Кар'єра, Новини, Продуктивність

Як дистанційникам не працювати цілодобово: лайфхак від експерта з тайм-менеджменту

04 Вересня, 2020

На жаль, робота з дому часто стирає межі між відпочинком і зайнятістю. Мало того, дослідження показують: більшість дистанційників працюють забагато, проводячи за рішенням робочих завдань більше часу, ніж їх офісні колеги.

Особливо актуальною ця проблема стала через пандемію: до цього часу величезна кількість компаній не повернулися до звичного ритму і продовжують працювати віддалено.

Експерт з тайм-менеджменту та автор книги «Що найуспішніші люди роблять до сніданку» Лора Вандеркам впевнена, що навіть працюючи з дому можна приборкати хаос, який виникає в розкладі. Для цього необхідно планувати свої справи після роботи.

Сама Вандеркам описує свій досвід віддаленої роботи так: «Я проводила вечори наполовину працюючи, а наполовину прогулюючись в соцмережах. У підсумку нічого не встигала і не могла розслабитися». Але все змінилося, коли вона почала планувати свій день.

Зокрема, вона почала займатися в місцевому хорі. Репетиції були три рази в тиждень – відповідно, як мінімум в ці дні Лора мала закінчити роботу до 18:00. Згодом планування увійшло у звичку і кардинально змінило її життя.

Якщо ви не хочете виходити, можете запланувати онлайн-зустрічі та заходи: курси, годину з друзями, і в тому числі перегляд фільму – все підійде. Головне – призначити конкретний час і встигнути зробити всі справи в строк.

Вандеркам також підкреслює, що людям, у яких є діти, краще вдається розмежовувати роботу і життя. «У цього є очевидні причини – дітей потрібно забирати з дитячого садка, зустрічати їх або домовлятися з нянею. Люди, які живуть на самоті, частіше засиджуються за роботою допізна».

Слова експерта підтверджують і деякі дослідження. У 2014 році Федеральний резервний банк Сент-Луїса та Інститут економіки праці з’ясували, що матері, які мають двох і більше дітей, були продуктивніші, ніж жінки з однією дитиною або без дітей. Однак це ж дослідження показало – ті ж матері виявлялися менш продуктивними, коли їхні діти були зовсім маленькими.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu