Кар'єра, Новини, Спільнота

Гід з державних послуг: Мінцифри презентувало гід про 1000 держпослуг

28 Серпня, 2020

Міністерство цифрової трансформації презентувало онлайн-портал «Гід з державних послуг». Там знаходиться інформація про всі послуги, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

«Для громадян було в корисно побачити саме ту послугу, яку вони шукають, саме по тій життєвій події чи ситуації. Їм корисно знайти для себе повноцінну, кваліфіковану, достовірну відповідь на всі питання, які громадянина чи бізнес цікавить при взаємодії з державою», — повідомила Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації, на презентації Гіду в Укрінформі.

Радчинська розповіла, що одночасно з гідом з державних послуг для громадян та бізнесу, Мінцифри запускає реєстр адміністративних послуг для експертів та спеціалістів. Онлайн-сервіси, які є синхронізованими, містять інформацію вже про 1000 державних послуг.

Як працює гід?

Гід знаходиться на порталі Дія. Пошук потрібної послуги можна виконати через пошукову систему, знайти її в розділах «Меню послуг» чи «Життєві події та ситуації».

Можна виконати пошук по ключовому слову. Так, наприклад, якщо громадянин втратив паспорт та хоче зробити новий, він шукає послугу за словом «паспорт». У результатах пошуку можна знайти послугу «Паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (у зв’язку з його втратою / викраденням)».

Або, наприклад, якщо громадянин хоче відкрити власну справу, він може знайти необхідну інформацію в підрозділі «Діяльність бізнесу та громадських формувань». Там можна побачити інформацію про послугу реєстрації ФОПу — «Реєстрація фізичної особи-підприємця».

Яку інформацію надає гід?

Загальну інформацію про послугу. Ідентифікатор послуги, строк надання послуги, повну назву та інформацію про послугу.

Як отримати та що для цього потрібно. Де отримати, як замовити послугу, хто може звернутися, список необхідних документів для отримання послуги, умови та випадки надання, результат та спосіб отримання результату.

Строк та вартість надання послуги. Власне інформацію про час, потрібний на отримання послуги. Так, наприклад, послугу отримання паспорта можна отримати у звичайному режимі — за 379 грн терміном у 20 робочих днів, або у терміновому — за 505 грн терміном у 10 робочих днів.

Куди звернутися, якщо у наданні послуги відмовлено. У цьому підрозділі йдеться про підстави для відмови у наданні послуги, хто може подати скаргу на ненадання послуги та куди.

Часті питання та відповіді про послугу. Тут можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання. Наприклад, про порядок оформлення паспорту, що робити, коли паспорт у формі картки втрачено, де можна отримати паспорт тощо.

Нормативна база. Тут міститься інформація про нормативно-правову базу щодо надання саме цієї послуги.

Фото: ucap.io

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu