Кар'єра, Новини, Поради, Розробникам

9 порад, як поліпшити портфоліо розробника

01 Вересня, 2020

Коли приблизно десять років тому я почав створювати сайти, одним з найскладніших завдань було дізнатися чиюсь думку про мої творіння.

Тому я вирішив зробити свій внесок в розвиток спільноти: зробити рев’ю портфоліо інших розробників. Я звертав увагу на такі речі як дизайн, UX, контент і продуктивність.

Переглянувши понад 40 портфоліо, я прийшов до деяких висновків. На основі цих висновків я сформулював дев’ять порад про те, як розробники можуть поліпшити свої портфоліо.

У цьому відео ви можете послухати поради, замість того щоб читати, а також подивитися приклади.

1. Визначте призначення вашого портфоліо

У вашого портфоліо повинна бути мета і, відповідно, цільова аудиторія. Подумайте про те, для кого ви створюєте це портфоліо: для рекрутерів, для інших розробників або для себе?

Якщо ваша аудиторія – інші розробники, має сенс додати якісь круті анімації. А якщо ви хочете справити хороше враження на рекрутерів, велике значення має UX і те, як ви структуруєте контент.

//Tam Sylte додав відмінний коментар:

Я хотів би дещо додати. У портфоліо повинен звучати ваш голос. Часом я бачу портфоліо, де все викладається в третій особі, наприклад: «Джон – Javascript-розробник …». Куди краще буде написати «Я – Javascript-ентузіаст з 2010 року …» або щось на зразок того. Уявляйте свою аудиторію і говоріть з цими людьми (рекрутерами або вашими колегами) так, ніби вони стоять перед вами.

2. Якнайшвидше показуйте ваші навички та проєкти

Зазвичай, коли люди заходять подивитися ваше портфоліо, вони хочуть познайомитися з вашими навичками та проєктами.

Мені траплялося багато відмінних односторінкових портфоліо, де розділ «Про мене» куди більш привертав увагу, ніж «Проєкти».

9 порад, як поліпшити портфоліо розробника - developers, porady, news, career

Я раджу вам або особливо підкреслювати якісь свої навички в розділі «Про мене», або (і це краще) зробити так, щоб блок «Проєкти» з’являвся раніше, ніж «Про мене».

3. Мінімалізм, оригінальність або і те, і інше?

Що стосується дизайну та UX, важливо прийняти свідоме рішення щодо того, як має виглядати ваше портфоліо.

Якщо ви не маєте великого досвіду у вебдизайні, я раджу зупинитися на чомусь простому і функціональному. Не використовуйте більш як три основні кольори та два різні шрифти. Також стежте за тим, щоб контент був добре підібраний.

9 порад, як поліпшити портфоліо розробника - developers, porady, news, career

Накопичивши більше досвіду у вебдизайні, ви почнете помічати хороші патерни UX і дизайну. Ось тоді можна буде проявити всю свою оригінальність і творчий підхід.

4. Менше означає більше

Як і в кодингу, часом найпростіші рішення в дизайні та UX також є найкращими.

Про це особливо важливо пам’ятати, коли додаєте анімації. Може здаватися, що велика кількість інтерактивних та миготливих елементів на сторінці це круто, але з точки зору UX це зазвичай не надто добре.

Я раджу дотримуватися простоти. Додаючи будь-які додаткові елементи або анімації, подумайте, чи принесуть вони якусь користь.

5. Подумайте над тим, що в першу чергу повинна помітити людина, що відкрила ваше портфоліо

На створення першого враження про сторінку у людини йде менше секунди.

Тому життєво важливо проаналізувати, що саме, на вашу думку, має відразу впадати в очі. Ваше ім’я? Ваші навички? Або якісь анімації?

9 порад, як поліпшити портфоліо розробника - developers, porady, news, career

Що стосується портфоліо розробників, я раджу зосередитися на вашому імені та наборі навичок. Можна додати якийсь гарний слоган, щоб відразу ставало зрозуміло, що ви – розробник.

6. Визначення рівня навичок у відсотках або за допомогою стовпчастих діаграм нічого не дає читачеві

Коли я починав займатися веброзробкою, я сам таким грішив: використовував відсотки, щоб відобразити свій рівень навичок в різних технологіях.

Насправді опис навичок у відсотках або зображення їх на діаграмах нічого вам не додає в очах читача. Ніхто не знає, що все це насправді означає. Фраза «100% навичок в JavaScript» створить враження, що ви – найкращий JS-розробник у світі. Але це, швидше за все, не так.

Якщо хочете додати якісь цифри, використовуйте роки досвіду або кількість проєктів. Ці показники універсальні та зрозумілі.

7. Не змушуйте мене клікати

Є просте, але ефективне правило UX, яке варто мати на увазі: зменшуйте число кліків.

Кожен клік на вашому сайті повинен мати якесь значення. Наприклад, якщо у вас в головному меню є посилання «Про мене», воно повинно вести до розділу, де я можу почитати про вас.

Але бували випадки, коли я клікав на таке посилання і потрапляв в розділ, де було інше посилання, на яке і потрібно було натиснути, щоб отримати відповідний контент. Це дратує.

Не забувайте аналізувати, куди ведуть ваші посилання.

8. Робіть так, щоб зв’язатися з вами було просто!

Ваше портфоліо призначене для того, щоб демонструвати ваші навички та проєкти. Але не забудьте зробити так, щоб зацікавлені люди могли легко з вами зв’язатися.

Я раджу розміщувати email або посилання на соціальні мережі та в хедері, і в футері.

9 порад, як поліпшити портфоліо розробника - developers, porady, news, career

Мені також сподобалося, як в деяких портфоліо автори прикріпили іконки соцмереж в певному місці. Завдяки цьому читач, на якій би сторінці не знаходився, завжди може відразу зв’язатися з автором.

9. Користуйтеся Google Lighthouse для виявлення найпростіших помилок

Більшість портфоліо, які я переглянув, були в дуже хорошому стані. Звідки я знаю? Я запускав Google Lighthouse.

Google Lighthouse – це інструмент в браузерах Chrome, дає дієву інформацію про продуктивність вашого сайту, використанні best practices, про доступність сайту і SEO.

9 порад, як поліпшити портфоліо розробника - developers, porady, news, career

Ось кілька ситуацій, коли Lighthouse може бути дуже корисний:

  • вам потрібно поліпшити SEO;
  • продуктивність сторінки можна підвищити, оптимізувавши зображення;
  • доступність не на належному рівні.

Так що наступного разу, перш ніж натиснути кнопку «deploy», запустіть Google Lighthouse і вивчіть звіт.

От і все! Сподіваюся, ці поради допоможуть вам поліпшити ваше портфоліо!

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu