – якщо ви на одній хвилі, то ймовірно все вийде!

Головна порада: не шукайте гуру! Знайдіть людину, якій ви довіряєте і до якого прислухаєтеся. Нехай він вам як тренер говорить: «Не пропускай!»

Що важливо

 • Проговорити цілі та очікування від роботи.
 • Регулярно робити зрізи та наводити різкість (проводити планерки).
 • Рухатися спринтами.
 • Слухати зауваження тренера, але і не забувати зберігати свій персональний стиль.
 • Робити щодня по кроку в напрямку до мети.

Крок 2. Визначитися з характером особистого бренду

Спираючись на цілі та завдання, ми визначили, хто моя ЦА і зробили список сфер, в яких я експерт і які мені цікаво висвітлювати. У моєму випадку тренер знав мої сильні сторони, оскільки разом з цією людиною ми працюємо років 10. Це полегшило нам завдання. Ми провели маленьку стратегічну сесію на аркуші паперу за 15 хвилин. І побігли вперед до цілей.

Крім того, ми визначили архетип особистого бренду (концепція, заснована на теорії психолога Карла Юнга, активно використовується в маркетингу). За допомогою чіткої картини того, ким ви хочете бути для аудиторії і який досвід у вас за плечима, архетип вашого бренду допомагає в майбутньому дотримуватися Tone-Of-Voice (голос бренду) і визначати теми для постів і статей.

Челлендж для підприємця. Інструкція системного ведення своїх соціальних мереж - news, online-marketing, people, business

Як визначити свій архетип особистого бренду

Якщо ви почнете гуглити, знайдете десятки онлайн-тестів. Але можна обійтися і без них – просто вивчіть детальний опис кожного з 12 варіантів і визначте свою рушійну потребу, місію та орієнтацію.

Наприклад, якщо вас надихають зміни, ви щодня хочете стати кращою версією себе, якщо вас мотивує те, що ви здатні змінити на краще життя людей – висока ймовірність, що ваш рушійний архетип – Герой.

Вантажити деталями не буду, тому що архетипи бренду – це тема для окремої статті. А оскільки в інтернеті їх написано безліч, а сам я не психолог, краще залишу можливість детальної розповіді за Google.

Крок 3. Скласти контент-план

Ми завели документ, в якому я фіксую абсолютно всі ідеї, які приходять мені в голову. У цьому ж документі, але в окремій вкладці, ми склали контент-план і регулярно його оновлюємо та актуалізуємо.

Щоб була системність, потрібно мати запаси контенту. Тому у нас є наперед написані пости, які чекають своєї публікації. Але є і стихійні пости, які виходять як реакція на новину чи подію, яку ми не могли передбачити, але написати про це точно варто.

У підсумку наш документ складається з:

 • Контент-плану постів.
 • Бази ідей.
 • Контент-плану виходів в ЗМІ.

Челлендж для підприємця. Інструкція системного ведення своїх соціальних мереж - news, online-marketing, people, business

Зручно прописати рубрики, в рамках яких ви генеруєте теми. У моєму випадку ми склали рубрикатор, ґрунтуючись на опорних темах, які мені цікаво висвітлювати:

 1. Історії українського аутсорсу (бо Artjoker).
 2. Фінтех-бізнес (бо MyCredit).
 3. Бізнес в Азії (тому що OnCredit).
 4. Поради бувалого підприємця (бо 14 років в бізнесі).
 5. Лідерство (бо у мене працюють понад 500 осіб).
 6. Порядок денний (реакція з точки зору бізнесмена на події в країні та світі).
 7. Лайфстайл і спорт (бо є життя крім бізнесу).

Важливо! Визначивши коло тем, про які ви будете писати, обов’язково дайте собі відповідь на питання: “Яку сторону моєї особистості або життя я не буду показувати?». Це може бути особисте життя, політичні переконання, здоров’я, тощо.

Крок 4. Щотижня наводити різкість

Особистий бренд – це проєкт, а значить, тут працюють всі закони продуктового менеджменту. В обов’язковому порядку ми робимо раз на тиждень визначення, так би мовити, «фокуса тижня». Наприклад, вихід в певному медіа, або поліпшення Telegram-каналу (який став для мене одним із драйверів з контент-маркетингу).

Всі завдання ми фіксуємо в Trello і рухаємося впевненими спринтами.

Чому важливо це робити

 • Допомагає зберегти драйв, оскільки постійно є проміжні результати (500 підписників за тиждень, вихід в довгоочікуваному ЗМІ, репост від лідера думок тощо).
 • Дисциплінує: немає розхлябаності, ставлення до проєкту серйозніше.
Челлендж для підприємця. Інструкція системного ведення своїх соціальних мереж - news, online-marketing, people, business

Приклад нашої дошки в Trello

Крок 5. Піднімати планку і кидати виклики

Йде вже п’ятий місяць нашої системної роботи над персональним брендом. Починали ми всього лише з регулярних постів у Facebook, пізніше тренер дав завдання завести Telegram-канал, і тепер це наша фокусна платформа. Причина проста – Telegram не ріже охоплення, і дозволяє донести контент всім підписникам. По суті він замінює особисті блоги.

Крім того, у нас було близько 15 виходів в медіа з експертним контентом, що, безумовно, грає на руку у впізнаваності та зміцненні потрібного мені образу.

Ми регулярно піднімаємо планку, ставимо нові цілі по числу підписників в Telegram, виходів в ЗМІ та шукаємо нові платформи для комунікації.

Я навіть завів ТikTok! Мій тренер дуже вірить в цю платформу, але я поки не можу подолати свій психологічний бар’єр і створювати контент для цієї соцмережі. Але впевнений, що це питання часу.

Як висновок можу сказати, що челлендж вдався, а маховик генерації контенту розкручений. І я тримаю темп вже п’ять місяців!

Дисципліна, кейсові мислення і динаміка допомагають тримати позиції та бігти вперед, не здаючись перед спокусою списати паузи на брак часу або цікавих історій.

Особистий бренд – це з розряду тих інвестицій, які точно принесуть результат. Це інструмент пошуку нових партнерів і співробітників, клієнтів і навіть своєрідна подушка безпеки у важкі часи (згадайте тільки кейс «Планети Кіно» на початку карантину, коли Дмитро Деркач публічно оголосив про критичну ситуацію і запустив кампанію «Врятуй планету!», Яку підхопили фанати бренду). А ще це відмінний спосіб знаходити однодумців, майбутніх менторів та просто класних людей.

І пам’ятайте: в роботі над особистим брендом найважливіше – це дисципліна і регулярність.

Джерело: Блог Романа Катеринчика на MC.today. Опубліковано з дозволу автора.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu