Бізнес, Новини, Стартапи

Чому провалюються стартапи?

07 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Історії створення успішних стартапів звичайно мотивують. Навколо багато прикладів, розповідей. Здається, що доріжка вже протоптана і відома. Однак, за статистикою 90% стартапів провалюються. Усвідомлювати це сумно, і хочеться сподіватися, що твій стартап виявиться в тому відсотку успішних. Але життя непередбачуване, особливо підприємницьке! Отже, кілька причин, з яких результат проєкту може бути плачевним.

Непотрібність на ринку

Цей пункт про рішення неіснуючих/неактуальних проблем. Ви створюєте продукт. Можливо, він цікавий, хороший, якісний, але чи потребує його споживач? Ключове слово «потребує». Найчастіше підприємці йдуть у власні амбіції, особистий інтерес, забуваючи про головне: продукт повинен вирішувати біль клієнта. Щоб цього уникнути, необхідно приділити достатньо часу на тестування ідеї. Багато хто сприймають цей етап не серйозно чи зовсім ним нехтують. Насправді саме за допомогою аналітики та тестування ви перевірите, знайдете (чи ні) підтвердження своїх гіпотез.

Чому провалюються стартапи? - startups, news, businessЧому провалюються стартапи? - startups, news, business

Слабка команда

Люди, з якими ви будете створювати свій стартап, не менш важливі, ніж сама ідея проєкту. Перша помилка: недолік фахівців. Часто засновник є і розробником, маркетологом, техдиректором тощо. Не варто брати на себе багато, кожен повинен займатися своєю справою. Найміть професійну команду розробників, подумайте про відділ маркетингу. Другий момент: крім налагодження всіх бізнес-процесів не менш важливо працювати з людьми, які мислять з вами в одному напрямку і бачать розвиток стартапу так само як і ви. Тоді шанси на успіх набагато вищі!

Не враховується зворотний зв’язок від клієнтів

На подив, ця причина також є в цьому списку. Чому на подив? Оскільки, здавалося, що після створення продукту, підприємці вкрай уважно будуть ставитися до відгуків клієнтів. Але це не завжди так. Ігнорування зауважень/побажань клієнтів може зіграти злий жарт. Тому, збирайте зворотний зв’язок, слухайте своїх покупців!

Конкуренти

Тут підприємці впадають у крайнощі: або занадто багато думають про своїх конкурентів, або взагалі не беруть їх до уваги. Але обидва ці варіанти помилкові. Про конкурентів варто думати! Хоча б для того, щоб відстежувати, чи не з’явився на ринку продукт, аналогічний вашому.

Закінчилися гроші

Ця причина найбанальніша і “найпопулярніша”. Через брак коштів провалюються багато стартапів. Щоб убезпечити себе, складіть фінансовий план, а також подбайте про декілька джерела доходу. Краще подумати про все це на березі, ніж потім нашвидку шукати вихід.

Звичайно, це далеко не всі фактори, через які стартап може провалитися. Однак, як показує практика, вони найчастіше зустрічаються. Якщо ви хочете реалізувати свою ідею, то звертайтеся до професіоналів, щоб застерегти себе від всіх цих помилок.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu