HR, Бізнес, Новини, Технології

HR у 2020 році: технології, які зроблять роботу з кадрами ефективнішою

03 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

За останні п’ять років цифрова трансформація відчутно змінила методи роботи, якими користується бізнес. Перебудова торкнулася практично всіх внутрішніх систем – в тому числі управління кадрами. Розглянемо, які тренди в HR-індустрії потрібно врахувати, щоб не відстати від конкурентів.

«У недавньому опитуванні дві третини керівників бізнесу заявили, що якщо їх компанія не стане більш цифровізованою до 2020 року, то вона перестане бути конкурентоспроможною. Але в HR цифровізація змінює все: від основних функцій, таких як наймання і розвиток співробітників, до введення нових завдань, наприклад, підвищення продуктивності. 88% керівників HR-напряму говорять, що протягом наступних двох років їм потрібно інвестувати як мінімум в три технології. Це величезне завдання, і не дивно, що багато з них зовсім розгублені», – говорить Брайан Кроп, віцепрезидент групи компаній Gartner.

HR у 2020 році: технології, які зроблять роботу з кадрами ефективнішою - tech, news, business, hrHR у 2020 році: технології, які зроблять роботу з кадрами ефективнішою - tech, news, business, hr

В умовах, коли бізнес ризикує відстати від конкурентів, якщо не почне цифрову трансформацію, йому можуть допомогти наступні технологічні HR-інструменти.

Штучний інтелект і роботизована автоматизація процесів

Чим більше технологій використовується в HR, тим людянішим стає управління кадрами. Так, на перший погляд здається, що це припущення суперечить саме собі. Але Емілі Хе, старший віцепрезидент з глобального маркетингу Oracle, каже: «Дивовижна частина ШІ-революції полягає в тому, що насправді автоматизація змушує кадрові процеси ставати менш механічними та людянішими».

Бен Юбенкс, HR-аналітик та інфлюенсер, погоджується з Хе: «Щоразу, коли управління кадрами автоматизувалися раніше, робочі місця і завдання ставали людянішими, адже автоматизуються самі механічні процеси. Зараз важливі ключові людські навички, і вони будуть мати ще більше значення в майбутньому».

Ключові HR-області, в яких застосовується ШІ:

  • аналіз опитувань, відомі як аналітика голосу співробітника;
  • усунення помилок, викликаних людським фактором.

«Наше нове дослідження показує, що ШІ-інструменти аналізують опитування співробітників краще, ніж люди», – пояснює Юбенкс. Тим часом IBM заявляє: «Оскільки ми хочемо створити ШІ-системи, яким зможемо довіряти, дуже важливо розробляти та навчати їх за допомогою недвозначних даних і придумувати алгоритми, які можна легко пояснити».

Коли мова заходить про роботизовану автоматизацію процесів в HR, то зазвичай мають на увазі наступні технології:

  • чат-боти;
  • обробка природної мови;
  • машинне навчання;
  • штучний інтелект.

Вони можуть поліпшити комунікацію і підвищити продуктивність, надаючи доступ до потрібних даних в потрібний час. Найтрендовіша з цих технологій – чат-боти. За прогнозами, до 2022 року вони будуть впроваджені більш ніж в 50% компаній. Як правило, чат-боти ставлять питання про зарплату, відпустки, соціальні пільги та права співробітників. За допомогою цього інструменту бізнес може скоротити навантаження на HR-відділи.

«Боти можуть працювати як платформи самообслуговування, які дозволяють співробітникам відділу кадрів зосереджуватися на складніших і терміновіших питаннях, які заслуговують їх уваги», – коментує Джеремі Нанн, член Ради Forbes.

Віртуальна і доповнена реальність і носимі пристрої

У сфері управління персоналом також активно розвиваються технології VR і AR. Ці інструменти можуть підбирати та адаптувати співробітників, створюючи віртуальне середовище для перевірки професійних навичок або екскурсій по офісу.

В ході дослідження, проведеного доктором Кендіс Ланіус з Алабами університету в Хантсвіллі, було записано понад 140 доповідей студентів, а їх пульс вимірювався за допомогою переносного пристрою. Використовуючи ці дані, Ланіус скоригувала навчальні програми, щоб допомогти учням впоратися зі страхом публічних виступів. За прогнозами, цей підхід буде використовуватися і в HR. Пульс, температура тіла, розширення зіниць та інші показники стануть враховувати, щоб обчислити фактори, що викликають стрес у співробітників.

HR у 2020 році: технології, які зроблять роботу з кадрами ефективнішою - tech, news, business, hr

Досвід співробітників, HR-наставництво і зворотний зв’язок в режимі реального часу

Gartner повідомляє, що у 2019 році для HR-фахівців досвід співробітників був одним з найбільш важливих аспектів, який залишиться пріоритетом і у 2020 році. Річ у тому, що компанії прагнуть збільшувати залученість і розвивати культуру, орієнтовану на команду.

«Зробіть так, щоб системи, інструменти та процеси покращували, а не обмежували щоденну діяльність співробітників. Цінність відносин і повага до них важливіші, ніж технології. Співробітник – ваш перший клієнт», – зазначає Франсуа Борнібус, президент Lenovo.

Такі інструменти дозволять співробітникам і роботодавцям отримувати регулярний і послідовний зворотний зв’язок в режимі реального часу, вивчати можливості розвитку, а також підвищити залученість і продуктивність.

Крім того, очікується, що виросте популярність HR-наставництва через систему управління компанією (Organisation Guidance System, OGS). Дейв Ульріх, генератор ідей з роботи з персоналом, лідерами та компаніями, вважає, що «HR буде пропонувати наставництво, а не просто оцінювальні таблиці, інформаційні панелі або прогнозну аналітику». Такі системи будуть визначати не тільки бажані результати інвестицій, але і дорожню карту для досягнення цих результатів і вимоги для сталого розвитку. OGS дозволить намітити цілі, пов’язані з талантами, організацією, лідерством і людськими ресурсами, дозволяючи HR-фахівцям забезпечити базу для прийняття відповідних рішень.

Нові робочі моделі та покоління Z

Підхід бізнесу до впровадження технологій змінюється. Гнучкий графік та віддалена робота існували й раніше, проте зі спалахом COVID-19 їх розвиток став експоненціальним. Тепер компанії хочуть якомога швидше впроваджувати такі хмарні та комунікаційні технології, як Zoom і Microsoft Teams, щоб забезпечити підтримку віддалених співробітників. Цей процес підкріплюється припливом покоління Z, яке вступило в працездатний вік.

Інтегровані системи та хмарні технології

В середньому HR-відділ використовує 11 різних систем тільки для підбору персоналу. А з урахуванням цифрової трансформації все важливішими стають інтегровані системи для забезпечення точності та ефективності. Крім того, фахівцям кадрової служби потрібно обробляти великі обсяги даних, що неможливо без надійного програмного рішення, яке зуміє адаптуватися до зростання компанії та в результаті розширить можливості звітності та аналітики.

«З точки зору HR, будь-які зміни в існуючих системах повинні бути ретельно продумані та вміло виконані», – підкреслює Вєнкі Сешадрі, старший директор з продажу та менеджер з продуктів Accenture. Деякі можливості виявляться важливішими, ніж інші, і будуть змінюватися в залежності від діяльності компанії. Одне можна сказати напевно: ефективне впровадження технологій допоможе бізнесу краще працювати та бути стійким до труднощів.

«Цифрові технології усувають деякі таємниці, що стоять за кадровими процесами», – додає Сешадрі. Вони втягують працівників в процес найму, впровадження, аналізу ефективності, навчання і розвитку кар’єри, і роблять послуги доступнішими «в будь-який час і в будь-якому місці» завдяки мобільним технологіям, соціальним мережам і смартфонам.

HR-платформу можна створити власними силами, але використання хмарних сервісів економить час і гроші. Вони забезпечують гнучкість і надають контроль, тому що дозволяють адаптуватися до нових вимог. Крім того, хмарні сервіси дають можливість приймати ефективніші рішення, підвищувати працездатність, покращувати досвід співробітників та їх відповідність кадровим вимогам.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu