Бізнес, Новини, Технології

Що таке цифрова трансформація, і навіщо вона потрібна компаніям

09 Вересня, 2020

Потреба в заробітку підштовхує компанії до пошуку нових рішень для управління процесами та фінансами. Шлях, обраний багатьма з них, – це концепція під назвою «Цифрова трансформація». Це переносить адміністративні та операційні можливості компаній в нову еру автоматизації та оптимізації. Поговоримо про цифрову трансформацію і про те, як ви можете її реалізувати.

Що таке цифрова трансформація?

Багато людей помилково приймають цифрову трансформацію як ринкове рішення, таке як програмне забезпечення або платформа. А деякі компанії навіть процвітають, продаючи щось подібне.

Що таке цифрова трансформація, і навіщо вона потрібна компаніям - tech, news, businessЩо таке цифрова трансформація, і навіщо вона потрібна компаніям - tech, news, business

Але ні, цифрову трансформацію купити не можна – це перше, що потрібно уточнити.

Це тісніше пов’язане з культурою, яка спонукає професіоналів вищої ланки реструктурувати свої компанії навколо технологій.

Найкраще сформулювати цю концепцію. Цифрова трансформація – це спроба інтегрувати, організувати та змінити структуру даних і процесів для їх повної реалізації в цифровому середовищі.

Хоча це не єдиний спосіб пояснити цей термін, це хороша відправна точка для обговорення.

Коли ви йдете на ринок у пошуках рішень, ви отримуєте не готове рішення, а скоріше інструменти, які дозволять вам реалізувати поставлену вами мету.

Ця різниця настільки важлива, що інші школи думки підходять до цифрової трансформації як до способу мислення. Культура інновацій, заснована на ефективності, оптимізації та автоматизації.

Але яке б визначення ми не прийняли за найбільш точне, цифрову трансформацію можна розглядати як сукупність хмарного програмного забезпечення та інфраструктури, бізнес-аналітики та сучасних способів управління продуктивністю і проєктами на основі даних.

Навіщо компаніям потрібна цифрова трансформація?

Більше, ніж просто пошук ідеального кроку для цифрової трансформації, важливі її практичні переваги.

Щоб продовжити обговорення, погляньмо на ті переваги, які швидко стають очевидними після впровадження.

Оптимізація

Вся ця популярність зробила цифрову трансформацію модним словом у зв’язку зі значним зрушенням на ринку за останні кілька років.

У минулому, коли компанії хотіли збільшити частку ринку і працювати з великою кількістю клієнтів, єдиним виходом було збільшення розміру. Більше людей, більше обладнання, великі офіси.

Але технології, особливо хмарні обчислення, назавжди змінили це. Тепер ці інструменти можуть допомогти вам оптимізувати продуктивність – скоротити кількість процесів і автоматизувати завдання, щоб робити більше з тими ж ресурсами.

Що це означає? Гонитва за консолідацією і впізнаваність бренду зараз полягає в тому, наскільки ефективно ви виконуєте свою роботу і як ви можете перетворити це в найкращий кінцевий продукт.

Це різниця між стагнацією та успіхом, особливо в таких інноваційних областях, як маркетинг.

Стратегія

Цифрова трансформація – це не тільки підвищення продуктивності, а й наявність правильного плану для досягнення ваших цілей.

Адміністрування, засноване на даних, може допомогти краще і глибше зрозуміти маркетингові тенденції, особистість вашого покупця і порівняльний аналіз ваших конкурентів.

Завдяки великим пулам даних та інструментів для їх аналізу легше включати бізнес-аналітику у свої рішення, діючи швидше та ефективніше, ніж більш нерішучі бренди.

Більше продуктивності

Не можна не поговорити про те, як інструменти цифрової трансформації впливають на фактичний процес створення контенту в маркетинговому бізнесі.

Автоматизовані процеси, хмарні інструменти, комунікаційні рішення в реальному часі та платформи управління проєктами допомагають вам і вашій команді бути організованішими та активнішими.

Результатом є група високо залучених фахівців, у яких більше можливостей для реалізації свого бачення та інновацій на ринку.

Швидше реагування на ринок

Інновації життєво важливі, якщо ви хочете бути конкурентоспроможними в майбутньому. Ринок рухається до постійно мінливих тенденцій і скорочення ніш – все це забезпечується цифровим досвідом і інтерактивним контентом.

Маркетинговий план не працює більше, не беручи до уваги цифровий – щобільше, діджитал в пріоритеті.

Завдяки стратегіям, заснованим на даних, і структурі, заснованій на ефективності, будь-який бізнес може бути готовий швидко реагувати на зміни попиту.

Що таке цифрова трансформація, і навіщо вона потрібна компаніям - tech, news, business

Як почати цифрову трансформацію у вашій компанії?

При аналізі того, що дає ця концепція з точки зору продуктивності, ефективності та позиціювання бренду, стає зрозуміло, що цифрова трансформація – це не просто конкурентна перевага.

Може бути, це перевага зараз, але вона швидко стане засобом виживання.

Компанії, які не дотримуються цієї конкретної тенденції, ніколи не зможуть запропонувати ті ж ціни, якість і терміни, яких вимагають нові ринкові стандарти.

З чого почати? Рецепта немає, адже у кожного бізнесу є свої особливості та етапи цифрової консолідації.

Однак деякі поради обов’язкові для тих. хто починає свій шлях.

Оцініть теперішнє

Для правильного початку планування вам необхідно знати, де ви знаходитеся.

Це означає, що спочатку потрібно провести інвентаризацію вже реалізованих цифрових рішень. І навіть більше.

Прийшов час намалювати карту продуктивності та управління проєктами – як прямо зараз побудовані процеси, що забезпечують функціонування бізнесу.

Поки ви це робите, ви можете почати з аналізу того, що з цього можна скоротити або вирішити за допомогою автоматизації.

Це оцінка цифровий консолідації. З цього моменту ваш шлях стає набагато яснішим.

Ставте цілі на майбутнє

Одного хмарного сховища і деякого програмного забезпечення недостатньо, щоб це можна було вважати хорошим переходом до цифрової трансформації.

Ширша концепція розглядає їх як інструменти для досягнення реальних вигод – кошти, а не мета.

Тому багато думайте про те, чого ви хочете. Більш оптимізоване виробництво? Більше інтеграції та співпраці в команді? Децентралізоване управління проєктами, яке допомагає вашій компанії працювати з великою кількістю клієнтів одночасно?

Ці цілі будуть не тільки направляти цифрову трансформацію, а й створювати ідентичність вашого бренду. Культура, яка привертає та утримує більше вашої публіки й навіть впливає на кампанії, які ви можете планувати з цього моменту.

Знайдіть правильні рішення

Тепер, коли ви знаєте, де перебуваєте і куди йти, ви, нарешті, можете придбати інструменти, які допоможуть вам. Для цифрової трансформації рішення як послуга – найкращий спосіб якнайшвидшого впровадження.

Інтеграція є ключовим моментом при пошуку кращих платформ. Спробуйте знайти ті, які пропонують найбільший набір функцій з підтримкою бізнес-аналітики, збору та автоматичного аналізу даних.

Мотивуйте свою команду

Неважливо, скільки інструментів цифрового маркетингу ви придбаєте та упровадите; вони мало що зроблять, якщо у ваших команд неправильне мислення.

Як ми вже говорили, цифрова трансформація – це також культура, спосіб збільшення продуктивності шляхом пріоритету ефективності та співпраці.

Найкраща порада, яку ми можемо дати з цього приводу, – дозволити їм стати частиною всього процесу, починаючи з етапу планування. Запитуйте їхню думку, пропонуйте спеціалізоване навчання, мотивуйте їх участь при впровадженні кожного нового рішення.

Інтегровані системи, ефективні засоби комунікації та програмне забезпечення, що стимулює командну роботу, будуть рухати вашу команду, а, отже, й компанію.

Приклади цифрової трансформації

Тепер, коли ми обговорили основні моменти цифровий трансформації, подивімося, що вона зробила для деяких відомих компаній.

Кожен з цих прикладів свідчить про важливість і переваги нової цифрової ери.

Перехід на цифрові технології для управління продажами

Можливо, це не ваша сфера діяльності, але те, що гігантські роздрібні мережі зробили з цифровою трансформацією, є ясним і простим прикладом її переваг.

Величезні компанії, такі як Home Depot, Target і Best Buy, в останні роки пережили цей перехід, приділяючи особливу увагу значному скороченню операційних витрат.

Ті ж самі бренди використовували можливість поліпшити свою цифрову присутність і поліпшити якість покупок в інтернеті за допомогою інтелектуального управління замовленнями та  ефективнішого управління клієнтами.

Перехід на цифрові технології для маркетингу і стратегій, орієнтованих на клієнта

Nike – гігант, але це не означає, що вони приймають це як належне. Компанія постійно інвестує в цифрову трансформацію, завжди намагаючись адаптуватися до суспільних і маркетингових запитів – прикладом цього є пандемія COVID-19.

В цьому випадку цікава їхня спрямованість. Звичайно, вони завжди покращують операційні показники, але переходять на цифрові в основному тому, що там є їхня аудиторія.

Мета Nike – запропонувати рішення для поліпшеного маркетингу, потужної аналітики даних і багатшого клієнтського досвіду.

Перехід на цифрові технології, коли ви вже діджитал-продукт

Відмінний приклад, який демонструє силу цифрової трансформації, – це те, що технологічні компанії теж інвестують в неї. Microsoft – яскравий тому приклад.

За останні кілька років бренд кардинально змінив свою позицію і став постачальником інновацій і технологій як послуги.

І це окупилося, оскільки у 2010-х роках акції Microsoft продемонстрували експоненціальне зростання вартості. Урок, який вони дають, полягає в тому, що в майбутньому необхідно інвестувати в цифровий зв’язок з клієнтами. Хмарні рішення і живий досвід наближають людей до брендів, які їм подобаються. Це відкриває нові можливості для підвищення лояльності клієнтів.

Взявши до уваги всі ці моменти, ми можемо побачити, що цифрова трансформація є необхідним засобом ділової революції. Це допомагає вам підвищити ефективність і вносить розум у ваші майбутні рішення. Це наближає вас до вашої аудиторії та дозволяє пропонувати їм якісніші послуги та досвід.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu