Кар'єра, Новини, Поради, Продуктивність

Вісім звичок високопродуктивних людей, які працюють з дому

06 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Робота з дому збільшує як свободу, так і відповідальність, адже контроль за процесом повністю лягає на плечі співробітника. Справитися з прокрастинацією і поліпшити результати допоможуть наступні вісім звичок досвідчених робітників, які працюють дому.

Починайте роботу якомога раніше

Прокидатися до сходу сонця – це звичка багатьох успішних людей. Недавнє опитування 20 CEO показав, що в будні 90% з них встають до шостої ранку. Це має сенс з точки зору продуктивності: вранці менше відволікаючих чинників, а тому і зосередитися на роботі простіше.

Один зі способів продуктивно працювати з дому – це занурюватися в справи відразу ж після пробудження. Спробуйте приступати до завдань до того, як прокинеться сім’я: це може стати ключем до відчутного прогресу.

Крім того, в одному дослідженні говориться, що раннє пробудження може зробити вас щасливішими. Деякі дані свідчать про те, ранкове світло, яке впливає на біоритми, полегшує психологічний стан під час сезонної депресії.

Присвячуйте ранок важливим завданням

Використовуйте період максимальної активності для виконання важливих завдань, а не для планування дня, яким можна зайнятися в інший час. Так вам вдасться впоратися зі складними й, можливо, неприємними справами набагато швидше.

Крім того, щоб початок дня був продуктивним, спробуйте складати список справ напередодні ввечері. Кеннет Шено, колишній CEO та голова ради директорів American Express, одного разу сказав, що перед виходом з офісу він завжди записує три головні речі, які потрібно зробити завтра і починає з них робочий день.

Якщо ви не жайворонок, визначте найбільш продуктивний для себе час

Енергія – ключовий елемент продуктивності, тому важливо зрозуміти, в який час ви мислите ясніше всього і ставити вирішення важливих завдань саме на нього. Для жайворонків таким періодом може стати відрізок від дев’яти до 12 ранку, для сов – більш пізній час, тому при наявності такої можливості їм варто зрушити початок робочого дня. Справи підуть швидше, якщо прислухатися до тіла, а не боротися з ним, змушуючи вписуватися в чужий графік.

Готуйтеся до ранку заздалегідь

Планування дня напередодні ввечері, як вже згадувалося, дозволить ефективніше розпоряджатися ранковими годинами й знизить рівень стресу. Першу годину можна повністю присвятити безперервній роботі над одним важливим завданням.

Спробуйте один раз написати план наступного дня напередодні ввечері. Якщо результат вам сподобається, пообіцяйте собі робити так весь тиждень. Після цього вирішите, чи хочете ви залишити цю звичку у своєму житті.

Вісім звичок високопродуктивних людей, які працюють з дому - produktyvnist, porady, news, career

Зберігайте звичний розклад

Працюючи з дому, ви керуєте практично всім – зустрічами, проєктами, завданнями та перервами. Без чіткого графіка можна швидко втратити фокусування або вигоріти.

Щоб дотримуватися розкладу, розпишіть, що і коли ви будете робити. Використовуйте онлайн-календар, щоб не забувати про наради та вчасно перемикатися між проєктами. Якщо ранок в офісі ви присвячували певним завданням, зберігайте цю звичку і вдома.

«Постарайтеся дотримуватися деякої подібності звичного графіка, який був актуальний до того, як ви почали працювати з дому. Дайте собі трохи часу перед початком роботи, випийте кави, приготуйте сніданок. Це особливо важливо для людей, які не є жайворонками», – зазначає репортер Bloomberg Ерік Лем.

Допоможе і зміна домашнього одягу на щось зручне, але більш ділове. «Це змушує мене відчувати себе бадьорим, свіжим, продуктивним і менш неохайним. Це частина ментального трюку, який допомагає розмежовувати роботу й інші аспекти життя », – говорить заступник голови цифрового відділу Bloomberg Asia Крістін Сервандо.

І не забувайте робити перерви, освіжатися і відновлюватися. Коли ви живете в офісі, легко перевтомлюватися. Закривайте робочі чати у встановлений час і не піддавайтеся бажанням повернутися до комп’ютера після вечері.

Відокремте робочу зону від зони відпочинку

Працюючи з дому, легко залишитися в ліжку з ноутбуком, але краще виділити місце, де ви будете тільки працювати. Це налаштує мозок на підвищення продуктивності, тому що він буде сприймати цей простір як діловий.

«При щоденній роботі в одному і тому ж місці ваш мозок починає асоціювати це місце з професійними завданнями. Якщо ви кожен день його міняєте, мозку кожен раз доводиться заново налаштовуватися на ділову активність», – вказує експерт по продуктивності з Google Лора Мей Мартін.

Позбавтеся від шуму

Вдома нас оточує багато сторонніх звуків: шум з вулиці, сусідський ремонт, цокання годинника, розмови членів сім’ї, зойки дітей. Врятуватися від усього цього допоможуть навушники з шумопоглинанням, які самі по собі майже повністю перекривають сторонні звуки, а в поєднанні з музикою дозволяють повністю відключитися від того, що відбувається і зосередитися на роботі.

Продовжуйте спілкуватися

Для збереження емоційного комфорту при віддаленій роботі потрібно більше, ніж будь-коли, спілкуватися з іншими людьми. Влаштовуйте відеоконференції, зідзвонюєтеся через телефон або просто листуйтеся.

«Якщо ви та людина, яка буде нудьгувати за колегами, працюючи з дому, додайте можливості для соціалізації у свій день», – радить Карен Ейр-Уайт, тренер по підвищенню продуктивності. Вона рекомендує дзвонити колегам, а не використовувати електронну пошту або Slack.

Сучасні технології дозволяють легко залишатися на зв’язку. Використовуйте такі інструменти, як Skype, Zoom, Microsoft Teams, Google Hangouts, WhatsApp, Facebook Workplace і Trello, щоб підтримувати контакт з колегами. Позитивна соціальна підтримка може підвищити вашу стійкість до стресу, тому також регулярно дізнавайтеся, як йдуть справи у друзів, членів сім’ї та сусідів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu