Бізнес, Книги, Люди, Новини

10 книг, які розкажуть про те, як влаштований бізнесу зсередини, і допоможуть завоювати ринок

27 Серпня, 2020

Андрій Буренок, засновник сервісу з пошуку авіаквитків tripmydream, зібрав книги, які вплинули на нього найбільше. Він радить прочитати їх кожному підприємцю.

“На гачку. Як створювати продукти, що формують звички», Нір Еяль

Чому деякі продукти привертають нашу увагу, а деякі – ні? Як деякі продукти формують у нас звички? Чи є у цих продуктів якісь схожі риси та патерни? Які інструменти використовують в Pinterest, Twitter і Instagram, щоб люди любили їх продукти?

10 книг, які розкажуть про те, як влаштований бізнесу зсередини, і допоможуть завоювати ринок - news, people, knygy, business10 книг, які розкажуть про те, як влаштований бізнесу зсередини, і допоможуть завоювати ринок - news, people, knygy, business

Нір Еяль і Райан Гувер провели дослідження і з’ясували, як зробити свій продукт незамінним. «Гачок» – це техніка, яка складається з чотирьох етапів і дозволяє формувати звички покупців. Клієнти будуть повертатися до вас навіть без агресивного маркетингу і дорогої реклами.

Книга буде корисна маркетологам, дизайнерам, підприємцям і всім, хто цікавиться поведінкою покупців.

«Traction. Керівництво з пошуку клієнтів для стартапів», Габріель Вайнберг, Джастін Марес

Автори розробили свій метод, як стартапу досягти стрімкого зростання. Габріель Вайнберг і Джастін Марес пропонують читачам 19 каналів просування, які доступні будь-якому бізнесу. У їх числі – вірусний маркетинг, реклама в соціальних мережах і медійна реклама, торгові виставки, заходи в офлайні тощо.

Які саме канали просування спрацюють у вас – потрібно перевіряти. Автори дають рецепт, як визначити пріоритети та впровадити кожен канал продажів у себе. У цьому допоможуть історії від відомих експертів та підприємців, які домоглися успіху завдяки конкретного методу.

Lean Analytics, Алістер Кролл, Бенджамін Йосковітц

Ця книга – про те, як аналітика даних може допомогти вам на шляху побудови свого бізнесу.

Алістер Кролл і Бенджамін Йосковітц розглядають різні підходи роботи з даними для шести бізнес-моделей: інтернет-магазин, маркетплейс, безкоштовний мобільний додаток, медіа, SaaS (програмне забезпечення як послуга) Та UGC-контент (платформа, в якій контент створюють користувачі).

Автори пояснюють, на які ключові метрики варто звертати увагу для кожного типу бізнесу і як за допомогою цифр тверезо оцінити свої ідеї ще на етапі планування.

«Чотири кроки до осяяння: стратегії створення успішних стартапів», Стів Бланк

Ця книга – класичне керівництво зі стратегії бізнесу. Стартапи – це не просто маленькі версії великих компаній. А значить, ними потрібно управляти інакше, ніж зрілими бізнесами.

Чому одні стартапи приходять до успіху, а інші – до розпродажу офісних меблів? На думку Стіва Бланка, відповідь проста: перші не тільки вкладають сили в вдосконалення продукту, але і вчаться розуміти, що потрібно покупцям.

Автор пропонує читачам не сліпо слідувати бізнес-плану, а пройти всі чотири кроки до розуміння своїх покупців. Це дозволить перевіряти нові гіпотези та впроваджувати їх в життя швидше, ніж конкуренти.

«Розвиток бізнесу. Інструменти прибуткового зростання», Верн Харніш

Верн Харніш – засновник всесвітньої підприємницької організації EO, керівник навчальних програм «Народження гігантів» і «Продвинутий бізнес» в MIT, засновник компанії Gazelles Inc. Журнал Fortune Small Business Magazine назвав його одним з десяти головних мислителів в малому бізнесі.

У цій книзі автор розповідає про практичні інструменти, які допомогли багатьом компаніям збільшити дохід в кілька разів. Також він описує основні обмеження, які можуть перешкодити зростанню бізнесу.

Харніш виділяє чотири ключові аспекти для зростання бізнесу: залучення та утримання правильних людей, фінансова «подушка», стратегія та її виконання. Книга «Розвиток бізнесу» пояснює, як вибудувати ці процеси у своїй компанії.

«Залучення інвестицій в стартап», Бред Фелд, Джейсон Мендельсон

Ця книга – про венчурне фінансування. А точніше, про ті етапі, коли власник стартапу та інвестор домовляються про ключові умови майбутньої угоди та укладають угоду про наміри.

Як визначити вартість бізнесу? Яку частку акціонерного капіталу отримує інвестор? Які права до нього переходять? Як розподіляються місця в раді директорів? Підприємець повинен орієнтуватися в цих питаннях не гірше венчурного капіталіста. Потрібно знати всі нюанси, щоб захистити свої інтереси.

Бред Фелд і Джейсон Мендельсон розбирають весь процес фінансування стартапу на найдрібніші деталі: розглядають його учасників, їх мотиви та цілі, аналізують фінансові та юридичні аспекти угоди. А ще розповідають про ефективні тактики переговорів і дають корисні рекомендації про те, чого не варто робити в спілкуванні з інвесторами.

«Вірусна петля», Адам Пененберг

Краща реклама в часи інтернету – це взагалі не реклама. Ось як це працює: ви читаєте книгу, потім рекомендуєте її другу. Потім він розповідає про книгу вже своїм знайомим, ті – своїм. І так до тих пір, поки книга не стане бестселером. Саме так розвиваються такі гіганти, як Google, eBay, Flickr і Facebook.

І справді, який сенс використовувати Facebook, якщо ніхто з ваших друзів не може бачити ваш профіль? Навіщо користуватися Flickr, якщо ви не можете поділитися своїми фотографіями? У чому буде радість від розміщення відео на YouTube, якщо його ніхто не дивиться?

У цій книзі Адам Пененберг розповідає про найуспішніші історії, як компанії завойовували ринок завдяки віральному маркетингу.

«Маркетинг, заснований на даних. 15 ключових показників, які повинен знати кожен», Марк Джеффрі

Витрати на маркетинг – це перша стаття, яку урізують в бюджеті компаній. Більшість керівників просто не бачать зв’язку між вкладеннями в маркетингові проєкти та загальним доходом. Щоб довести ефективність своєї діяльності, маркетологам часто потрібні конкретні цифри. Але де їх взяти?

Марк Джеффрі докладно пояснює, як виміряти ефективність маркетингу, і пропонує для цього скористатися 15 ключовими показниками. На прикладах з практики міжнародних компаній він роз’яснює принципи роботи з даними та дає універсальну систему оцінки маркетингової діяльності.

З цієї книги ви дізнаєтеся, з якими складнощами при аналізі даних можуть зіткнутися маркетологи і як реальні компанії застосовують на практиці методики, які описує автор.

«Sapiens. Коротка історія людства», Юваль Ной Харарі

100 тис. років тому Homo sapiens був одним з як мінімум шести видів людини, що жили на цій планеті, – нічим не примітною твариною, яка грала в екосистемі роль не більшу, ніж горили, світлячки або медузи. Але близько 70 тис. років тому загадкова зміна когнітивних здібностей Homo sapiens перетворило його в господаря планети та кошмар екосистеми.

Як людина розумна зуміла підкорити світ? Що стало з іншими видами людини? Коли та чому з’явилися гроші, держави та релігія? Чому майже всі суспільства ставили жінок нижче чоловіків? Чи ставали люди з плином часу щасливішими?

Юваль Харарі показує, як хід історії формував людське суспільство і дійсність навколо нього. Його книга простежує зв’язок між подіями минулого та проблемами сучасності та змушує читача переглянути всі усталені уявлення про навколишній світ.

«Ноmo Deus. Коротка історія майбутнього», Юваль Ной Харарі

У своїй попередній книзі Sapiens Харарі  розповів, як наш вид став домінуючим на Землі. Але що далі? Ми організовувалися, щоб їсти та жити в безпеці. Тепер ми прагнемо знайти блаженство і безсмертя. Але чи треба нам це?

Харарі доводить: абсолютне щастя, безсмертя і богоподібність не обов’язково стануть благом для нас. Автор малює картину можливого майбутнього: еліта коштом біотехнологій та генної інженерії буде покращувати себе і створить богоподібний вид Homo Deus. І врешті-решт вирішить, що існування решти людства не має сенсу.

Автор показує, як ми можемо дійти до такого життя і чим нам це загрожує. Коротка історія майбутнього пишеться прямо зараз, і ми – активні учасники цього процесу.

Джерело: Блог Андрія Буренка на MC.today. Опубліковано з дозволу автора.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu