Новини, Технології

Чотири стартапи з Ізраїлю, які змінюють музичну індустрію за допомогою технологій

10 Вересня, 2020

Всього за 10 років стрімінговий сервіс Spotify змінив музичну індустрію – минулого року кількість його користувачів перевищила 100 млн. І це лише один приклад того, як технології можуть впливати на цю сферу. Попит на цифрову музику став вищим, ніж будь-коли, і стартапи по всьому світу почали створювати інструменти для поновлення індустрії.

Ці ізраїльські компанії пропонують найрізноманітніші рішення для музикантів і слухачів – від бездротового тачпада, що заміняє безліч педалей для гітари, до носимих пристроїв, що підсилюють фізичні відчуття від музики.

JoyTunes

Можливо, пандемія – найкращий час, щоб завести нове хобі. Наприклад, навчитися грати на музичному інструменті. Почати можна з фортепіано, а розібратися в азах допоможуть додатки від стартапу JoyTunes.

Він використовує освітні методики, розпізнавання звуку і власну запатентовану технологію MusicSense Engine, щоб «заново винайти спосіб, що дозволяє вивчати, грати та сприймати музику».

Технологія MusicSense Engine використовується, щоб прослуховувати ноти, які грають користувачі, розпізнавати їх і давати зворотний зв’язок в режимі реального часу. За словами засновника компанії Юваля Камінкі, саме це відрізняє JoyTunes від конкурентів.

«За кілька хвилин користувач зможе зіграти свою першу пісню з трьох нот, за 20 хвилин – з п’яти, а через півтори години – повністю виконати Jingle Bells, – каже Камінкі. – Ми постійно поліпшуємо техніку викладання. Ми шукаємо моменти осяяння для користувачів, які допоможуть зрозуміти, як багато вони вивчили».

Компанія була заснована у 2011 році, і у неї вже 10 млн користувачів по всьому світу. Наприклад, 10% вчителів музики в США застосовують продукти JoyTunes на уроках.

Користувачі можуть освоїти музичний інструмент з допомогою мобільних додатків, що містять інтерактивне прослуховування, ігрові елементи та інші методики навчання музики. Simply Piano, найвідоміший додаток JoyTunes, показує користувачам, які клавіші фортепіано потрібно натиснути, щоб зіграти пісню. Додатки JoyTunes відомі тим, що вони інтерактивні та вчать грати інтуїтивно.

У компанії відзначили, що Simply Piano став одним з найпопулярніших додатків в магазинах Apple і Google. Торік JoyTunes залучила $25 млн, лід-інвестором раунду стала венчурна компанії Qumra Capital з Тель-Авіва.В ньому також взяли участь нью-йоркська Insight Venture Partners, венчурний фонд Aleph і Джеремі Стоппельман, CEO і засновник Yelp.

На сьогодні компанія залучила загалом $43 млн. Камінкі розповідає, що JoyTunes прагне «потрапити в кожен будинок» і навіть стати «Netflix для навчання музики».

Emeo

Раніше в цьому місяці стартап Emeo з Тель-Авіва оголосив про запуск нового продукту – першого цифрового тренажера для саксофоністів. Emeo пропонує унікальне рішення їх проблеми – інструмент видає дуже гучний звук, і його важко приглушити під час репетицій.

Emeo працює як електронна музична клавіатура, яку можна підключити до комп’ютера. Пристрій дозволяє грати в будь-який час і в будь-якому місці через USB, MIDI або Bluetooth-з’єднання з комп’ютером або смартфоном.

Фактично це цифровий контролер руху повітря. Різниця між Emeo та іншими MIDI-контролерами в тому, що цей пристрій відчувається як справжній саксофон.

«Грати на Emeo можна з динаміками або навушниками, підключаючи його через USB-MIDI або Bluetooth до програм DAW на комп’ютерах, планшетах і смартфонах», – розповідає фахівець з маркетингу Emeo Майкл Сімкін.

Компанія також співпрацює з Imox Respiro, програмним синтезатором нового покоління, який використовує фізичне моделювання з сучасним звуковим движком, здатним відтворювати звучання і поведінку духових інструментів. Компанія створила цілий ряд високоякісних MIDI-звуків спеціально для Emeo, каже Сімкін.

Коли співзасновник компанії та професійний саксофоніст Олег Раскін був молодший, члени його сім’ї та сусіди скаржилися на гучний звук саксофона. Він намагався приглушити його за допомогою звукоізоляції та пробував вкладати в інструмент спеціальні м’які мішечки, але жоден з цих способів не був досконалий.

П’ять років тому Раскін вирішив об’єднався з друзями – Євгеном Клюкіним і Едді Гоффманом, власником лабораторії дерев’яних духових інструментів в Тель-Авіві та досвідченим майстром з їх ремонту – щоб ще раз спробувати розв’язати проблему. Разом вони розробили прототип, зроблений зі справжнього саксофона. Так з’явився Emeo – електронний саксофон, максимально наближений до звичайного. Пізніше до команди приєдналися інженер-електронник та інші музиканти.

Запуск Emeo вже викликав ажіотаж на міжнародній саксофонній сцені, а такі відомі музиканти, як Росаріо Джуліані, кажуть: «це неймовірний винахід, яке дозволяє грати скрізь».

Команда Emeo відкрила попереднє замовлення 3 липня 2020 року, перші постачання очікуються в кінці серпня 2020 року. У майбутньому компанія планує створити цілу серію цифрових пристроїв на базі дерев’яних духових інструментів.

RevPad

Гітаристи рок-груп відомі своїми пронизливими соло, які зазвичай посилюються звуковими ефектами від педалі. Більшість музикантів використовують кілька педалей і змушені переключатися між ними протягом усього виступу, щоб домогтися бажаного звуку.

RevPad від ізраїльського стартапу GTC Sound Innovation звільняє гітаристів від безлічі педалей і довгих дротів. Бездротовий контролер з сенсорною панеллю допомагає легко підключатися до будь-якого інструменту і використовувати кілька звукових ефектів.

«Кожен гітарист застосовує свої ефекти, – каже Одед Елбонім, директор з продажу та маркетингу GTC. – Будь то дисторшн, луна, тремоло, гармонайзер або ще якийсь ефект, він управляється ножною педаллю. Упевнений, ви бували на концертах і бачили, як гітарист іноді нахиляється, прискорюється, і не завжди встигає повернутися на місце вчасно. Ми розробили сенсорну панель, яка кріпиться до гітари на липучці. Її легко встановити на гітару, зняти та перенести на інший інструмент».

Концепція звукового контролера без педалей не нова, але не так часто можна знайти бездротової продукт, який не потрібно підключати до спеціальної програми на комп’ютері. Сенсорна панель RevPad може взаємодіяти зі своєю базою до тих пір, поки на неї буде завантажено принаймні 30 категорій звукових ефектів.

Як зазначає Елбонім, в минулому RevPad добре прийняли такі музиканти, як Стів Вай, Вернон Рід і Рон «Бамблфут» Таль, який був лід-гітаристом Guns’N’Roses з 2006 по 2014 роки. Але інструмент використовують не тільки гітаристи. Директор з продажу та маркетингу GTC додав, що компанія також співпрацює зі швейцарською групою, яка грає на електроскрипках.

«RevPad підключається до підсилювача. Таким чином, будь-яке обладнання, яке потребує посилення, може використовувати RevPad», – каже Елбонім, вказуючи, що, можливо, буде потрібно змінити налаштування, тому що ефекти гітари не обов’язково підходять для скрипки. Елбоніи визнає, що насправді звуки створені алгоритмами, і що в компанії є фахівець з алгоритмів, який і написав всі ефекти для бездротової сенсорної панелі.

Компанія розташована в Кірьят-Хаїмі та фінансується з приватних джерел. У ній працює близько восьми осіб. Згідно з сайтом GTC, зараз Revpad продається по $644,99. Один тільки килимок коштує $149.

«Я думаю, що сьогодні світ більш відкритий для нових технологій. Знаєте, музиканти, як правило, досить старомодні. У минулому ми розмовляли з музикантами, і вони говорили: “Мені подобається перемикатися між педалями”. Але їм доводиться нахилятися, щоб змінити амплітуду або будь-які інші характеристики, натискати окремі педалі для включення і виключення ефектів. Тепер це не потрібно, тому що всім можна керувати за допомогою сенсорної панелі», – говорить він.

Woojer

Цей американо-ізраїльський стартап, заснований у 2011 році, розробив унікальну поліфонічну «тактильну технологію», яка підсилює музику і звук, щоб користувач в буквальному сенсі відчув звуки. Це носиміт пристрої, які можна одягати як ремінь або жилет.

«У нас є запатентовані компоненти, що передають тактильні відчуття. Вони дуже точно відтворюють той досвід, який буде отримувати навіть глуха людина, коли виявиться на концерті або в театрі», – каже Кфір Бар-Левав, співзасновник і CEO Woojer.

За його словами, технологія Woojer використовує низьку частоту будь-якого звуку і переводить її в вібрацію, яку відчуває тіло. В кінці 2019 року проєкт провів кампанію на Indiegogo, в ході якої понад 20 тисяч спонсорів внесли понад $4 млн. Збір коштів ще триває, але постачання пристроїв вже почалися. Минулого року також відбулася кампанія на Kickstarter.

Крім цього, Woojer використовується для створення захопливих вражень в іграх та віртуальній реальності. На сьогодні компанія залучила понад $3 млн.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu