Новини, Поради, Соціальні медіа

У вас є 15 секунд: як записувати «історії» в Instagram, щоб дивилися всі

16 Вересня, 2020

Instagram, як і інші сервіси, рухається вперед, придумує нові формати, залучає користувачів. Одна з таких фіч – stories. У вас є 15 секунд, щоб розповісти світу важливе, смішне, зворушливе – загалом все те, що лежить на душі.

У статті ми розповімо, як використовувати сторітелінг, драматургію і сценарій в форматі stories, як вибудовувати взаємодію з аудиторією за новими правилами та навіщо це потрібно.

Розбираємося, що до чого

Сторітелінг – процес розповідання певної історії. Ключова відмінність сторітелінга в Instagram від фільмів, книг і статей – це формат коротких роликів до 15 секунд, під який необхідно підлаштуватися. Використовувати цей прийом можна в особистих і в комерційних акаунтах.

Сама історія створюється за всіма канонами драматургії. Спочатку треба визначити, про що хочете розповісти, для чого це робите і що буде головною інтригою. Головною метою можуть бути продажі продукту чи послуги або залучення аудиторії в акаунт.

Далі stories розбивається на основні частини:

  • Експозиція. Аудиторія занурюється в обставини, де відбудеться історія, задається якийсь бекграунд.
  • Інтрига (Inciting incident). Відправна точка, яка створює інтригу і спонукає людину зацікавитися тим, що буде відбуватися далі.
  • Посилення інтриги (Buildup). Історія розкривається, доповнюється. Інтрига підкріплюється фактами, аргументами, обставинами.
  • Кульмінація. Інтрига розкривається.
  • Спад. Додаткові коментарі, емоції та зворотний зв’язок.
  • Кінець.

Історія може укладатися в 15 секунд stories і розповідатися в один день, а може розтягнутися на тиждень або навіть місяць.

У вас є 15 секунд: як записувати «історії» в Instagram, щоб дивилися всі - social-media, porady, news

Як утримати аудиторію

Не втрачати залученість аудиторії допомагають спеціальні атрибути, які супроводжують процес сторітелінга.

Спілкування. Зробіть глядачів частиною історії – задавайте питання, влаштовуйте голосування, просіть поради. Тоді аудиторія сама по собі «втягується», щиро співпереживає і відчуває себе причетною.

Оформлення. Stories повинні мати єдиний стиль – шрифт, кольори та фільтри. Це допомагає утримувати увагу, а також легко орієнтуватися і не пропускати вашу розповідь в низці stories в стрічці у підписників.

Динамічність. Історія, записана однією людиною, ніколи не зачепить увагу. Чергуйте розмовні stories, текст, картинки, схеми та змонтовані відео. Головне правило: якщо щось можна показати, а не розповісти – покажіть.

Емоції. Якщо історія не викликає емоцій навіть в автора, то вона не викличе їх і у глядача. Stories повинні включати емпатію у підписників, тоді вони їх точно не перегорнуть.

Навіщо використовувати сторітелінг в Instagram

  • Підвищувати охоплення

Створюючи інтригу, ви автоматично «чіпляєте» глядача. Піймавши початковий інтерес, підписник твердо має намір дізнатися кінцівку, а тому stories обов’язково додивляються. Захоплива історія спонукає людей ставити уточнювальні питання, писати коментарі, залишати «реакції». Будь-які взаємодії з stories підвищують охоплення. Якщо ви регулярно використовуєте подібний контент, аудиторія буде частіше відкривати саме ваші stories, тому що вони знають, що точно знайдуть там щось цікаве.

  • Покращувати лояльність аудиторії

Історія – це завжди щось особисте, емоційне. Історію не просто розповідають, нею діляться. Це й робить вас ближчими до аудиторії, підвищує довіру до вас. Навіть десять лояльних підписників куди краще тисячі, що прийшла з чергового giveaway.

  • Підвищувати продажі

За допомогою сторітелінга можна вибудувати ефективнішу воронку продажів, ніж якби ви публікували звичайні рекламні оголошення.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu