Новини, Технології

Топ-5 операційних систем у світі

08 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Компанія Net Applications, що спеціалізується на вебаналітиці, опублікувала статистику за поширеністю різних операційних систем у світі.

Топ-5 операційних систем

Windows 10 залишається найпопулярнішою системою і на сьогодні встановлена ​​на 60% комп’ютерів по всьому світу. На другому місці Windows 7, частка якої становила 22,31%.

Топ-5 операційних систем у світі - tech, news

Третє місце займає операційна система компанії Apple: на частку OS X 10.15 припадає 5,03% користувачів.

Четверте місце займає ще одна ОС від Microsoft – Windows 8.1 з 2.69%. А закривають топ лідерів Linux-системи з загальним охопленням 2.33% користувачів.

Як змінювалася популярність ОС за останні 2 роки

За останні два роки Windows 10 показала стрімке зростання: у вересні 2018 року лідером була Windows 7 з показником 40,88% ринку, «десятка» займала тільки 37,4% ринку.

Зараз Windows 10 стала беззаперечним лідером, а частка Windows 7 знизилася майже вдвічі – до 22,3%. Це частково пов’язано з тим, що з 14 січня 2020 року Microsoft припинила підтримку Windows 7 і система стала вразливою для атак зловмисників.

Топ-5 операційних систем у світі - tech, news

Windows XP все ще тут

Цікаво, що досить великою популярністю на сьогодні користується Windows XP, яка вийшла 19 років тому. Ця ОС досі встановлена ​​на 1,2% всіх комп’ютерів світу – більше, ніж сукупні показники сучасніших Windows 8 (0,5%), ChromeOS (0,4%) і Windows Vista (0,1%) разом узятих.

Підтримка Windows XP була припинена 14 квітня 2014 року. Це означає, що Microsoft не випускала важливих технічних апдейтів і оновлень безпеки для ОС вже понад шість років.

Якщо врахувати, що у світі зараз понад два мільярди комп’ютерів, можна сміливо припустити, що приблизно 25,2 млн ПК продовжують працювати на небезпечній Windows XP.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu